توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478291
عمار حکیم: اختلافات ایران و عربستان منطقه را به آتش می کشد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۰
سیاستمدار عراقی تصریح کرد: هیچ یک از طرف‌های نزاع منفعتی در تشدید رویارویی‌ ندارند؛ زیرا ایران و عربستان دو کشور اسلامی بزرگ در دو طرف خلیج فارس هستند. رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق به ایران و عربستان درباره پیامدهای رویارویی هشدار داد و آنها را به گفتگو برای رفع نگرانی‌های متقابل فراخواند.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری‌ها، "سید عمار حکیم" رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در مراسم سالگرد شهادت پدرش آیت الله "عبدالعزیز حکیم" در بغداد به این مطلب اشاره کرد.

وی از ایران و عربستان خواست که دور یک میز بنشیندد و درباره حداقل‌ها به تفاهم برسند.

حکیم هشدار داد که اختلافات میان ایران و عربستان در آینده منطقه را به آتش خواهد کشید . از هر دو کشور می خواهم که اختلافات میان خود را برای محافظت از ثبات منطقه کنترل کنند.

این سیاستمدار عراقی شیعه و نزدیک به ایران تصریح کرد: هیچ یک از طرف‌های نزاع منفعتی در تشدید رویارویی‌ ندارند زیرا ایران و عربستان دو کشور اسلامی بزرگ در دو طرف خلیج فارس هستند.

وی افزود: چرا از تجربه‌های کشورهای جهان عبرت نمی‌گیریم؟ از جمله این تجربه‌ها، دشمنی میان کشورهای بزرگ اروپایی است که در اثر آن دهها هزار نفر در 2 جنگ جهانی کشته شدند و در نهایت اروپا به ثبات نرسید مگر زمانی که رقابت را به شراکت و رویارویی‌ها را به فعالیت مشترک تبدیل کرد.

سید عمار حکیم از ایران و عربستان خواست تا دور یک میز بنشینند و کلیه نگرانی‌ها و تهمت‌های متقابل را بیان کنند و به حداقل تفاهمات در این باره برسند.

سید عمار حکیم متولد نجف است اما برای سال‌های طولانی به همراه پدرش در تهران زندگی کرد و از سیاستمداران عراقی نزدیک به ایران به شمار  می‌آید.
 
کلمات کلیدی : عمار حکیم + ایران + عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.