توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508594
بروجردی: بازدید از مراکزنظامی ممنوع است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴
رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس هرگونه بازدید بیگانگان از مراکز نظامی ایران را امری غیرممکن خواند.

به گزارش تسنیم، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست برخی مقامات آمریکایی برای بازدید از مراکز نظامی ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران از بنیه دفاعی خود به طور مطلق حراست کرده و خواهد کرد و به هیچ کشوری نیز اجازه نخواهد داد به اطلاعات نظامی کشور دسترسی داشته باشد.

وی با بیان اینکه هیچ کشوری به کشور دیگر اجازه بازدید از مراکز نظامی را نمی‌دهد، تصریح کرد: اماکن نظامی ایران جزو خطوط قرمز محسوب می‌شود و مقامات ایرانی نیز بارها اعلام کرده‌اند که به هیچ نهاد یا کشوری اجازه بازدید از مراکز نظامی را نمی‌دهند آمریکایی‌ها باید بدانند که برجام هیچ ارتباطی به امور دفاعی و نظامی ایران ندارد و جمهوری اسلامی ایران این حق را برای خود قطعی و مسلم می‌داند که از اماکن نظامی خود با قدرت تمام حراست کند.

بروجردی با بیان اینکه «بازدید از مراکز نظامی ایران غیرممکن و ممنوع است» تاکید کرد: اماکن نظامی ایران در اختیار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است و فرماندهان نیروهای مسلح نیز بارها اعلام کرده‌اند که بازدید از اماکن نظامی برای بیگانگان ممنوع است.

بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از سفارت ایران در ۳ کشور اروپایی

همچنین مرتضی صفاری‌نطنزی عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌‌خارجی مجلس شورای اسلامی از بازدید اعضای کمیسیون متبوعش از برخی سفارتخانه‌های کشورمان خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است اعضای کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس از سفارتخانه‌های ایران در فرانسه، سوئیس و چک بازدید کنند.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف ذاتی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، نظارت بر دستگاه‌های اجرایی کشور است، افزود: بازدید از سفارتخانه‌ها نیز در راستای بُعد نظارتی نمایندگان مجلس انجام می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس تصریح کرد: اعضای این کمیسیون از بازدید‌هایشان از سفارتخانه‌ها گزارشی تهیه کرده و گزارش در صحن کمیسیون قرائت می‌شود.
 
کلمات کلیدی : بروجردی + آمریکا + برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.