توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417991
گروه‌های مخالف سوری غیر از النصره با آتش‌بس در حلب موافقند
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۱
یکی از مسئولان سازمان ملل از موافقت اولیه گروه‌های مخالف سوری با اجرای طرح آتش بس انسانی در حلب خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه الاخبار لبنان، یان ایگلند، مشاور امور بشردوستانه سازمان ملل در مصاحبه‌ای مطبوعاتی اظهار داشت: اکنون سازمان ملل موافقت اولیه و مکتوب مخالفان سوری که با ما در ارتباط هستند و نه جبهه النصره را برای برقراری آتش بس انسانی در حلب اخذ کرده و کامیون‌های حامل کمک‌ها در ترکیه و محله‌های غربی حلب آماده بوده و منتظر اعلام مهلت ۷۲ ساعته برای امدادرسانی و اجرای عملیاتی "بزرگ"، پیچیده و خطرناک "هستند.

ایگلند گفت: مسکو به صورت شفاهی با طرح چهار بندی ما موافقت کرده و در حال حاضر ما به موافقت مکتوب این کشور و حمایت غیر مشروط آن نیاز داریم ولی همچنان منتظر پاسخ دولت سوریه هستیم. ما امیدواریم که این طرح ظرف چند روز آینده اجرا شود.

مشاور امور بشردوستانه سازمان ملل توضیح داد: طرح پیشنهادی شامل جایگزینی ۳۰ پزشکی است که همچنان در شرق حلب حضور دارند و قدرت‌های منطقه مساله نیاز به حمات از تاسیسات پزشکی را بررسی کرده‌اند.
 
کلمات کلیدی : سوریه + حلب + آتش بس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.