توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451399
نتانیاهو: دیدارم با پوتین روی ایران متمرکز است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۶
نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که دیدار پیش رویش با رییس جمهور روسیه روی حضور ایران در سوریه متمرکز خواهد بود.

به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه تایمز آواسرائیل، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ابتدای جلسه هفتگی کابینه با ادعای اینکه ایران به دنبال حضور دائمی در سوریه است، گفت: ایران به دنبال بهره برداری از تلاش‌های اخیر برای دستیابی به یک راه حل سیاسی در سوریه بود تا حضور خود را در این کشور تثبیت کند. من در دیدار پیش روی خود با رییس جمهور پوتین درباره این موضوع گفت‌وگو خواهم کرد.

رژیم صهیونیستی از زمان مداخله نظامی روسیه در جنگ سوریه و حمایت آن از بشار اسد رییس جمهور سوریه در کنار ایران، تلاش کرده است تا با جلب حمایت مسکو با ایران و حزب الله مقابله کند.

نتانیاهو در ادامه ادعاهای خود گفت که به ایران و  حزب الله اجازه نخواهد داد تا از سوریه برای حمله به سرزمین‌های اشغالی و ایجاد جبهه‌ای علیه رژیم متبوعش در بلندی‌های جولان استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، این ادعاها در حالی مطرح می شود که ایران همواره تاکید کرده است حضور نظامی‌اش در سوریه تنها به صورت مستشاری و بنا به درخواست رسمی دولت مشروع سوریه است. مقامات ایران همچنین تلاش می‌کنند در مذاکرات سوریه یک راه حل سیاسی برای پایان دادن به جنگ در این کشورها حاصل شود.
 
کلمات کلیدی : نتانیاهو،پوتین ، ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.