توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481990
حمله طالبان به کاروان نیروهای آمریکایی در افغانستان/ آمریکا از کودکان افغان انتقام گرفت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴
در پی انهدام خودروی زرهی کاروان نیروهای آمریکایی در ولایت ننگرهار، نظامیان آمریکایی با تیراندازی عمدی سه غیرنظامی شامل یک پدر به‌همراه دو فرزند خردسالش را در شهرستان «غنی خیل» کشتند.

به گزارش تسنیم، مقامات افغان در شرق افغانستان اعلام کردند که کاروان خودروهای زرهی نیروهای آمریکایی در شهرستان «غنی‌خیل» ولایت ننگرهار هدف انفجار مین کنار جاده قرار گرفت.

براساس این گزارش پس از آنکه خودروی زرهی نیروهای آمریکایی هدف انفجار مین کنار جاده قرار گرفت، سربازان آمریکایی با عصبانیت عمداً به‌سوی غیرنظامیان آتش گشودند که در نتیجه یک پدر همراه دو فرزند خردسال خود کشته شد.

«عطاالله خوگیانی» سخنگوی والی ننگرهار گفت که نیروهای آمریکایی در منطقه «شیرگر» هدف انفجار مین قرار گرفتند اما وی تیراندازی عمدی سربازان آمریکایی به‌سمت غیرنظامیان را نه رد و نه هم تأیید کرده است.

وی در ادامه افزود: اداره ولایتی تحقیقات جدی را در رابطه با این موضوع آغاز کرده است.

از سویی هم منابع محلی گزارش داده‌اند که در این انفجار یک خودروی زرهی نیروهای آمریکایی تقریباً به‌طور کامل منهدم شده است و تمام سرنشینان آن نیز کشته شده‌اند.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان نیز با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این حمله را به‌عهده گرفته مدعی شد که در انفجار مین کنارجاده‌ای که توسط این گروه جابه‌جا شده بود دست‌کم پنج سرباز آمریکایی کشته شده‌اند.

این در حالی است که تاکنون مقامات امنیتی افغان و فرماندهی نیروهای خارجی در افغانستان کشته شدن سربازان آمریکایی در این حمله را تأیید نکرده‌اند.

با وجود این، پس از حمله روز گذشته سرباز افغان به نیروهای آمریکایی که منجر به کشته شدن 3 سرباز آمریکایی شد می‌توان گفت که تنها در دو روز گذشته در شهرستان «غنی‌خیل» ننگرهار 8 سرباز آمریکایی کشته شده‌اند.

ما را در فیسبوک، توییتر و تلگرام دنبال کنید.
 
کلمات کلیدی : طالبان + افغانستان + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.