توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 391594
حجت الاسلام علوی: وزارت اطلاعات در انتخابات کوشید تا فضای جامعه شاهد تخریب نباشد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۵
وزیر اطلاعات گفت: در انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال گذشته نیز وزارت اطلاعات کوشید تا فضای جامعه شاهد تخریب نامزدهای انتخاباتی نباشد.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات امروز سه شنبه (۲۳ شهریور ماه ۹۵) در همایش نمایندگان وزیر علوم در هیئت‌های نظارت دانشگاه‌ها، گفت: آنچه که باعث شد در سال‌های اخیر شاهد آرامش و امنیّت در محیط‌های دانشگاهی باشیم، رفتار توام با احترام و کرامت با دانشجویان و پرهیز از برخوردهای سلبی بود.

وی اظهار داشت: آنچه که موجب بی‌نظمی و ناهنجاری می‌شود تحقیر شخصیت انسان‌ها و بی‌احترامی است و آنچه که موجب آرامش و امنیّت است احترام به همدیگر و پرهیز از تخریب شخصیت دیگران است و بر همین اساس در انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال گذشته نیز وزارت اطلاعات کوشید تا فضای جامعه شاهد تخریب نامزدهای انتخاباتی نباشد و نتیجه این اقدام نیز همانگونه که مشاهده شد برگزاری با آرامش انتخابات در سراسر کشور بود.

وزیر اطلاعات با تاکید بر حفظ حرمت و شخصیت دانشجویان در همه برخوردهای محیط دانشگاهی، گفت: اگر با سوالات و شبهه دانشجویان مواجه شدیم باید با استدلال و منطق او را اقناع کنیم زیرا قطعاً در صورت برخورد سلبی، با همراهی او مواجه نخواهیم شد.

علوی اظهار داشت: حفظ شان و کرامت انسان‌ها یک تاکتیک ابزاری نیست بلکه دستور دین مبین اسلام است و حفظ شاٌن انسان‌ها اقتضاء می‌کند که با او با احترام و ادب رفتار شود.

وی افزود: آنچه که ما در جمهوری اسلامی ایران دنبال می‌کنیم حفظ امنیّت جامعه در کنار آرامش روانی و احساس امنیّت است زیرا در این نوع از نظم و امنیّت است که فرهنگ جامعه رشد می‌کند و جامعه روز به روز دین مدارتر و با ایمان‌تر می‌شود.
 
کلمات کلیدی : وزارت اطلاعات، علوی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.