نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 299245
انتقاد مرکل از موضع ایران در قبال اسرائیل
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۱
صدر اعظم آلمان در مصاحبه با یک روزنامه صهیونیستی گفت که ادامه دشمنی ایران با اسرائیل و درخواست‌های مکرر تهران برای نابودی دولت یهودی غیرقابل قبول است و تهران باید موضع خود را تغییر دهد.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در پنجاهمین سالگرد روابط برلین و تل آویو در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت، تاکید کرد: ادامه دشمنی ایران با اسرائیل و درخواست‌های مکرر تهران برای نابودی دولت یهودی غیرقابل قبول است و تهران باید موضع خود را تغییر دهد.

به گزارش تسنیم، مرکل در ادامه گفت: آلمان این پیام را بارها با صدای بلند و شفاف اعلام می کند تا ایران متوجه آن شود. ایران باید موضع غیر قابل قبول خود در قبال اسرائیل را تغییر دهد. من امیدوارم روزی سیاستمدارانی که در تهران حکومت می کنند، به این نتیجه برسند. تا آن زمان، من وظیفه دولت آلمان می دانم تا این درخواست را بارها و بارها تکرار کنم.

مرکل در ادامه به این مساله اشاره کرده است که توافق هسته ای که جولای با ایران به امضا رسیده، یک قرارداد کامل نیست و مخالفت اسرائیل با این توافق را درک می کند. ولی وی در عین حال گفت: مکانیسم هایی وجود دارد که در صورت نقض مفاد توافقنامه، تحریمهای سختگیرانه بار دیگر علیه ایران اعمال شود.

صدر اعظم آلمان تاکید کرد: من حساسیت اسرائیل نسبت به این مساله را درک می کنم، و همین طور عدم اعتماد اسرائیل به ایران را. این اسرائیل است که به طور مستقیم تهدید می شود ولی در یک جهان آزاد، همه ما از سوی ایران که قصد مسلح کردن خود به سلاح اتمی را دارد، تهدید می شویم. من هنوز نمی توانم از انتقاداتی که از توافقنامه هسته‌ای می شود، چشم پوشی کنم. ما هنوز اطمینان مطلق و قاطع نداریم که ایران صادقانه در مسیر شفافیت گام بردارد. در مواردی که ایران به تعهدات خود عمل نکند، توافقنامه اجازه اعمال مجدد تحریمها را داده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به هولوکاست گفت: هولوکاست بر روابط آلمان و اسرائیل سایه افکنده است و من شخصا مسئولیت خود در قبال دولت یهودی را احساس می کنم.

مرکل قول داده است تا همه تلاش خود را برای برقراری روابط خوب بین برلین و تل آویو به کار گیرد. مرکل در ادامه اظهار داشت: امنیت اسرائیل یکی از موضوعات مهم مورد توجه همه صدر اعظم های آلمان بوده است و این مساله در آینده نیز همین طور خواهد بود.

اظهارات من باید از یک راه جامع فهمیده شود. آلمان به طور ساختاری متعهد به حفظ امنیت اسرائیل است. ما بی شک در قبال امنیت اسرائیل، بی تفاوت نخواهیم بود.
 
کلمات کلیدی : اسرائبل+ایران+مرکل
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۱ ۱۹:۴۸:۱۲
مرکل انقدر اقتدار داشت که وقتی فهمید بیش از یک سال آمریکا تمام مکالماتش را شنود میکرده، فقط سکون کرد.(شاید هم معذرت خواهی کرده که گاهی صدا قطع و وصل میشده) پر واضح است که چنین سیاستمداری برای نشان دادن خضوع مطلق خود در مقابل شریک اول آمریکا چنین محملاتی باید ببافد. آلمان ها از ترس اینکه باز یهودی ها فیلم ضد آلمانی-نازی بسازند باید مدام در حال باج دهی به این قوم مظلوم (!) باشند! (3235047) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۱ ۱۹:۵۵:۴۷
وقاحت هم حدی داره . اولا اونی که میگن یهودیها رو کشته ، اگر هم راست بگن ، دولت همین خانوم یعنی آلمان بوده نه ایران ! ثانیا ایشون بیجا میکنه که بعد از اونهمه جنایت در حق بچه های جانباز و شیمیایی ما ، که با بمبهای ساخت همین خانوم و رفقاش به این روز افتادن ، ادعا میکنه که ما باعث تهدید امنیت جهانی هستیم . نفهمی هم حدی داره آخه (3235069) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۱ ۱۹:۵۶:۵۲
اگر مسئولین ما با صدای بلند و قاطع نظراتشون رو اعلام کنن و اینهمه شل و ول رفتار نکنن ، دیگه کسی جرات نمیکنه از این غلطها کنه (3235072) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۱ ۲۱:۴۸:۰۲
تا زمانی که ظلم صهیونیستها علیه مردم فلسطین ادامه دارد و رژیم صهیونیستی سرزمینهای اشغال شده ی فلسطینیان را تخلیه نکند ، ج.ا.ا موضع اصولی خود را نسبت به رژیم اشغالگر فلسطین علی رغم همه ی فشارهای قدرتهای استکباری و توطئه های این قدرتها تغییر نخواهد داد. (3235274) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۰۰:۱۸:۱۰
با این همه علاقه ای که به این رژیم دارن و خودشون رو مسئول هولوکاست میدونن چرا قسمتی از المان رو بهشون ندادن از کیسه خلیفه میبخشند
رژیمی که در کمتر از چند هفته تشکیلش دادن و به عنوان کشور به رسمیت شناختنش اون هم در سازمان ملل فلسطین که از اول بود تازه این چند وقته نیمچه شناسایی شده تو سازمان ملل (3235591) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.