نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 434244
نوبخت: به پشتوانه قدرت‎دفاعی پشت میز مذاکره می‎نشینیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۹
سخنگوی دولت با اشاره به اهمیت قدرت دفاعی و نظامی نیروهای مسلح گفت: اگر امروز ما می‌توانیم پشت میز مذاکره بنشینیم، به پشتوانه قدرت دفاعی مان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار داشت: رمز موفقیت ما در دوران امام راحل و امروز در اطاعت و حرکت در پشت سر ولی فقیه زمان است، باید سیاسیون، احزاب و جناح ها را به هماهنگی و عدم تفرقه دعوت کرد و گفت امروز در شرایطی هستیم که دشمن دارد علیه ما صف آرایی می کند و باید با هوشیاری و همدلی از مشکلات عبور کرد.

وی با اشاره به عملیات های بزرگ کربلای 4 و کربلای 5 اظهارداشت: این دو رخداد بزرگ با فاصله 15 روز از یکدیگر در دی ماه 65 اتفاق افتاد و تاثیر بسزایی در روند جنگ داشت.

نوبخت افزود: این دو عملیات را از دو منظر تاریخی و فلسفه تاریخی می توان مورد بررسی و تحلیل قرار داد؛ در تحلیل نخست مسائلی توصیفی همچون تاریخ جنگ، استعداد و ظرفیت های نظامی دو طرف و تعداد شهدای ما و کشته شدگان دشمن مورد توجه قرار می گیرند، اما در تحلیل از منظر فلسفه تاریخی مسائل با عمق بیشتر و علت یابی دقیق تری مورد بررسی قرار می گیرند.

سخنگوی دولت با اشاره به صف آرایی گسترده در این دو عملیات گفت: دشمن از قدرت و ثروت نفتی منطقه بهره مند بود و از قدرت نظامی و استراتژیکی استکبار جهانی نیز به طور کامل بهره می برد و به همین دلیل کربلای 4 به تلخی گذشت، البته عملیات های قبلی با موفقیت همراه بود و دشمن در شرایط روحی بدی بسر می برد.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: بعد از کربلای 4 برای اینکه شرایط جبهه‌های نبرد را تغییر دهیم به سرعت تدارک عملیاتی دیگر یعنی همان کربلای 5 داده شد و این عملیات به اندازه ای مهم و تعیین کننده بود که دشمن عنوان کرد حتی اگر یک جای پای کوچکی از نیروهای ایرانی در شلمچه و خاک عراق ایجاد شود، ایران می تواند خود را پیروز نبرد اعلام کند.

وی در ادامه به علل و چرایی حمایت شرق و غرب و سردمداران تفکرات سوسیالیسم و لیبرال دموکراسی از رژیم بعث عراق پرداخته و تصریح کرد: این دو جریان فکری و دو قطب بزرگ جهان، با پیروزی انقلاب اسلامی که تحت تفکر دینی شکل گرفته بود احساس خطر کرده و تمام تلاش خود را در راستای مقابله با آن کردند.

نوبخت در پایان با اشاره به اهمیت قدرت دفاعی و نظامی نیروهای مسلح گفت: اگر امروز ما می‌توانیم پشت میز مذاکره بنشینیم، به پشتوانه قدرت دفاعی مان است.

همایش سالانه مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، امروز چهارشنبه با حضور سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیرسرتیپ احمدرضا پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد.
 
کلمات کلیدی : نوبخت+مذاکرات+قدرت دفاعی
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۰۰:۲۴:۵۹
آها !!!! سرمایه هسته ای و رآکتور اراک و سانترفیوژها و ۱۰ تن مواد غنی شده همه در یک سبد رفت، آن روز به پشتوانه این سرمایه ها پشت میز مذاکره نشستید همه را از دست دادید، حالا چون چیزی باقی نمانده جویای پشتوانه شدید!!!!! چه پشتوانه خوبی را پیدا کردید، قدرت دفاعی کشور !!!! برادر من ، در یک جبهه سردار سلیمانی یک تنه در برابر ۸۰ کشور هم پیمان آمریکا که دنیای از پول و ثروت و سلاح و پشتیبانی و حمایت ابر رسانه های استکباری که ،در برابر او بودند و میلیونها بمب و موشک و توپ و خمپاره و تیر شلیک کردند ، اما این سردار بزرگ دو پایتخت بزرگ بغداد و دمشق را از سقوط حتمی نجات داد و شهر ۴ میلیونی حلب را از عوامل استکبار باز پس گرفت، وبه امریکا و صهیونیست ها و داعش درسی داد که حتی به ایران نتوانند نگاه کجی داشته باشند. اما در جبهه دیپلماسی ، جناب آقای روحانی هسته ای را داد رفت ، یک ملت را هم از نظر اقتصادی شهید کرد، که اکنون اوباما برای ما رجز می خواند و می گوید ما هسته ای ایران را بدون شلیک حتی یک گلوله از کار انداختیم، و بالاتر از آن را آقای سیف گفت، که هسته ای را در برابر تقریبا هیچ، دادیم (4112200) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.