نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413643
رفاه‌زدگی عامل اصلی کاهش ازدواج
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴
یک استاد دانشگاه ضمن اشاره به کوتاهی دولت و مسئولان برای فراهم کردن اسباب ازدواج گفت: همیشه منتظریم دولت و مسئولان راه حلی برای این موضوع بیندیشند ؛ درست است دولت وظیفه اشتغالزایی و فراهم کردن تسهیلات و مسکن را برعهده دارد اما نباید از وظیفه خودمان غافل شویم.

به گزارش ایسنا، دکتر شعرباف‌چی عنوان کرد: رفاه زدگی و تجمل گرایی روز به روز در بین جوانان بیشتر می شود و آنان ازدواج خود را به بهانه رسیدن به یک سطح رفاه به تاخیر می‌اندازند.

شعرباف چی با بیان اینکه همیشه افرادی باید مقابل سنت‌های غلط بایستند ، گفت: نا دیده گرفتن رسوم غلط به طرز فکر افراد جامعه برمی گردد.

وی با بیان اینکه یکی یکی افراد می توانند یک جریان را شکل دهند،گفت: بخصوص در خانواده‌هایی که وضع مالی خوبی دارند این مقابله با سنتهای غلط می‌تواند بسیار کارساز باشد.

این استاد دانشگاه ضمن اشاره به کوتاهی دولت و مسئولان در فراهم سازی اسباب ازدواج گفت: همیشه منتظریم دولت و مسئولان راه حلی برای این موضوع بیاندیشند. درست است دولت وظیفه اشتغال زایی و فراهم کردن تسهیلات و مسکن را برعهده دارد اما نباید از وظیفه خودمان غافل شویم.

در همه جای دنیا همه مردم برای بهتر شدن شرایط زندگیشان تلاش می کنند.

کارشناس مطالعات زنان که در یک برنامه رادیویی با موضوع «موانع فرهنگی پیش روی ازدواج و راهکارهای رفع آن» صحبت می‌کرد؛ در ادامه عنوان کرد: خدا می فرماید از ترس فقر، ازدواج را به تاخیر نیاندازید.بنابراین بی‌انصافی است که با وجود این وعده خداوند، از ازدواج به موقع به دلیل تجمل بیشتر در مراسمات غافل شویم.

شعرباف چی غفلت از همین آموزه دینی را سبب کاهش تعداد فرزندان در جامعه دانست و گفت: باید جسارت نه گفتن به رسومات غلط را به فرزندان بیاموزیم.

در ادامه برنامه جواد بی‌آزار ، مشاور ازدواج در بنیاد ازدواج و تحکیم خانواده گفت: اولین چیزی که در مشاورهای ازدواج به بانوان گوشزد می شود این است که همسر خود را با کسی مقایسه نکنند و به او افتخار کنند.

وی در ادامه عنوان کرد: افرادی که در آستانه ازدواج هستند یکی از چیزهایی که به آنها آموزش داده می شود این است که ازدواج مدینه فاضله نیست و زیبایی و پایداری یک زندگی در بخشندگی است.

این مشاوره ازدواج گفت: دختر و پسری که در خیابان با هم آشنا می شوند آشنایی آنها به ازدواج ختم نمی شود و در صورت ازدواج به طلاق ختم می شود.

شکری، مدیر یک دبیرستان دخترانه نیز گفت: مقابله با این موضوع یک عزم جمعی را می طلبد تا هر شخص بنا بر موقعیت و بضاعت خود مقابل رسوم غلط بایستند و مسئولان و قانون گذاران باید شرایط را فراهم کنند.

وی با انتقاد از فیلم های ساخته شده درباره ازدواج گفت: رسانه ها آنطور که باید ازدواج ساده را تبلیغ نمی کنند . آنچه در تلویزیون نشان داده می‌شود این است که بعد از ازدواج زن وشوهر در رفاه کامل زندگی خود را شروع می کنند.

شکری تاکید کرد: برگشت به تعالیم قرآن و دین باعث جلوگیری از سخت گیری در ازدواج می شود.

وی با بیان اینکه یکی از دلایلی که سبب دور شدن جوانان از ازدواج می شود، دور شدن از اعتقادات دینی است تاکید کرد: در جامعه مدتی است شعار ازدواج با سبک اسلامی باب شده است در حالی که اقدام موثری در ارتباط با آن صورت نمی گیرد.
 
کلمات کلیدی : رفاه‌زدگی + ازدواج
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۱:۲۸:۲۵
اینم از جک سال (4015699) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۳:۰۶:۱۶
جوان امروز شغل ندارد ، درآمد ندارد ، مسکن ندارد با این همه مشکلات بیاید با حلوا حلوا گفتن دهانش را شیرین کند ؟ نگاهی به آمار بالای طلاق بیندازید و بعد از این حرف ها بزنید .. به ماری انتوانت ملکه فرانسه گفتند مردم نان ندارند بخورند گفت اینکه کاری ندارد شیرینی و کیک بخورند ! وقتی نفس کسی از جای گرم بیرون بیاید از این حرف ها بسیار خواهد زد (4015829) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.