نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503742
بازتاب رای اعتماد به کابینه دولت جدید روحانی در جهان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۲
مراسم رای اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور برای دولت دوازدهم امروز برگزار شد و در رسانه های خارجی نیز این مراسم منعکس شد.

به گزارش مهر، جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم صبح امروز با حضور حسن روحانی، رئیس جمهور و وزرای پیشنهادی دولت در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، در پایان این جلسه ۱۶ وزیر از ۱۷ وزیر پیشنهادی موفق به کسب رای اعتماد از مجلس شدند و تنها «حبیب‌االله بیطرف» وزیر پیشنهادی نیرو از راهیابی به کابینه باز ماند.

این خبر در رسانه های خارجی بازتاب هایی داشت که در زیر میخوانید.

خبرگزاری رویترز در این باره نوشت: پارلمان ایران، امروز  به حفظ وزرای امور خارجه و نفت رای دادند. این دو وزیر دو تن از وزرای برنامه ریز دولت «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران و از اعضای کلیدی کابینه وی هستند.

«بیژن زنگنه» وزیر نفت ، با معامله چند میلیارد دلاری با مجموعه نفتی توتال برای توسعه پارس جنوبی، بزرگترین میدان نفتی جهان، اعتبار کسب کرده است. این رسانه «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه را نیز به عنوان مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات هسته ای اخیر با کشورهای ۵+۱ معرفی کرده است.

خبرگزاری لبنانی المیادین نیز گزارش داد: پارلمان ایران به ۱۶ وزیر پیشنهادی حسن روحانی رای داد اما با وزیر پیشنهادی  برای وزارت نیرو، «حبیب الله بیطرف» مخالفت کرد.

به گزارش این رسانه لبنانی؛ روحانی در دفاع از کابینه پیشنهادی خود، دفاع از برجام را ایستادن در برابر آمریکا و اسرائیل و برخی کشورهای کوچک در منطقه و عدم اجازه به آنها برای رسیدن به خواسته هایشان دانست.

بی بی سی فارسی نیز با اشاره به رای عدم اعتماد مجلس به آقای بی طرف نوشت:حبیب‌الله بیطرف، وزیر پیشنهادی نیرو نتوانست رای اعتماد مجلس را به دست آورد. آقای بیطرف که در دو دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی وزیر نیرو بود، در روزهای اخیر به دلیل کارنامه‌اش در زمینه سدسازی در زمان وزارت مورد انتقاد شدید قرار گرفته بود.

۱۳۳ نماینده به آقای بیطرف رای موافق دادند و تعداد آرای مخالف ۱۳۲ رای بود. با وجود این به دلیل آن که در جلسه رای اعتماد آرای ممتنع به عنوان رای مخالف شمرده می‌شود، آقای بیطرف نتوانست رای لازم را به دست آورد.
 
کلمات کلیدی : رای اعتماد به وزرا+مجلس+رای اعتماد+دولت دوازدهم+دولت دوم روحانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۲۰:۵۰:۴۳
پاییز نزدیک است و وقت شمردن (4527968) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.