توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477049
آیت الله نوری همدانی: سند ۲۰۳۰ با فرهنگ و ایرانی بودن ما ناسازگار است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۶
یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه سند ۲۰۳۰ یونسکو با فرهنگ، دین و حتی ایرانی بودن ما ناسازگار است، گفت: از مسئولین می‌خواهم این سند را با دقت بررسی کنند.

به گزارش حوزه، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار جمعی از فعالان فرهنگی مازندران اظهار داشت: کار فرهنگی مهمترین قسمت یک جامعه است که دارای ظرافت خاصی است.

وی بیان داشت: اگر انسان جامعه را بر اساس دین و تقوی و تعالیم اهل بیت علیهم السلام فرهنگ سازی کند به یقین آن جامعه سعادتمند خواهد شد.

این مرجع تقلید افزود: کشوری که با فرهنگ اسلام و اهلبیت علیهم السلام و فرهنگ جهاد و شهادت باشد هیچ گاه روی ذلت را نخواهد دید و امام راحل با همین فرهنگ توانستند این انقلاب را به ثمر برساند.

آیت الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: دشمن نیز تمام تلاشش بر این است به فرهنگ حمله کند تا از ریشه به انقلاب و عقاید مذهبی ما آسیب برساند.

وی با اشاره به سند ۲۰۳۰  گفت: بنده در این مدت بارها عرض کردم از افراد مطلع و کارشناسان دعوت نمودم تا موضوع را تشریع کنند، وقتی انسان فصل‌های این سند را می‌خواند بسیار متأثر می‌شود که چه کسی حاضر به پذیرش این سند خواهد شد.

این مرجع تقلید افزود: چرا بعضی از آقایان، منتقدین به این سند را بی‌اطلاع می‌دانند، این سند با فرهنگ و دین و حتی ایرانی بودن ما ناسازگار است؛ این یک نفوذ جدی است توجیهاتی که آقایان می‌کنند قابل قبول نیست.

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: بنده به جد از مسئولین می‌خواهم این سند با دقت بررسی شود،  شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون آموزش مجلس و همه نمایندگان ورود پیدا کنند تا هیچ چیزی که با دین و انقلاب منافات دارد صورت نگیرد.
 
کلمات کلیدی : آموزش و پرورش + سند 2030 یونسکو + شواریعالی انقلاب فرهنگی + نوری همدانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.