توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437845
رابطه آمریکا با مصر و عربستان چگونه خواهد شد؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۹
یک کارشناس و سیاستمدار مصری روز یکشنبه با اشاره با ورود رسمی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به کاخ سفید، گفت: رابطه آمریکا با مصر و عربستان دیگر مانند گذشته «گرم و صمیمی» نخواهد بود.

به گزارش روزنامه رای الیوم، «عبدالمنعم سعید» کارشناس و متخصص حوزه روابط کشورهای عربی و آمریکا در سومین روز از ورود رسمی ترامپ به کاخ سفید با ارزیابی مواضع جدید آمریکا گفت که سیاست واشنگتن در منطقه خاورمیانه و به ویژه در برابر عربستان و مصر تغییر خواهد کرد.
وی افزود: کشورهای حوزه خلیج فارس باید خود را آماده کنند، چرا که ترامپ در دوره ریاست جمهوری اش دیگر به طور یک طرفه از این کشورها حمایت نخواهد کرد و مناسبات عربستان- آمریکا نیز مانند قبل گرم و صمیمی نخواهد بود.
این کارشناس مصری معتقد است که ترامپ همچنین به طور مستقیم وارد بحران لیبی نخواهد شد و با روسیه برای حل بحران سوریه همکاری خواهد کرد.
این سیاستمدار مصری افزود: ترامپ در دوره آتی توجه خود را بر شرق آسیا و کره شمالی متمرکز خواهد کرد که منجر به ایجاد کشمکش میان رئیس جمهوری و موسسات در آمریکا خواهد شد.
روابط آمریکا و عربستان سعودی طی ماه های اخیر به دلیل مواضع و سیاست های متفاوت دو کشور به ویژه بر سر مسائلی چون پرونده سوریه و اختلاف مواضع دو کشور در آن، برنامه هسته ای ایران و همچنین نقش عربستان در حملات تروریستی 11 سپتامبر رو به سردی نهاد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا+مصر+عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.