توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444432
ضرغامی: مشکلات اقتصادی و پرونده‌های مفاسد، کارنامه پرافتخار جمهوری اسلامی را به حاشیه راند
سخنران راهپیمایی 22بهمن قم با بیان اینکه برخی مشکلات اقتصادی و پرونده‌های مفاسد در این حوزه، کارنامه پرافتخار جمهوری اسلامی را به حاشیه رانده است. تاکید کرد نگرانی نداشتن از تهدید دشمن و اعتقاد عمیق به مکتب "ما می توانیم" دندانه های اصلی کلید موفقیت دولت و ملت است.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۰
 
عزت الله ضرغامی رئیس اسبق صداوسیما و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی مراسم راهپیمایی 22 بهمن در قم و  با برپایی نمازجمعه در مصلای قدس سخنرانی کرد.

محور های سخنرانی ضرغامی در جمع راهپیمایان 22 بهمن در قم به شرح ذیل است:

1-  قم، شهر علم و جهاد و بصیرت است و مردم قم همیشه پیشگام و پرچم‌دار مبارزه با ظلم و استبداد بوده‌اند.

2- نوزدهم دی 56؛ با قیام شجاعانه مردم قم، سکوت و اختناق شکسته شد و حرکت پرشکوه انقلاب اسلامی کلید خورد.

3-  مردم
متأسفانه دولت‌ها، در قضاوت نسبت به عملکرد دولتمردان قبلی، جانب انصاف را رعایت نمی‌کنند و همین مسأله باعث تبلیغات سوء و نادرست نسبت به کارنامه کلی نظام جمهوری اسلامی شده است.
قم در 19 دی، با بصیرت و به موقع عمل کردند و معلوم نبود که اگر آن حرکت انقلابی درست در همان زمان صورت نمی‌گرفت، سرنوشت انقلاب اسلامی به کجا کشیده می‌شد.

4-  انقلاب اسلامی ایران 3 ویژگی برجسته دارد. اول اینکه در طول این 38 سال بر همه‌ی چالش‌های بزرگ پیروز شده و ثانیاً به همه آرمانها و شعارهای اولیه خود وفادار مانده و نهایتاً کارنامه‌ای درخشان از پیشرفت در عرصه‌های مختلف از خود به جای گذاشته است.

5-  متأسفانه برخی مشکلات اقتصادی و برخی پرونده‌های مفاسد در این حوزه، کارنامه پرافتخار جمهوری اسلامی را به حاشیه رانده است.

6-  در طول این 38 سال، توفیقات نظام در زیرساخت‌ها از قبیل راه‌سازی، آب رسانی، برق رسانی، گازرسانی، مخابرات، ساخت مسکن، آموزش عالی و حوزه سلامت در کنار برقراری امنیت و حضور مقتدرانه و باعزت در منطقه و در سطح جهانی، استثنایی و بی‌بدیل است.

7-  متأسفانه دولت‌ها، در قضاوت نسبت به عملکرد دولتمردان قبلی، جانب انصاف را رعایت نمی‌کنند و همین مسأله باعث تبلیغات سوء و نادرست نسبت به کارنامه کلی نظام جمهوری اسلامی شده است.

8-  کارنامه نظام، در خودکفایی و پیشرفت‌های علمی و موفقیت پروژه‌های مهمی چون فناوری هسته‌ای، سلول‌های بنیادین، ساخت ماهواره، موشک‌های دوربرد و طراحی
برخی سیاسیون، این روزها دنبال طرح افرادی برای برقراری ارتباط با نظام و رهبری هستند. در حالی که بین رهبری و مردم و مسئولان کشور هیچ مانع و حجابی نیست که احتیاج به رابط و واسطه داشته باشد.
و تولید قطعات پیچیده و حساس در همه عرصه‌ها، پربار و ستودنی است.

9-  در نگاه رهبری، دایره خودی‌ها خیلی  گسترده است و هر کس که دل در گروه مصالح کشور دارد و دلسوز آن است جزو خودی‌ها محسوب می‌شود، حتی اگر نظام و ارکان آن را قبول نداشته باشد.

10-  برخی سیاسیون، این روزها دنبال طرح افرادی برای برقراری ارتباط با نظام و رهبری هستند. در حالی که بین رهبری و مردم و مسئولان کشور هیچ مانع و حجابی نیست که احتیاج به رابط و واسطه داشته باشد.

11-  بعضی‌ها می‌گویند نظام نیاز به بازسازی دارد. در حالی که به نظر می‌رسد که برخی خواص که درک درستی از مرزبندی با دشمن نداشتند و ضربات جبران ناپذیر به کشور وارد کردند بیشتر نیاز به بازسازی و اصلاح مسیر دارند.

12-  مرزبندی با دشمن، ضدانقلاب، سلطنت طلب و منافق خائن به ملت، شرط قبولی کارنامه سیاسیون است. تا فرصت دارند نسبت به برخی رفتارهای گذشته تجدیدنظر کنند و با ملت همراه شوند.

13-  آمریکا شیطان بزرگ و دشمن شماره یک ملت‌هاست.

هیچ گاه تا به امروز آحاد ملت ایران و ملت‌های دیگر دنیا و حتی دولت‌های آنان نسبت به واقعیت شیطانی و غیرقابل اعتماد آمریکا به این وحدت نظر نرسیده‌اند.

14-  تشکر رهبری از رئیس جمهور جدید آمریکا به دلیل نشان دادن چهره واقعی آمریکا، امپراتوری رسانه‌ای استکبار را دچار بهت و سرگردانی
17- نیروهای انقلاب نباید بین خود مرزبندی داشته باشند و به هر بهانه‌ای همدیگر را تخریب کنند. وحدت آنان از هر امر دیگری مهمتر است.
کرده است. سخن صریح و صادقانه به سرعت در قلب‌های مردم نفوذ کرده و رسانه‌های  دروغ پرداز را منفعل می‌کند.

15-  با عملکرد آمریکا‌یی‌ها در طول سالهای اخیر، فرصتی استثنایی برای اعتماد بیشتر به ملت  و ظرفیت‌های داخلی و برنامه‌ریزی برای استفاده هر چه بهتر برای داشته‌های بی‌بدیل کشور به وجود آمده. آن را قدر بدانیم و برای آن برنامه ریزی کنیم.

16-  عدم نگرانی از تهدیدات دشمن و اعتقاد عمیق به مکتب «ما می‌توانیم»، دندانه‌های اصلی کلید موفقیت دولت و ملت است. از آن غافل نشویم.

17-  نیروهای انقلاب نباید بین خود مرزبندی داشته باشند و به هر بهانه‌ای همدیگر را تخریب کنند. وحدت آنان از هر امر دیگری مهمتر است.

18-  آمریکایی‌ها در حالی دم از آزادی بیان می‌زنند که بعد  از حوادث 88، 25ماهواره از 26 ماهواره‌ای که شبکه‌های تلویزیونی جمهوری اسلامی را سرویس می‌داد قطع کردند و تمام قراردادهای حقوقی منعقد شده را زیرپا گذاشتند آنان با صراحت دلیل این اقدام را عدم رضایت از برنامه‌های روشنگرانه این شبکه‌‌ها اعلام کردند.

 
 
کلمات کلیدی : راهپیمایی 22 بهمن+ انقلاب اسلامی+دهه فجر+عزت الله ضرغامی+ عضو شورای عالی انقلاب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.