توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456637
انصاری: تورم درسال پایانی دولت یازدهم به زیر 8 درصد رسیده است
تاریخ انتشار : شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۰
معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: تورم در سال پایانی دولت تدبیر و امید به زیر 8 درصد رسیده که این رویداد یک معجزه اقتصادی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مجید انصاری شنبه در نشست شورای اداری هرمزگان و نخبگان استان که به صورت مشترک برگزار شد، اظهار داشت: مهمترین دستاوردهای دولت در عرصه سیاست داخلی بازگرداندن آرامش و ثبات به فضای کسب و کار بوده و دولت یازدهم توانسته آرامش وامید سیاسی را در جامعه گسترش دهد.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم توانست جلوی تورم را بگیرد، اضافه کرد: دولت توانسته با عقلانیت و تدبیر، تورم افسار گسیخته 44 درصدی را پایین آورد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری اشاره کرد: رشد منفی 6 و هشت دهم درصدی با فعالیت شبانه روزی دولت به مثبت 4 رسید که نشان از رشد 10 درصدی کشور دارد.

وی خاطرنشان کرد: رکود مشکل دیگر اقتصاد کشور بوده که دولت با برنامه ریزی صحیح و پرداختن به سیاست های اقتصادی مقاومتی برای رفع آن تلاش فراوانی کرده و موفقیت های بزرگی در این زمینه حاصل شده است.

انصاری همچنین گفت : برجام سند محکم حقوقی و سند افتخاری برای ملت ایران بوده و پس از ملی شدن صنعت نفت کاری به این اهمیت صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: با امضاء این سند حقوقی بین المللی هرچند مشکل هایی در برخی زمینه ها وجود دارد ولی بسیاری از تحریم های مرتبط با هسته ای برداشته شد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری اضافه کرد: امریکا به عنوان دشمن نظام اسلامی ایران سنگ اندازی و بدعهدی های خود را ادامه می دهد.

حجت الاسلام انصاری با اشاره به اشتیاق اروپاییان برای سرمایه گذاری در ایران، افزود: دو شرکت بزرگ هواپیماسازی جهان بدون تضمین های دولت، اقدام به فروش هواپیما به روش اجاره به شرط تملیک کرده اند و مبلغی برای خرید هواپیما پرداخت نشده است.
به گفته معاون حقوقی رئیس جمهوری، ایرانی ها سالانه چهار میلیارد دلار به جیب شرکت های هواپیمایی ترکیه و قطر می ریزند که با بخشی از این پول ها هزینه خرید هواپیماها تامین می شود.

حجت الاسلام انصاری با اشاره به مشکل دولت درتامین هزینه های مورد نیاز برای اجرای پروژه های عمرانی، یادآور شد: هزینه های جاری کشور در سال 84 بیست و سه هزار میلیارد تومان بود که این هزینه ها در سال 92 به 120 هزار میلیارد تومان رسید.

وی افزود: دولت توانست بدون اتکا به بودجه و با بهره گیری از سرمایه گذاران اقدام های بزرگی در زمینه راه، راه آهن و فرودگاه ها در کشور انجام دهد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: بدهی بانک مسکن به دلیل تسهیلات مسکن مهر به بانک مرکزی، بدهی های وزارت نیرو ، بدهی های سنگین وازرت راه و شهرسازی به پیمانکاران تنها بخشی از مشکل های دولت در زمان تحویل گرفتن سُکان اداره کشور بود.
وی یادآور شد: هشت سال دولت نهم و دهم به دلیل ریل گذاری های خوبی که در دولت های سازندگی و اصلاحات برای اقتصاد کشور صورت گرفته بود می توانست با برنامه ریزی صحیح و عقلانیت در اجرای برنامه ها با توجه به درآمدهای افسانه ای نفت تبدیل به دوره طلایی اقتصادی کشور شود.

وی ابراز داشت: البته در آن دولت نیز کارهایی برای اقتصاد کشور صورت گرفت که کاش با تدبیر همراه می بود.

معاون حقوقی رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به قانون اداره مناطق آزاد کشور اشاره کرد و گفت: هفته گذشته این قانون امضاء و به هیات دولت ارسال شد.
وی در پاسخ به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای این منظور نظرهای کارشناسی دستگاه های مختلف جمع آوری شد و اطلاع رسانی بیشتر در آینده انجام می شود.
 
کلمات کلیدی : حجت الاسلام انصاری+فضای کسب و کار+تورم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.