نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 296734
ارزان ترین وام بانکی را کدام کشورها پرداخت می کنند؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۵
بانک جهانی گزارشی از آمار نرخ سود بانکی در کشورهای مختلف منتشر کرد.

به گزارش تسنیم، بانک جهانی بر پایه آمار ۲۰۱۴ نرخ واقعی سود وام بانکی در ایران را منفی ۲.۴ درصد اعلام کرد و گزارش داد وام بانکی در ایران ارزان تر از همه کشورهای جهان بجز چهار کشور ونزوئلا، آرژانتین، ماکائو و نامیبیا بوده است. آمارهای منتشر شده از سوی بانک جهانی نشان می دهد وام بانکی در ایران ارزان تر از همه کشورهای جهان بجز چهار کشور ونزوئلا، آرژانتین، ماکائو و نامیبیاست. این نهاد بین المللی بر پایه آمار سال ۲۰۱۴ نرخ واقعی سود وام بانکی در ایران را منفی ۲.۴ درصد محاسبه کرده است.

نرخ واقعی سود وام در هر کشور برابر است با نرخ سود وام بانکی در آن کشور با لحاظ نرخ تورم.

بر اساس این گزارش هشت کشور در سال میلادی گذشته نرخ سود واقعی منفی داشته اند که ایران نیز در بین آن ها قرار داشته است. ارزان ترین وام بانکی در ونزوئلا ارائه می شود. نرخ واقعی سود وام در این کشور منفی ۲۱.۱ درصد بوده است. آرژانتین با نرخ واقعی منفی ۳.۳ درصدی سود وام بانکی در رتبه دوم، ماکائو با منفی ۳ درصد در رتبه سوم و نامیبیا با منفی ۲.۷ درصد در رتبه چهارم از این نظر قرار گرفته اند.

انگلیس با نرخ واقعی منفی ۱.۲ درصدی سود وام بانکی پس از ایران و در رتبه ششم جهان قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش ایران در سال ۲۰۱۳ ارزان ترین وام بانکی را ارائه می داد به طوری که نرخ واقعی سود بانکی در ایران طی این سال منفی ۱۸.۷ درصد بود.

نرخ سود وام بانکی(بدون لحاظ تورم) در سال ۲۰۱۴ در ایران ۱۶.۹ درصد بوده و ایران از این نظر در رتبه سوم جهان قرار داشته است.

نرخ سپرده های بانکی نیز در ایران در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۱۴ درصد بوده و ایران رتبه ۳۴ جهان را از این نظر به خود اختصاص داده بود.
کلمات کلیدی : وام و تسهیلات مسکن - وام - مشکلات دریافت تسهیلات بانکی - تسهیلات بانکی -
 
۱۳۹۴-۰۶-۳۱ ۲۱:۰۹:۰۴
من همش فکر میکردم بیست و هشت درصده.ممنون از خبرتون.ظاهرا در ایران وام که بگیری یه چیز دستی هم بهت میدن؟!!! (3206431) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۱ ۰۷:۴۱:۵۲
بشتابید برای گرفتن وام بانکی با 30 الی چهل درصد که بانک ها را از ورشکستگی نجات دهید بشتابید که غفلت موجب پشیمانی است (3206939) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۲۲:۴۳:۴۵
اینکه بانک جهانی ایران را ارزانترین وام دهنده میدونه فقط حکایت از وضعیت بد اقتصادی و فلاکتِ جیب مردم میکند و نه چیز دیگه ای . (3276113) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.