توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 372838
اخبار قشقاوی از وضعیت ایرانیان حاضر در ترکیه
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۱
معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امور خارجه گفت: تا این لحظه هیچ گزارش منفی‌ای درباره کشته یا زخمی شدن اتباع ایرانی در ترکیه نداشتیم.

به گزارش فارس، حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه با بیان اینکه تا این لحظه هیچ آماری از تلفات یا مجروحیت اتباع ایرانی در ترکیه گزارش نشده اظهار داشت: به خاطر ارتباط خوب ارکان‌های مرکز از جمله سازمان گردشگری و میراث فرهنگی، هواپیمایی، وزارت خارجه، شرکت‌های توریستی و هموطنان ایرانی با سفارت جمهوری اسلامی در آنکارا و سرکنسولگری ایران در استانبول، از ابتدای تحولات اخیر در ترکیه همه همکاران بیدار بودند که در صورت بروز مشکل احتمالی مسائل را پیگیری کنند.

وی عنوان کرد: تا این لحظه هیچ گزارش منفی در خصوص بروز مشکل برای هموطنان ایرانی دریافت نکرده‌ایم.

معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه تصریح کرد: دستوالعمل جدی از سوی مرکز به نمایندگی‌های جمهوری اسلامی داده شده تا در حد وسعشان تلاش کنند در راستای بازگشت سالم هموطنان به کشور اقدامات لازم را صورت دهند.

وی بار دیگر با بیان اینکه هیچ آماری از تلفات مجروحیت اتباع ایرانی در ترکیه تا این لحظه به ما گزارش نشده به اطلاعیه‌ای که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری لحظاتی پیش صادر کرده است، اشاره کرد و گفت: توصیه ما به هموطنان ایرانی این است که به مفاد این بیانیه توجه کنند.
 
کلمات کلیدی : کودتا ترکیه+ایران+قشقاوی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.