توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370137
افزایش دما در تهران/رگبار و باران در سواحل دریای خزر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۸
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش دمای پایتخت طی دو روز آتی، گفت: امروز در شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز شرقی بویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد.

به گزارش ایسنا، احد وظیفه اعلام کرد: روز شنبه و یکشنبه بویژه ساعات بعد از ظهر در برخی نقاط شمال غرب و ارتفاعات البرز رگبار باران همران با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، طی روزهای شنبه و یکشنبه برای سواحل دریای خزر ابرناکی، رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین عنوان کرد: شدت بارش‌ها بر روی استان گیلان خواهد بود.

وظیفه در خصوص وضعیت هوای کشور در روز جمعه افزود: روز جمعه برای استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و استان اردبیل افزایش محسوس دمای ۴ تا ۶ درجه سلسیوس پیش بینی می‌شود که روز شنبه با نفوذ هوای خنک به این نواحی دمای هوا کاهش یافته و به حالت اولیه خود بازمی‌گردد.

وی ادامه داد: روز شنبه در استان‌های ایلام، خوزستان و بوشهر پدیده باد و گرد و غبار دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: در روزهای شنبه و یکشنبه برای شرق کشور بویژه در منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

وظیفه همچنین گفت: طی سه روز آینده شرق دریای عمان و بعد از ظهر شنبه و یکشنبه، شرق خلیج فارس و دریای خزر مواج خواهد بود.

به گفته وی، آسمان استان تهران در روز جمعه صاف، گاهی همراه با وزش باد است و بیشینه و کمینه دمای هوا نیز در این روز ۲۳ و ۳۷ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خصوص آب و هوای استان تهران در روزهای شنبه نیز اظهار کرد: آسمان تهران در روز شنبه صاف و در بعد از ظهر با وزش باد شدید همراه خواهد بود. بیشینه و کمینه دمای هوا نیز ۲۴ و ۳۸ درجه سانتی گراد پیش بینی می‌شود.

به گفته وظیفه آسمان تهران در روز یکشنبه کمی ابری و در بعد از ظهر همراه با وزش باد شدید با بیشینه و کمینه دمای هوای ۲۵ و ۳۹ درجه سانتی‌گراد پیش بینی شده است.
 
کلمات کلیدی : افزایش دما، هوای تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.