توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 170634
احتمال سهمیه‌بندی گازوئیل در اواسط زمستان
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور از احتمال سهمیه بندی گازوئیل از بهمن یا اسفندماه سال جاری خبر داد و اعلام کرد: برای مدیریت مصرف بیشتر این فرآورده نفتی با کارت‌های هوشمند سوخت خودروهای دیزلی طبقه‌بندی می‌شوند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۴۴
محمد رویانیان امروز در گفتگو با مهر با اشاره به هماهنگی وزارت نفت و ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت برای سهمیه بندی گازوئیل، گفت: بر خلاف تصور اذهان عمومی، سهمیه بندی گازوئیل همچون سهمیه بندی بنزین اجرایی نمی شود بلکه تفاوت‌هایی بین سهمیه بندی بنزین و گازوئیل وجود دارد.رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اعلام اینکه تمامی خودروهای سنگین دیزلی مطابق با حجم گاز و توناژ خودرو و کلاس موتور سهمیه گازوئیل دریافت خواهند کرد، تصریح کرد: هدف از اجرای این پروژه مدیریت بیشتر مصرف سوخت و بویژه گازوئیل در ناوگان حمل و نقل است.

این مقام مسئول درباره زمان بندی اجرای سهمیه بندی گازوئیل اظهار داشت: پیش بینی می شود از بهمن یا اسفند ماه سال جاری این روش جدید اجرایی شود.وی با بیان اینکه هم اکنون برخی از هماهنگی ها بین ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت و وزارت نفت برای اجرای این پروژه ملی انجام شده است، بیان کرد: با وجود اعمال محدودیت در مصرف گازوئیل اما تغییری در قیمت این فرآورده نفتی حاصل نخواهد شد.

در همین حال، رستم قاسمی زیر نفت صبح امروز از برنامه ریزیهای گسترده برای سهمیه بندی گازوئیل خبر داده و افزوده است: هم اکنون جلسات متعددی با بخشهای مختلف برای سهمیه بندی گازوئیل در دستور کار قرار گرفته است.این مقام مسئول با یادآوری اینکه باید سهمیه مورد نیاز گازوئیل صنایع و بخش حمل و نقل به صورت کافی و از طریق یک سهمیه مشخص تامین شود، تاکید کرده است: به زودی جزئیات بیشتر از اجرای طرح سهمیه بندی گازوئیل و عرضه کافی این فرآورده نفتی اعلام می شود.وی با اشاره به افزایش قاچاق بنزین و گازوئیل در مناطق مرزی به دلیل نوسانات ارزی، بیان کرده است: با اجرای طرح سهمیه بندی گازوئیل، تا حدودی با پدیده شوم قاچاق در مرزها مقابله خواهد شد.
کلمات کلیدی : سهمیه‌بندی گازوئیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.