نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498532
خودپردازهای ایران و روسیه به هم می پیوندند/ برداشت از کارت های بانک های ایرانی و روسی در هر 2 کشور
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۵
خودپردازهای ایران و روسیه به هم می پیوندندبرپایه توافق هیات های بانکی ایران و روسیه در مسکو، کارت های الکترونیکی پرداخت پول شتاب ایران به روبل و میر روسیه به ریال از ماه نوامبر (آبان - آذر) سال جاری در هر کشور مقابل قابل استفاده است.

به گزارش ایرنا، روز پنجشنبه در پایان پنجمین اجلاس مشترک کارگروههای بانکی دو کشور به ریاست غلامعلی کامیاب و اسکوبلکین معاونان بانک مرکزی ایران و و روسیه، یادداشت تفاهم توسعه همکاری های بانکی امضا شد.

برپایه نتایج مذاکرات مسکو که با حضور مهدی سنایی سفیر ایران در فدراسیون روسیه انجام شد، دو کشور برای اتصال شبکه کارت بانکی در ماه نوامبر توافق کردند و طرف روسی نیز اعلام کرد، تمامی تلاش های لازم را انجام می دهد تا درصورت امکان زودتر این طرح اجرایی شود.

برپایه این توافق، شهروندان هر دو کشور پس از اتصال شبکه های بانکی می توانند در مقصد مقابل با کارت های بانکی از خودپردازها وجه دریافت یا وحه خریدها را با کارت در فروشگاهها پرداخت کنند.

با اجرای این توافق، شهروندان ایرانی و روسی هنگام سفر به کشور مقابل نیازی به داشتن وجه نقد ندارند. روس ها می توانند براساس موجودی کارت در ایران ریال دریافت کنند و ایرانیان نیز روبل بگیرند که سامانه بانکی به صورت خودکار اقدام ارزی را انجام می دهد.

همچنین افزون بر مذاکرات دوجانبه رئیسان هیات های بانکی ایران و روسیه، نمایندگان بانک های رفاه، سینا، حکمت ایرانیان و توسعه صادرات نیز با بانک های روسی طرف خود برای توسعه همکاری ها مذاکره کردند.

امضای پروتکل پنجمین نشست کارگروههای بانکی نیز از دیگر برنامه های هیات های ایرانی و روسی در مسکو است.

نشست چهارم کارگروههای بانکی شهریور ماه سال گذشته در تهران برگزار شد و در حاشیه مذاکرات هشتم فروردین ماه حسن روحانی و ولادیمیر پوتین رئیسان جمهوری ایران و روسیه در کاخ کرملین، مقام های مسئول بانکی دو کشور نیز برای توسعه روابط در حوزه های مرتبط مذاکره کرده بودند.

روابط بانکی ایران و روسیه پس از اجرای برجام شتاب گرفت و دو کشور رسیدن به توافق های مرتبط را همسو با اجرای نقشه راه همکاری های اقتصادی در دستور کار قرار داده اند.
 
کلمات کلیدی : بانک‌های مرکزی+ ایران +روسیه
 
آریابان
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۳ ۱۳:۰۶:۴۶
حالا مهمترین پرسش در اینجاست که مبنای تعیین برابری روزانۀ نرخ ارز های دو کشور یعنی ریال و روبل در خود پرداز ها بر چه مبنائیست ؟!؟!؟!؟!؟
آیا بدلیل وابستگی تغییرات تقریبا روزانۀ روبل به نرخ های با ثبات جهانی ، باید هر روز منتظر اعلام نرخ های شاخص بین المللی باشند و پس از آن به تعیین نرخ برابری آن روز ريال و روبل بیکدیگر بپردازند ؟!؟!؟!؟!؟ (4502820) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.