توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437539
ترامپ مجوز انتصاب دامادش به سمت مشاور را گرفت
تاریخ انتشار : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۱
وزارت دادگستری آمریکا مجوز انتصاب داماد ترامپ به عنوان یکی از دستیاران ویژه وی در کاخ‌سفید را صادر کرد و گفت که این کار مصداق انتصاب خویشاوندان یک رئیس‌جمهور به پست‌های بالای دولتی نیست.
به گزارش فارس، وزارت دادگستری آمریکا پس از یک هفته بررسی و بحث در خصوص امکان انتصاب داماد «دونالد ترامپ» به عنوان مشاور ارشد کاخ سفید، بالاخره به نفع خانواده ترامپ رأی داد.

ترامپ پیش از مراسم تحلیف و در روزهای انتخاب یارانش در دولت، گفته بود که می‌خواهد «جارد کوشنر» دامادش را به عنوان مشاور ارشد منصوب کند؛ مخالفان اما می‌گفتند که این مخالف قانون ضدانتصاب خویشاوندان رئیس‌جمهور به سمت‌های دولتی است.

حالا رویترز می‌گوید  وزارت دادگستری اینگونه نتیجه‌گیری کرده که مشاغل داخلی کاخ‌سفید، از قانون فدرال منع بکارگیری خویشاوندان رئیس‌جمهور در رأس نهادهای فدرال، مستثنی است.

جارد 35 ساله، همسر «ایوانکا ترامپ» و یکی از حلقه‌های محکم ارتباط دولت ترامپ با اسرائیل و یهودیان ارتدوکس آمریکاست؛ رویه قبول ایوانکا به عنوان یک یهودی و صدور مجوز مذهبی ازدواج وی با جارد، 2 سال بطول انجامید.

«چارلز کوشنر» پدر جارد که می‌گفت پدرش از بازماندگان هلوکاست است، در سال 2004 به اتهام کمک مالی اعلام‌نشده به ستاد انتخاباتی «بنیامین نتانیاهو» به 2 سال حبس محکوم شد.

جارد در اولین روزی که ترامپ به عنوان پیروز انتخابات به دیدار «باراک اوباما» در کاخ سفید رفت، در چمن‌های کاخ‌سفید با رئیس این نهاد عریض و طویل، مذاکراتی خصوصی داشت که از دید رسانه‌ها مخفی نماند و عزم وی برای نقش‌آفرینی در دولت پدر همسرش را تا حدودی آشکار ساخت.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+مشاور ترامپ+داماد ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.