توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457735
'جان مک کین' تهدید به بستن دولت آمریکا کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۰
شبکه خبری 'سی ان ان' گزارش داد: 'جان مک کین' سناتور ایالت آریزونای آمریکا بر سر افزایش هزینه های نظامی آمریکا، تهدید به تعطیلی (ادارات) دولت آمریکا کرد.

سی ان ان روز پنجشنبه گزارش داد: جان مک کین روز گذشته (چهارشنبه) گفت که وی هر کاری که لازم باشد برای افزایش هزینه های نظامی در لایحه (بودجه) بعدی آمریکا انجام خواهد داد حتی این امر اگر به معنی به تعطیلی کشاندن دولت آمریکا باشد.

بنابراین گزارش ، این سناتور تندرو و نامزد شسکت خورده انتخابات 2008 آمریکا در جریان یک مصاحبه به سی ان ان گفت که وی به لایحه بودجه ای که همچنان رویه سطح هزینه قبلی را دنبال کند رای نخواهد داد و زمانی که از وی پرسیده شد تا چه اندازه دراین باره پیش خواهد رفت به سی ان ان گفت: من تنها حق یک رای دارم و افزود: اما به تعطیلی کشاندن (نهادها و ادارات) دولت آمریکا را در این زمینه منتفی نمی داند.

مک کین در این باره به سی ان ان گفت: اگر تنها یک گزینه وجود داشته باشد من به لایحه ای که به عواقب آن اهمیتی نمی دهد رای نمی دهم، چراکه به تصویب رساندن این لایحه منجر به از بین بردن توان نظامی و دفاعی کشور خواهد شد و جان نیروهای نظامی را به مخاطره خواهد افکند، من این کار را نمی توانم برای چنین افرادی انجام دهم.

سی ان ان در ادامه گزارش داد: اظهارات مک کین به دنبال تلاش و مذاکرات جدی برای لایحه کسری سال مالی 2017 که در آن خواهان هزینه های جدید نظامی شده و شخص مک کین نیز از طرفداران آن است، صورت می گیرد.

سی ان ان افزود: با توجه به ناکامی هفته گذشته جمهوریخواهان در ارائه و تصویب لایحه بیمه درمانی 'ترامپ کر' اکنون مشخص نیست چنین درخواستی چگونه به سرانجام برسد، اعضای کنگره آمریکا می بایست در این زمینه و پیش از مهلت 28 آوریل ( هشتم اردیبهشت) که موعد تمام شدن بودجه مالی دولت آمریکا است به توافق دست یابند.

به گزارش ایرنا، با تصویب نشدن لایحه بودجه دولت فدرال در کنگره این کشور، نهادهای دولتی امکان ادامه فعالیت و ارائه خدمات را نخواهند داشت که به اصطلاح به آن تعطیل شدن دولت فدرال آمریکا گفته می شود.

این امر در اکتبر 2013میلادی ( مهر 1392) در دولت باراک اوباما بر سر کشمکش های سیاسی بین کاخ سفید و جمهوریخواهان حاکم بر مجلس نمایندگان، رخ داد و نهادهای دولت فدرال را به مدت شانزده روز به تعطیلی کشاند.
 
کلمات کلیدی : مک کین+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.