نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441336
ارتباط آلودگی هوا با خطر ابتلا به زوال عقلی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۰
ذرات ریز آلوده‌کننده هوا ممکن است احتمال ابتلا به زوال عقلی را به طور قابل توجهی افزایش دهند.

به گزارش ایسنا، محققان می‌گویند: ذرات ریز آلاینده که اغلب از کارخانه‌ها و خودروها ناشی می شوند، می‌توانند در افزایش احتمال ابتلا به زوال عقلی از جمله بیماری آلزایمر نقش موثری داشته باشند.

محققان آمریکایی همچنین دریافتند زنان مسن که در مکان‌هایی با میزان فزآینده‌ای از ذرات معلق در هوا زندگی می‌کنند ۸۱ درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به افت توان شناختی و ۹۲ درصد بیشتر در معرض ابتلا به زوال عقلی از جمله آلزایمر هستند.

در این بررسی آمده است در صورتیکه یافته‌های به دست آمده عموم جمعیت را در بر گیرد آلودگی هوا می‌تواند عامل ۲۱ درصد از موارد زوال عقلی عنوان شود.

به گزارش شبکه اخبار محیط زیست، پرفسور "کالب فینچ" از محققان این مطالعه در دانشگاه کالیفرنیای جنوبیِ آمریکا، گفت: ذرات میکروسکوپی ناشی از سوخت‌های فسیلی مستقیم از طریق بینی وارد مغز می‌شود. سلول‌های مغز هم با این ذرات همچون عامل خارجی برخورد کرده و با واکنش‌های التهابی به آنها واکنش نشان می‌دهند که با گذشت یک دوره زمانی، شرایط حاد شده و زمینه را برای بروز آلزایمر فراهم می‌سازد.
 
کلمات کلیدی : آلزایمر + آلودگی هوا + زوال عقلی
 
خدادادي
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۵:۲۷:۳۱
فاجعه انساني الودگي هوا خطرناكترين معضل فعلي كشور است، امار تلفات الودگي هوا فقط در تهران روزانه بيش از امار شهداي جنگ تحميلي شده وبد تر از همه ناكارامدي مسوولان در اين مورد است. (4146347) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.