نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501438
ماجرای تماس تلفنی از وزارت بهداشت پیش از افشای فساد در حوزه دارو
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸
نماینده پیشین مجلس در قضیه فساد رخ داده در حوزه دارو گفت: اعلام کردیم که از طریق یک نشست خبری جزییات این فساد را اطلاع رسانی میکنیم. قبل از برگزاری نشست از طرف مشاور وزیر تماسی با ما گرفته شد تا قبل از انتشار جلسه ای با وزیر بهداشت برگزار شود.

به گزارش تسنیم، احمد توکلی در نشست خبری اطلاع رسانی درباره معرفی رسانه/خبرنگاربرتر شفافیت و عدالت با اشاره به اینکه خبرنگاران میتوانند آثار برتر خود در زمینه مبارزه با فساد و شفافیت را به دبیر خانه این جشنواره ارسال کنند، گفت: هدف از برگزاری این جشنواره انتخاب روزنامه نگاران برتر در عرصه مبارزه با فساد و تشویق و حمایت از آنها میباشد.

رئیس سازمان دیده بان شفافیت و عدالت گفت: پیش از این سازمان دیده بان در بیانیه ای از خبرنگاران برای حضور در این جشنواره دعوت کرده بود اما به دلیل اینکه آن فراخوان با انتخابات همزمان شد بازخورد مناسب را پیدا نکرد.

وی افزود، در اوایل مهرماه و همزمان با سالروز تاسیس سازمان دیده بان شفافیت قصد داریم از خبرنگاران برتر در عرصه مبارزه با فساد تقدیر کنیم.

توکلی ادامه داد، خبرنگاران تا انتهای مردادماه فرصت دارند تا آثار برتر خود در زمینه مبارزه با فساد را  از طریق و سایت اطلاع رسانی سازمان دیده بان شفافیت به دبیر خانه این جشنواره ارسال کنند.

این نماینده پیشین مجلس درباره چگونگی تمیز دادن آثار ضد فساد و آثاری که با اهداف سیاسی و اقتصادی خاص منتشر میشوند، گفت: بعضا دیده میشود که اخبار ضد فساد با هدف تسویه حسابهای سیاسی منتشر میشود. اگر خبرنگاری خبر مهمی را منتشر  کند  ولو اینکه با اغراض  سیاسی خاص این خبر منتشر شده باشد بازهم این موضوع حائز اهمیت است چراکه منجر به ایجاد شفافیت در لایه‌های پنهان فساد میشود.

توکلی در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم درباره اقدامات ناکام سازمان دیدبان درمورد فساد در گمرک و حوزه بهداشت و درمان و دارو گفت: در قضیه فساد رخ داده در حوزه دارو از طرف سازمان اعلام کردیم که از طریق یک نشست خبری جزییات این فساد را اطلاع رسانی میکنیم. قبل از برگزاری نشست از طرف مشاور وزیر تماسی با ما گرفته شد تا قبل از انتشار جلسه ای با وزیر بهداشت برگزار شود.

وی افزود، 3جلسه با وزیر بهداشت داشتیم اما در نهایت به تفاهم نرسیدیم، از قبل نیز اعلام کرده بودیم که اگر با وزارت بهداشت بر سر رسیدگی به فساد به تفاهم نرسیم موضوع را افشا خواهیم کرد. در حال حاضر جزئیات موضوع در 3 فصل منتشر و در اختیار دادستانی قرار گرفته و اطلاعات سپاه نیز به موضوع ورود کرده است.

وی در ادامه موفقیت آمیز ترین اقدام دیدبان شفافیت را ورود به موضوع واگذاری آلومینیوم المهدی عنوان کرد و گفت: با ورود دیه بان شفایت و عدالت به واگذاری مفسده آمیز این شرکت 400 میلیارد تومان به حساب دولت بازگشت.
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۶:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۰ ۱۸:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۱۶:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۸:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۱۵:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۱۲:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۱۰:۳۰
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۹ ۱۲:۵۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۶ ۱۲:۰۱
 
۱۳۹۵/۰۴/۳۰ ۲۰:۰۶
 
 
کلمات کلیدی : دیده‌بان شفافیت و عدالت + غذا و دارو + احمد توکلی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۵:۴۵:۱۴
وزارت بهداشت و كمسيون بهداشت مجلس و سازمانهاى بازرسى كشور بايد در ارتباط با
تجارت و واردات و ساخت دارو و تجهيزات و لوازم پزشكى دقت و بازرسى و كنترل شديدى داشته
باشند ، بسيارى از وارداتهاى تجهيزات پيشرفته پزشكى در دست عده اى خاص است و درامدهاى نجومى و بزرگى در پس اين وارداتها است ، مراقب ارز و خروج ارز كشور به بهانه هاى پزشكى
باشيد . (4517769) (alef-13)
 
MOUSA
Netherlands
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۷:۱۴:۵۷
بازگشت مال کافی نیست....رشوه خوار را باید معرفی و مجازات کنند (4517918) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۷:۱۵:۱۰
ممنونیم (4517921) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۲۱:۲۳:۳۱
نتیجه طرح تمول سلامت (4518337) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.