توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 354964
دیدار سیف با وزیر خارجه‌ انگلیس
تاریخ انتشار : شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۷
رئیس‌کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با وزیر خارجه‌ی انگلیس در رابطه‌ با همکاری‌های تجاری و بانکی و همچنین رفع موانع موجود بر سر مبادلات بانکی دو کشور، بحث و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، "سیف" رئیس کل بانک مرکزی که به منظور شرکت در کنفرانس "یورو مانی" در لندن به سر می‌برد، عصر امروز جمعه با فیلیپ هامون وزیر خارجه‌ی انگلیس ملاقات کرد.

در این ملاقات در خصوص همکاری‌های تجاری و بانکی و رفع موانع موجود بر سر مبادلات بانکی دو کشور بحث و تبادل‌نظر شد.

رئیس کل بانک مرکزی کشورمان در این ملاقات با اشاره به اجرایی شدن برجام و انتظار طرف ایرانی برای اجرای تعهدات طرف غربی، خواستار حضور فعال بانک‌های انگلیسی در عرصه‌ی مبادلات بانکی دو کشور و همچنین از سرگیری فعالیت‌های بانکی بانک‌های ایرانی مستقر در لندن شد.

وزیر خارجه‌ی انگلیس نیز ضمن تأکید بر تعهدات کشورش در اجرایی شدن برجام، اعلام کرد که، دولت انگلیس تاکنون اقدامات متعددی را به منظور تسریع در شروع همکاری‌های بانکی انجام داده است و تلاش دارد تا با همکاری سایر کشورهای اروپایی، مکانیزم‌های مناسبی را برای تسهیل تبادلات بانکی بین ایران و سایر کشورهای اروپایی ایجاد کند.
 
کلمات کلیدی : اجرای برجام+سوئیفت+سیف+بانک مرکزی+برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.