توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504561
شهید حججی معرکه کرد/دو روز قبل از رفتن گفت دعا کنید موثر باشم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۹
همکار و همرزم شهید محسن حججی با بیان اینکه ولایت پذیری ویژگی شهید محسن حججی بود، گفت: ولایت چراغ راه شهید حججی بود، ولایت پذیری را در گفتار و رفتار او به عینه مشاهده می‌کردیم.

به گزارش تسنیم، «شهید حججیِ عزیز در دنیایی که روزنه‌های اغواگر صوتی و تصویری فراوانی وجود دارد، چنین درخشید و خداوند او را همچون حجتی در مقابل چشم همگان قرار داد.» این جملات‌ بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون شهید مظلوم مدافع حرم محسن حججی است، به تعبیر رهبر معظم انقلاب «شهید حججی مثل یک پدیده باورنکردنی است؛ اگر ما اینها را در زمان خودمان ندیده بودیم، به آسانی باور نمی‌کردیم.»

طی روزهای اخیر خانواده، دوستان، همرزمان و همکاران شهید حججی بارها از ویژگی‌های این شهید مظلوم مدافع حرم صحبت کرده‌اند، اخلاص عمل پرتکرارترین واژه‌ای است که درباره شهید حججی عنوان می‌شود اما ولایت‌مداری و بصیرت او نیز زبانزد بوده است، روح الله محبی همرزم و همکار شهید محسن حججی در گفت‌وگو با تسنیم از ویژگی‌های بارز این شهید آنچه که او را آسمانی کرد می‌گوید.  

محبی می‌گوید: سابقه آشنایی بنده با شهید محسن حججی به 4 سال پیش بازمی‌گردد، زمانی که در لشکر 8 نجف اشرف با یکدیگر همراه شدیم.

وی ادامه می‌دهد: در این 4 سال با ویژگی‌های شخصیتی بی نظیری از محسن آشنا شدم و امروز دلیل بُردی که خون او داشت را می‌توانم با یک مثال روشن کنم. ما در مباحث نظامی و جنگ افزاری با دو اصطلاح برد مفید و برد نهایی آشنا هستیم، خون شهید حججی امروز به قدری تأثیرگذار بود که نمی‌توان عنوان برد را بر آن گذاشت، در واقع شهادت او امروز جهانی شده و به خاطر ویژگی‌های بارز این شهید بوده است.

همکار شهید حججی بیان می‌کند: محسن در بستری رشد یافته و پرورش پیدا کرده که او را به این درجه رسانده است، شهادت نیز مزد او بود.

وی با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی شهید حججی می‌گوید: اخلاص محسن بارز بود، هر کار او رنگ خدایی داشت، می‌دانست اگر برای خدا کار کند ماندگار خواهد شد، برای همین شهادت او نیز امروز ماندگار شد.

محسن تکلیف را جستجو می‌کرد
محبی ادامه می‌دهد: محسن تکلیف را جستجو می‌کرد، به عنوان مثال بحث مطالعه و کتابخوانی را مورد اهمیت قرار داد، می‌دانست که مشکل امروز ما فقر مطالعه است، برای همین با دستگاه‌های مختلف مرتبط می‌شد، حتی خود او به صورت حضوری به مدارس می‌رفت و به دانش آموزان کتاب می‌داد تا قدمی در این زمینه برداشته باشد. محسن زمانی که امام جمعه را می‌دید می‌گفت که در خطبه‌ها بحث مطالعه را مطرح کنید، همواره به دنبال ارتقا آگاهی مردم بود، همین سبب شد که جدا از شغل نظامی خود در کارهای فرهنگی نیز فعال شود.

 حقیقتاً محسن را دیر شناختیم
وی اضافه می‌کند: محسن عنایت خاصی به اهل بیت (ع) داشت، در پیام او نیز این موضوع را دریافت کردیم، او هرچند همسر و فرزندش را دوست داشت اما آنها را به خدا سپرد و راهی شد. ما حقیقتاً محسن را دیر شناختیم، بعد از شهادت او مدام این سئوال را از خود می‌پرسم، محسن که بود که در کنار ما زندگی می‌کرد، او درجه‌اش امروز اعلی است اما ناراحتی ما بابت این است که نتوانستیم از حضور او بهره ببریم.

همکار شهید حججی با بیان اینکه محسن عاشق شهادت بود، می‌گوید: ما در پیام رهبر معظم انقلاب درباره شهید کاظمی و عشقی که به شهادت داشت می‌شنویم، عشق به شهادت در وجود محسن هم شعله می‌زد، او این خواسته‌اش را به زبان می‌آورد، می‌گفت «حیف است که در این لباس شهید نشویم،»، محسن مرتب تکرار می‌کرد که «فکر اینکه چیزی غیر از شهادت نصیب ما شود انسان را آزار می دهد.»

«...محسن به هدف خود ایمان داشت و برای رسیدن به آن کار و تلاش می‌کرد..»، وی با بیان این جمله ادامه می‌دهد: خارج از ساعت کاری در مراکز فرهنگی فعال بود و مرتب در اردوهای جهادی حضور پیدا می‌کرد، عجیب است در روزگاری که هرکس به فکر منافع و سود خود است کسانی هم هستند که قید زرق و برق دنیا را زده‌اند و محسن اینگونه بود.

وی می‌گوید: ولایت پذیری ویژگی دیگر محسن و ولایت چراغ راه شهید حججی بود، ولایت پذیری را در گفتار و رفتار او به عینه مشاهده می‌کردیم.

بصیرت در رفتار شهید موج می‌زد
محبی به دیگر ویژگی‌های شهید حججی اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: اگر بخواهیم به دیگر ویژگی‌های محسن اشاره کنیم باید از بصیرت نام ببریم، اگر همه ویژگی‌هایی که گفتم را داشته باشیم اما بصیرت نداشته باشیم سودی ندارد، ما نظامی‌ها زمان و مکان را موثر می‌دانیم، اگر زمان و مکان در اختیار شما باشد ابتکار عمل خواهید داشت و در این صورت بصیرت پیدا خواهید کرد.

وی می‌افزاید: بسیاری از خواص ما در این سال‌ها زمان و مکان را نشناختند، اینکه چه حرفی باید زد و چه اقدامی باید انجام داد مهم است، این بصیرت در رفتار شهید موج می‌زد، محسن بصیرت داشت و همین سبب شد که به راحتی از زندگی مادی، همسر و فرزند خود گذشته به کشور غریب برود و به نام دفاع از حرم از جان خود بگذرد.

همکار شهید حججی می‌گوید: بصیرت در دل محسن بود و آن را عملی می‌کرد، او می‌دانست حق و باطل کجاست، این بصیرت در پیام‌ شهادت او بارز است، امروز نیز خون شهید حججی وحدتی را میان مردم ایران در مقابل دشمنان اسلام ایجاد کرده است.

وی تأکید می‌کند: چه کسی است که اطلاع نداشته باشد داعش با حمایت و چراغ سبز آمریکا در منطقه تجاوز می‌کند، اما خون این شهید بزرگوار با وحدتی که در مقابل استکبار ایجاد کرد رسالت خود را به ظهور رساند.

«...از 1400 سال پیش تاکنون پیام عاشورا زنده است، خون شهید حججی نیز همینگونه است..»، محبی تصریح می‌کند: دیدیم که شبکه‌های خارجی نیز گزارش دادند که خون این شهید در ایران اتحاد وصف ناشدنی ایجاد کرده است و داعش این موضوع را نمی‌داند، اما ما تا ریشه‌کن کردن این شجره ملعونه از پای نخواهیم نشست.

دو روز قبل از رفتن به سوریه گفت دعا کنید موثر باشم
همرزم شهید حججی درباره اینکه چرا محسن آرزوی دوبار شهادت را داشت می‌گوید: محسن همواره می‌گفت دوست دارم دوبار شهید شوم، این ویژگی کسانی است که به راحتی چشمان خود را به روی زندگی مادی بسته و پا را روی همه آن چیزهایی می‌گذارند که برای آنها عزیز است، ما امثال حججی زیاد داریم، در همین مجموعه مقدس سپاه افراد زیادی هستند که برای دفاع از انسانیت و حریم اهل بیت حاضرند جان خود را فدا کنند.

وی ادامه می‌دهد: دو روز قبل از رفتن به سوریه گفت دعا کنید موثر باشم و صرفاً حضورم مطرح نباشد، اکنون دیدیم که چطور خون او موثر شد. با شهادت محسن همواره یاد این شعر می‌افتم که: «خورشید که در اوج فلک خانه اوست همسایه دیوار به دیوار شماست.»

محبی می‌گوید: هنر مردان خدا گمنامی است، کسی که به دنبال پست و مقام و آشکار کردن خود است به این مقام نمی‌رسد، محسن در گمنامی زندگی کرد و خدا نیز مزد او را داد. هدف او فقط رسیده به خدا بود و تلاشش به نتیجه رسید.

محسن به آنچه که آرزویش بود رسید
وی درباره شهادت محسن می‌گوید: می‌دانستیم محسن شهید می‌شود، وقتی خبر شهادت او را شنیدم طبیعی بود که ناراحت شدم اما انتظارش را هم داشتم، از سوی دیگر محسن به آنچه که آرزویش بود رسید، امیدواریم بتوانیم در بصیرت و ولایت پذیری راه او را ادامه دهیم و شفاعت او نیز نصیب ما شود.

همکار شهید حججی تصریح می‌کند: امیدواریم رسالت او یک بیداری ایجاد کند، رسالت شهید همین است که به جامعه شوک وارد کند، ما گاهی از مسیر حقیقی خارج می‌شویم و نیاز به چنین شوکی داریم تا به مسیر اصلی برگشته و بیدار شویم، همان طور که دو سال پیش خبر بازگشت شهدای غواص بار دیگر در جامعه یک شوک معنوی ایجاد کرد امروز نیز اینگونه شد.

 او معرکه کرد؛ دعا می‌کنیم دست ما را هم بگیرد
وی در پاسخ به این سئوال که اگر فرصت گفتن یک جمله به شهید حججی را داشته باشید به او چه می‌گویید، بیان می‌کند: در یک جمله به محسن می‌گویم معرکه کردی، دست ما را هم بگیرد، تو اینطور آسمانی شدی و ما مقابلت کم می‌‎آوریم، امیدواریم محسن دست ما و جوانان این کشور را بگیرد، شهید مقام شفاعت دارد و خیلی‌ها از شهدا حاجت می‌گیرند، خداوند شهدا را انتخاب می‌کند و محسن هم انتخاب شده خدا بود، دعا می‌کنیم دست ما را هم بگیرد.


 
 
کلمات کلیدی : شهید حججی+شهید محسن حججی+مدافع حرم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.