نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 293665
مرغ بازهم اول شد؛ این بار بیشترین ارزانی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۹
بعد از اینکه مرغ در هفته اول شهریورماه در صدر افزایش قیمت در بین کالای های خوراکی ایستاد، در هفته دوم ماه، بیشترین افت قیمت را به خود اختصاص داد.

به گزارش ایسنا، گزارش بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به ۱۳ شهریورماه امسال نشان می دهد که در هفته دوم نسبت به هفته قبل از آن قیمت لبنیات، تخم مرغ، برنج، گوشت قرمز، قند و شکر، چای و روغن نباتی ثابت باقی مانده است. همچنین میوه ها و سبزی های تازه و مرغ در این دوره ارزان شده و تنها حبوبات با افزایش قیمت همراه بوده است.

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت تمام اقلام این گروه نسبت به هفته قبل و هفته مشابه سال قبل ثابت بود. قیمت تخم مرغ هم تغییری نداشت و با شانه ای ۷۴۰۰ تا ۹۵۰۰ فروش رفته است.

در گروه برنج نیز قیمت تمام اقلام در مقایسه با هفته اول شهریورماه بدون تغییر بود اما در گروه حبوبات رشد ۰.۲ درصدی نسبت هفته اول و ۱.۶درصدی نسبت به هفته مشابه سال گذشته ثبت شده است.

در هفته منتهی به ۱۳ شهریور ماه قیمت سبزی و میوه های تازه در مقایسه با هفته قبل و هفته مشابه سال قبل کاهش یافته است؛ به گونه ای که میوه ها ۲.۴ و سبزی ها ۲.۵ درصد نسبت به هفته اول شهریور امسال و به ترتیب ۱۰.۵ . ۲.۴ درصد در مقایسه با هفته مشابه سال گذشته کاهش دارند.

گوشت مرغ هم گرچه در هفته اول شهریور ماه بیش از پنج درصد گران شده بود اما گزارش اخیر بانک مرکزی نشان می دهد که در هفته دوم ۳.۶ درصد ارزان شده است. هر کیلوگرم گوشت مرغ در سطح شهر حدود ۶۷۱۰ تومان فروخته شده است؛ قیمتی که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۲ درصد افزایش دارد.
 
کلمات کلیدی : بانك مركزي ، برنج ، مرغ ، تخم‌مرغ ، میوه
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۷:۰۳:۲۵
انشالله وضعیت روزبروز بهتر بشود. دولت تدبیر و امید متشکریم (3173026) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۲:۰۱:۰۸
تشکر برای گران کردن مرغ هست !

مرغ را 5 درصد گران می کنند بعد مردم نمی خرند 3 درصد ارزان می کنند که در واقع 2 درصد گران شده بعد جنابعالی تشکر می کنید !

قیمت واقعی مرغ کیلوی 2200 تومان هست (3174472) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۷:۲۶:۴۰
حالا که ارزون شده کسی نمیگه ارزونه ولی وقتی بالا میره داد و بیداد همه بالا میره (3173072) (alef-11)
 
احسان
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۰:۵۷:۳۵
سلام ...درسته قیمت لبنیات زیاد نشده اما به طور واضح کم فروشی انجام میشه...از دولت قبل ارثی به یادگار مونده که قیمت ها رو زیلد نکنید حجم رو کم کنید بنده ماست موسیر خریدم حجم آن نسبت به هفته قبل تقریبا 10 درصد و نسبت به سال قبل تقریبا 50 درصد کم شده اما قیمت ثابت هست ...به کجا داریم میریم و چی میشه فکر کنم تا سال بعد ظرف خالی رو به ما بفروشن اما خدا رو شکر قیمت ثابته ....خدا فقط به داد مردم برسه. (3173406) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.