توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486364
حمله سایبری به پارلمان انگلیس و غیرقابل دسترسی شدن ایمیل نمایندگان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵
به دنبال حمله سایبری به سیستم کامپوتری پارلمان انگلیس، دسترسی به حساب‌های ای میل نمایندگان غیرممکن شد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه،در ایمیلی که از سوی مقام‌های پارلمان انگلیس برای قانونگذاران راسال شده، این حمله هدفمند وبی وقفه توصیف شده است.

در این پیام آمده است: اوایل امروز متوجه شدیم که فعالیت‌های غیرمعمولی در جریان است و شواهدی دال بر حمله سایبری به شبکه کامپیوتری وجود دارد. با تحقیقات بیشتر حمله سایبری

هکرها به تمامی حساب‌های استفاده کنندگان از سیستم پارلمان تایید شد.

سخنگوی مجلس عوام انگلیس گفت که مقام‌ها اقدامات لازم را برای حفاظت از سیستم‌ها انجام دادند. پارلمان دسترسی از راه دور به حساب‌ها را برای حفاظت بیشتر از شبکه غیرممکن کرد.

این تهدید به دنبال گزارشی در رسانه‌های انگلیس از جمله تایمز مبنی بر اینکه هکرها رمز عبور برخی اعضای پارلمان را ربوده‌اند، صورت گرفت. 

یکی از سخنگویان پارلمان گفته که عدم دسترسی به ایمیل‌ها تنها درنتیجه حمله سایبری نبوده بلکه بخشی از آن به خاطر اقداماتی است که برای رفع این مشکل صورت گرفته است.

او همچنین افزود: "تحقیقات دراین باره ادامه دارد و قرار است اقدامات بیشتری با همکاری مرکزملی امنیت سایبری برای ایمن کردن شبکه کامپیوتری انجام شود."

سخنگوی پارلمان گفت: ما سیستم‌هایی برای حفاظت از اکانت اعضا و کارکنان پارلمان داریم و اقدامات ضروری برای محافظت از سیستم‌هایمان انجام می‌دهیم.

این حمله سایبری در توییت لرد کریس برنارد از اعضای لیبرال دموکرات مجلس اعیان علنی شد.

او دراین توییت از فالورهایش خواست تا هر گونه پیام ضروری را به موبایلش بفرستند.

این حادثه در حالی اتفاق افتاده که بیشتر از یک ماه پیش۹۷ درصد از مراکز خدمات درمانی بریتانیا هدف حمله سایبری قرار گرفت.
 
کلمات کلیدی : حمله سایبری + انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.