توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428467
انهدام باند دزدی از کنیسه‌های یهودیان تهران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۴
پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقان کنیسه‌های شهر تهران خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، در هجدهم مهرماه امسال وقع یک فقره سرقت از یک کنیسه در خیابان 30 تیر به کلانتری 113 بازار اعلام شد که به دنبال آن با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت اماکن و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه12 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان در تحقیقات مقدماتی پی بردند سارقان با تخریبِ در ورودی، وارد محل سرقت شده و در ادامه اقدام به سرقت اموال با ارزشی نظیر قلم تورات، نقره‌جات، چند تخته تابلوفرش، ستاره حضرت داوود (ع) و ... کرده‌اند، همچنین کارآگاهان اطلاع پیداکردند که سارقان به همین شیوه و شگرد اقدام به سرقت از تعداد دیگری از مراکز مذهبی متعلق به اقلیت های مذهبی مقیم تهران و سرقت اموال با ارزش داخل آنها کرده‌اند.
با توجه به شیوه و شگرد مورد استفاده در سرقت نقره‌جات از محل‌های سرقت، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی با بررسی سرقت‌های مشابه در سال‌های گذشته اطلاع پیدا کردند که دو سال پیش یک فقره سرقت مشابه از منزل یکی از شهروندان در محدوده خیابان ظهیرالاسلام به وقوع پیوسته که در آن سرقت نیز مقادیر قابل توجهی نقره‌جات به ارزش تقریبی 150 میلیون تومان سرقت شده است که طی آن یکی از سارقان سابقه دار با پنج فقره سابقه سرقت از اماکن به نام امیر متولد 1363 دستگیر و روانه زندان شده بود.

با شناسایی امیر به عنوان یکی از سارقان حرفه‌ای در زمینه سرقت نقره جات، کارآگاهان با بررسی سوابق وی اطلاع پیدا کردند که وی پس از آزادی از زندان دوباره سرقتهای خود را از سر گرفته و از آن‌زمان متواری شده است.
با آغاز اقدامات پلیسی برای دستگیری امیر، مخفیگاه وی در خیابان دماوند شناسایی و 15 آذرماه امسال دستگیر شد که در بازرسی از مخفیگاهش، مقادیری از نقره جات مسروقه کشف و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی منتقل شد.
امیر که در برابر دلایل و قرائن به دست آمده چاره‌ای جز اعتراف به سرقت از کنیسه‌های شهر تهران نداشت، دو مجرم سابقه دار به نام‌های جواد متولد 1358 و حسین  متولد1363 را به عنوان همدستانش معرفی کرد.
با شناسایی محل اختفای حسین در نارمک - خیابان مدائن، وی در یک تعقیب و گریز و نهایتا با شلیک چند تیر هوایی دستگیر و در بازرسی از محل اختفایش، مقادیر دیگری از اموال مسروقه کشف شد.

جواد نیز پس از چند روز دستگیر و پس از مواجه حضوری با همدستانش و اطلاع از اعترافات صریح آنها، صراحتا به همدستی با آنها اعتراف کرد.
سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ دراین باره گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده، متهمان صراحتا به سرقت از کنیسه‌های شهر تهران اعتراف و کلیه اموال مسروقه به ارزش تقریبی 500 میلیون تومان از آنها کشف و پس از طی مراحل قانونی به مالباختگان تحویل داده شد که زمینه رضایت مندی کامل آنها را فراهم آورد.
وی افزود: همچنین طی رسیدگی به پرونده، با شناسایی دقیق محل های سرقت و ضمن هماهنگی با مقام قضایی، بازسازی محل های سرقت نیز در محل ارتکاب سرقتها و با حضور متهمان انجام شد.
 
کلمات کلیدی : سرقت+دزدی+دزدی از کنیسه‌های یهودیان تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.