توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445260
جزئیات کشف ۱۳ میدان جدید نفت و گاز در ایران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۹
مدیر اکتشاف شرکت نفت از اکتشاف ۱۳ میدان نفت و گاز در ایران خبر داد و گفت: حجم ذخایر نفت کشف شده ۶.۵ میلیارد بشکه و حجم ذخایر گاز آن حدود ۶۲ تریلیون فوت مکعب است.

به گزارش مهر، سیدصالح هندی مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت، امروز در نشست خبری در تشریح اکتشافات نفت و گاز در ایران گفت: از ابتدای سال ۹۲ تاکنون، ۹ میدان جدید گازی، ۴ میدان جدید نفتی و یک مخزن جدید گازی در ایران کشف شده است.

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت با اعلام اینکه حجم ذخایر اکتشاف شده از ابتدای ۹۲ تاکنون، ۶.۵میلیارد بشکه است تصریح کرد: علاوه بر این حجم ذخایر درجای اکتشاف شده حدود ۶۲.۵ تریلیون فوت‌مکعب برآورد می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به کشف میدان جدید گازی پازن در جنوب استان فارس با حجم گاز درجای ۱۹.۵ تریلیون فوت‌مکعب اظهار داشت: حجم ذخایر میعانات گازی این میدان هم حدود ۳۱۲ میلیون بشکه برآورد می‌شود.

وی با اشاره به کشف میدان جدید گازی خارتنگ در استان بوشهر با ۱۶.۴ تریلیون فوت مکعب ذخایر درجای گاز طبیعی بیان کرد: حجم ذخایر میعانات گازی این میدان هم حدود ۲۶۱ میلیون بشکه است.

هندی همچنین با اشاره به کشف میدان جدید گازی چارک در استان هرمزگان با ۱۷.۴تریلیون فوت‌مکعب ذخایر درجای گاز تاکید کرد: حجم ذخایر میعانات گازی اثبات شده این میدان هم حدود ۱۷۴ میلیون بشکه است.

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه میدان نفتی یادمان با ذخیره نفت درجای ۲.۸میلیارد بشکه نفت درجا هم در ۶۵ کیلومتری غرب اهواز کشف شده است تاکید کرد: علاوه بر این یک میدان جدید نفتی در استان خوزستان به نام سپهر جنوب غربی با ۲.۲ میلیارد بشکه کشف شده است.
 
کلمات کلیدی : نفت و گاز + ذخایر نفتی + وزارت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.