توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 285060
خشم ناتمام صهیونیست ها از توافق وین
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۱
 خشم و اعتراض صهیونیست ها به توافق هسته ای ایران و کشورهای عضو گروه پنج به علاوه یک در وین همچنان ادامه دارد و رسانه های رژیم صهیونیستی همچنان به بازتاب اظهارات مقامات این رژیم در این باره می پردازند.

به گزارش ایرنا، مدیر موسسه مطالعات امنیت ملی رژیم صهیونیستی در مطلبی که روزنامه جروزالم پست آن را چاپ کرد، گفت: توافق وین هم از نظر نظامی و هم از نظر غیرنظامی برای اسراییل نگران کننده است.

«آموس یادلین» در مطلبی با عنوان «سناریوها و توصیه های سیاسی به دنبال یک توافق هسته ای نگران کننده»، نوشت: توافقی که در وین میان قدرت های جهان و ایران بر سر برنامه هسته ای این کشور با عنوان طرح اقدام مشترک جامع (برجام)، حاصل شد، توافقی نگران کننده است و برای امنیت ملی اسرائیل، مخاطراتی به همراه دارد.

یادلین می افزاید: قدرت های بزرگ معتقدند اگر توافقی حاصل نمی شد، رفته رفته و به مرور زمان، نظام تحریم ها رنگ و بوی خود را از دست می داد و عملا چیزی عاید آنها نمی شد، اما من می گویم که سخت در اشتباه هستند.

وی افزوده است: توافق وین از جنبه نظامی ایرادهای فنی زیادی دارد. همچنین این توافق از جنبه غیر هسته ای، به شدت نگران کننده است و چالش های عمده ای برای امنیت ملی اسرائیل با خود دارد.

این مقام صهیونیستی افزوده است: برداشته شدن تحریم ها، موجب جاری شدن فوری بیش از یک صد میلیارد دلار به ایران می شود و میلیاردها دلار دیگر را نیز ظرف یک دهه پیش رو، روانه ایران می کند. حتی اگر بیشتر این وجوه در اقتصاد ایران صرف شود، حجم قابل توجهی نیز برای تقویت نیروهای نظامی متعارف ایران، توسعه صنایع دفاعی آن و حمایت از دولت سوریه، باقی می ماند.
 
کلمات کلیدی : اسراییل+مذاکره
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.