توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467365
ترامپ: کره شمالی سرانجام موشک‌های بهتری خواهد ساخت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۹
رئیس‌جمهوری آمریکا معتقد است که رهبر زیرک کره شمالی در نهایت موفق به ساخت موشک‌های مورد نیاز خود خواهد شد.

به گزارش تسنیم به نقل از آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که پس از آزمایش ناموفق موشکی قبلی کره شمالی، رهبر این کشور  در نهایت موفق به ساخت موشک‌های بهتری خواهد شد. وی دراین باره گفت: نمی‌توانیم اجازه این کار را بدهیم.

وی در مصاحبه‌ای با شبکه سی بی اس از صحبت درباره احتمال اقدام نظامی علیه کره شمالی امتناع کرد و گفت: این یک بازی شطرنج است. من صرفا نمی‌خواهم دیگران درمورد افکار من اطلاع پیدا کنند.

ترامپ درباره آزمایشات ناموفق موشکی کره شمالی نیز گفت: ترجیح می‌دهم درمورد آن صحبت نکنم. اما شاید موضوع تنها خوب نبودن موشکهای آنها باشد. اما نهایتا به موشکهای خوبی دست خواهند یافت.

وی افزود: و اگر این اتفاق بیافتد ما نمی‌توانیم اجازه آن را بدهیم.

وی همچنین رهبر کره شمالی را یک "کلوچه بسیار زیرک" خواند که توانسته از دوره جوانی تا کنون قدرت را حفظ کند.

رئیس‌جمهوری آمریکا درمورد واکنش چین به اتفاقات اخیر در شبه جزیره کره نیز گفت که معتقد است ژی جین پینگ، همتای چینی‌اش پس برنامه های موشکی و هسته‌ای کره شمالی، پیونگ یانگ را تحت فشار قرار داده است.

پیش از این انجمن جوانان کره شمالی تهدید کرده بود درصورتی که واشنگتن پیونگ یانگ را تهدید کند این انجمن با پنج میلیون بمب هسته‌ای آمریکا را از روی زمین محو می‌کند.

از سوی دیگر درپی تهدیدهای بی فایده آمریکا علیه کره شمالی، مسئولان آمریکایی اعلام کرده‌اند که خواهان بازگرداندن پیونگ یانگ به "مسیر گفت وگو" درخصوص برنامه هسته‌ای و موشک‌های بالستیک این کشور و حل مسالمت آمیز اوضاع هستند.
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۰۹:۴۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۰۹:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۰۹:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۳:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۱۰:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۱۲:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۸ ۰۸:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۱۰:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۰۹:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۰۶:۵۶
 
 
کلمات کلیدی : کره شمالی + ترامپ + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.