توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477265
انگلیس: برای خروج از «مذاکرات برگزیت» آمادگی داریم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۴
نخست وزیر انگلیس می گوید که در صورت عدم دستیابی به یک توافق خوب و مناسب با اتحادیه اروپا، آمادگی آن را دارد که از روند مذاکرات برگزیت خارج شود.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، «ترزا می» روز دوشنبه اظهار داشت: «چنانچه توافق میان انگلیس و اتحادیه اروپا به اندازه کافی خوب و مناسب نباشد، آمادگی داریم که بدون دستیابی به یک توافق از روند مذاکرات برگزیت خارج شویم».

وی روز دوشنبه در مصاحبه با شبکه خبری «اسکای نیوز» گفت: «ما برای مذاکره پیرامون یک توافق درست آمادگی داریم؛ اما همانطور که پیشتر گفتم عدم دستیابی به یک توافق بهتر از هرگونه توافق بد و نامطلوب است. [تحت این شرایط] ما باید برای خروج [از مذاکرات] آماده باشیم».

لازم به ذکر است که رهبر حزب کارگر انگلیس- رقیب ترزا می در انتخابات ماه ژوئن- نیز در واکنش به اظهارات اخیر نخست وزیر انگلیس گفت که در صورت پیروزی در انتخابات، دستیابی به یک توافق با اتحادیه اروپا بر سر خروج انگلیس از این اتحادیه را تضمین خواهد کرد.

جرمی کوربین در پاسخ به این پرسش که در صورت عدم دستیابی به یک توافق میان انگلیس و اتحادیه اروپا، آیا سناریوی مشخصی در نظر دارد یا خیر؛ گفت: «توافق حاصل خواهد شد».

وی در مصاحبه با شبکه خبری «اسکای نیوز» در روز یکشنبه خاطرنشان کرد: «ما دستیابی به یک توافق را تضمین خواهیم کرد».

گفتنی است که مردم انگلیس در انتخاباتی که ده روز دیگر در سراسر این کشور برگزار می شود، دولت جدید انگلیس را انتخاب خواهند کرد. نتایج نظرسنجی ها حاکی از آن است که حزب محافظه کار به رهبری ترزا می با اختلافی اندک نسبت به حزب رقیب خود- حزب کارگر به رهبری جرمی کوربین- پیشتاز است.
 
کلمات کلیدی : برگزیت، انگلیس، اتحادیه اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.