توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497461
واشنگتن: موشک‌های کره شمالی قابلیت هدف قرار دادن بخش بزرگی از خاک آمریکا را دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۸
برخی مقامات اطلاعاتی آمریکا گفته‌اند که ارزیابی‌های جدید نشان می‌دهد که موشک‌های کره شمالی قابلیت هدف قرار دادن بخش بزرگی از خاک آمریکا را دارا هستند.

به گزارش فارس،‌ برخی مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند که موشک‌های کره شمالی این قابلیت را دارند که بخش بزرگی از خاک آمریکا را هدف قرار دهند.

بنا بر این گزارش، دو تن از مقامات آمریکایی در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز اعلام کردند، آزمایش موشکی اخیر کره شمالی نشان داد که پیونگ‌یانک حالا ممکن است بتواند بخش مهمی از خاک آمریکا را هدف قرار دهد. بر اساس این گزارش، این مقامات آمریکایی گفته‌اند، ارزیابی‌های انجام شده نشان دهنده افزاش تهدید احتمالی برنامه هسته‌ای و موشکی کره شمالی است که این مسئله می‌تواند فشارها بر دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا برای واکنش به این موضوع را افزایش دهد.

کره شمالی روز شنبه اعلام کرد که یک موشک بالستیک بین قاره‌ای را با موفقیت آزمایش کرده است و همچنین تأکید کرد که این توانایی را دارد که به آمریکا حمله کند.

با این وجود، این دو نفر از مقامات اطلاعاتی آمریکا که خواستند نامشان فاش نشود، گفته‌اند که هدف کیم یونگ اون رهبر کره شمالی از توسعه قابلیت موشک‌های بین‌قاره ای بالستیک ایجاد بازدارندگی از هرگونه حمله احتمالی به این کشور و به دست آوردن مشروعیت بین‌المللی است نه انجام حمله‌ای واقعی علیه آمریکا و یا متحدان این کشور.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از هرگونه اظهار نظر درباره ارزیابی آمریکا در خصوص آزمایش اخیر کره شمالی خودداری کرده است.
 
کلمات کلیدی : واشنگتن، موشک‌، کره شمالی، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.