توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 251968
خاطرات رومن گاری از زندگی در هالیوود و با هالیوودی‌ها
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۳
سمیه نوروزی از ترجمه خاطرات رومن گاری خبر داد.

به گزارش الفِ کتاب، نوروزی درباره این کتاب به  ایسنا گفت: این کتاب که «گذر روزگار» نام دارد در واقع کتاب شرح مصاحبه تلویزیونی با رومن گاری است که در سال آخر زندگی‎اش انجام شده و دو سال بعد از خودکشی او به صورت رادیویی منتشر شده است.

او افزود: سال ۲۰۱۴ سالگرد ۱۰۰ سالگی رومن گاری است و به این مناسبت نشر گالینور این مصاحبه را به صورت کتاب منتشر کرده است. این کتاب به نوعی خلاصه کتاب «وعده سپیده‎دم» است. او در این مصاحبه به صورت نزدیک و صمیمی، زندگی خودش را در هالیوود و در ارتباط با هالیوودی‏‌ها بیان می‌کند. همچنین از مادرش، جنگ، ژنرال دوگل و خاطرات شیرینش از جنگ گفته است. بیان او در این کتاب به صورت درددل با مخاطب است و زبانی شیرین و صمیمی دارد.

«گذر روزگار» مجوز نشر گرفته و در نشر ماهی منتشر می‏‌شود.

نوروزی افزود: همچنین مجموعه داستان «پرندگان می‌روند در پرو بمیرند» که نوشته رومن گاری است، مجوز گرفته و در نشر چشمه منتشر می‌شود.

این مترجم با اشاره به این‌که ترجمه رمانی دیگر از رومن گاری را در دست دارد، گفت: الآن هم در حال ترجمه دیگری از آثار رومن گاری هستم و دوست دارم بتوانم کارهای دیگر او را هم ترجمه کنم.
 
کلمات کلیدی : رومنگاری + سمیه نوروزی + نشر ماهی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.