توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479623
احتمال کودتا علیه امیر قطر وجود دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۸
«مصطفی بکری» نماینده پارلمان مصر پیش بینی کرد که احتمال کودتای نظامی یا کودتای سفید علیه امیر قطر وجود دارد.

به گزارش فارس، «مصطفی بکری» نماینده پارلمان مصر چندین سناریو در رابطه با بروز اختلاف و قطع روابط میان عربستان و چندین کشور دیگر با قطر را پیش‌بینی کرد که در میان آنها بروز کودتای نظامی یا کودتای نرم و سیاسی نیز وجود دارد. به نوشته روزنامه الکترونیکی رأی الیوم، وی در صفحه توئیتر خود می‌نویسد: چند سناریوی قابل پیش‌بینی پس از تصمیم مصر، عربستان، امارات و بحرین برای قطع روابط با قطر وجود دارد.

1- انزوای کامل دیپلماتیک، سیاسی، اقتصادی و لجستیک.

2- اثرات این محاصره سریع خود را نشان می‌دهد و موجب نارضایتی‌های مردمی می‌شود.

3- پیش‌بینی می‌شود کشورهای دیگری نیز روابط خود را با قطر قطع کنند.

او همچنین نوشت است: در روزهای آینده وزرای خارجه اتحادیه عرب بحث تعلیق عضویت قطر در این اتحادیه را بررسی خواهند کرد و پیش‌بینی می‌شود چندین کشور عربی علیه امیر قطر در دادگاههای جنایی بین‌المللی شکایت کنند تا به اتهام حمایت از تروریسم و خیانت به ائتلاف عربی در یمن مجازات شود. خاصه آن که این خیانت موجب کشته و زخمی شدن دهها تن از سربازان اماراتی شده است.

این نماینده پارلمان مصر در ادامه بروز کودتای نظامی در داخل قطر علیه «تمیم بن حمد» به خصوص در زمانی که اعتراضات مردمی شکل گیرد را بعید نداست و همچنین بروز انقلاب سفید در داخل دیوان امیری را پیش ‌بینی کرد.
 
 
کلمات کلیدی : کودتا ، امیر قطر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.