نظر منتشر شده
۳۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 289822
اصلاح طلبان و بازی سیاسی با فساد
نعیمه موحد، 30مرداد 94
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۶
مصاحبه سید محمد صادق خزاری موسس حزب ندا و دیپلمات سابق دولت اصلاحات، با هفته نامه مثلث و انتقاد از برخی سران اصلاح طلب، اولین باری نبود که این طیف را به تکاپو برای پاسخگویی به سبک خودشان واداشت. هجمه، نیت خوانی و مقابله به مثل.

صادق خزاری دراین مصاحبه می گوید: « کسانی را یادم است که در دورانی که سفیر بودم با خارجی‌ها مذاکره می‌کردند و به دشمن ‌گرا می‌دادند؛ من آنها را به‌عنوان اصلاح‌طلب قبول ندارم. لیست‌شان را هم دارم و اگر قرار باشد روزی ارائه دهم، ارائه خواهم داد. منتها به سیستم امنیتی نخواهم داد و اگر بخواهم بدهم به مردم ایران ارائه می‌دهم که بدانید این آقا در دوره اصلاحات با فلان مقام ارشد اروپایی یا فرانسوی یا فلان مقام ارشد آمریکایی پنهان مذاکره کرده و‌گرا داده است.»

اینکه تهدید کردن با لیست های پنهان در جیب در ادبیات سیاسی این مملکت همه را یاد محمود احمدی نژاد می اندازد، همان نقطه ضعف کار صادق خرازی بود که برخی رسانه های اصلاح طلب به آن اشاره کردند. اگر واقعا در کسی داعیه مبارزه با فساد وجود دارد تهدید به افشای اسامی -که تجربه نشان داده هیچوقت فاش نمی شود- کار عبثی است و انتقاد به این بخش از صحبت های موسس حزب ندا انتقاد درستی است. اما ماجرا از جایی جالب توجه می شود که آنهایی که طرف خطاب خرازی هستند در تقبیح صحبت از لیست های مخفی، خود حرف از لیستهای مخفی جدید می زنند و صحبتهای خزاری را نیت خوانی می کنند.

بعد از سخنان دیپلمات سابق کشور، موج انتقادات و هجمه های چندتن از نسل اول اصلاح طلبها به سمت وی سرازیر شد. محمدعلی ابطحی، معاون پارلماني رييس دولت اصلاحات، احمد پورنجانی، از اعضای حزب منحله مشارکت و همچنین روزنامه آرمان در مطلبی انتقادی، صحبت های صادق خرازی را فعالیت انتخاباتی نام دادند.

ابطحي در صفحه فیسبوکش نوشت «واقعیت دیگر هم این است که تقسیم کنندگان شغل در کشور نه تنها با این تعابیر، که اگر کسی بگوید لیست اصلاح طلبان قاتل مظلومان بوسنی و فلسطین و افغان راهم در جیب دارد، باز هم در دادن پست افاقه نمی کند.»از سوی دیگر احمد پورنجاتی، درمتن طنزی خطاب به خرازی مدعی شد که این اظهارات وی برای سرلیست شدن در انتخابات مجلس است.روزنامه آرمان در شماره بیست و یکم مردادماه خود نوشت: « گرا دادن به دشمن جرم کمی نیست که بتوان از کنار آن به راحتی عبور کرد. این موضوع نه جناحی بلکه ارتباط مستقیم با منافع و امنیت ملی سر و کار دارد پس اگر صادق‌خان خزاری لیستی از گرادهندگان به دشمن داشت به چه سبب این لیست را تحویل نهادهای امنیتی کشور نداده که با متخلفان برخورد جدی شود؟ باسابقه‌ای چون صادق خرازی دور از ذهن است. پس می‌توان گمانه‌ای دیگر را مطرح کرد که شاید آقای دیپلمات می‌خواهد دیده شود و برای تحقق این هدف از راه‌های مختلفی استفاده می‌کند. »
اما از همه بدتر شاید موضع گیری عبدالله رمضان زاده، دبیر حزب منحله مشارکت و از استانداران دولت اصلاحات بود. وی در اقدامی تخریبی پاسخ اتهام زنی خرازی را با اتهامی دیگر داد و در فیسبوک خود نوشت: «به نظر شما لیست دیپلمات‌های قاچاقچی نسخ خطی کتاب‌های قدیمی در جیب کیست!؟»در واقع رمضان زاده با این حرف خواست نگاه ها را ا ز سمت اصلاح طلبلان به خرازی برگرداند و اینگونه بگوید که کسی که صحبت از فساد سیاسی می کند خود گرفتارتر است. اما واقعیت این است که همانقدر که صحبت های صادق خرازی در اتهام زنی بدون سند به اصلاح طلبان مذموم است و ثواب این است که اسامی افراد فاسد بلافاصله بعداز وقوع جرم به اطلاع مراجع ذی ربط رسد نه اینکه به عنوان گرو برای دعواهای سیاسی آینده نگه داشته شود، این اتهامات به همان اندازه متوجه رمضان زاده و لیست احتمالی از دیپلماتهایی که قاچاق کرده اند نیز هست.
این فرار به جلو اصلاح طلبانه در اکثر موارد خود آنان را در مظان اتهام قرار داده است. یک روز مشخص می شود که نمایندگان مجلس ششم با اکثریت اصلاح طلب، از شهرام جزائری پول گفته اند و مبلغ زیادی نیز به رئیس مجلس آن دوره، مهدی کروبی داده شده است. کروبی بعدها وجود این پولها را رد نکرد و در تبرئه خود گفت که اجازه هایی از امام دارد که هیچکس ندارد و جزائری در ازای اعطای این مبالغ به وی درخواستی نداشته پس پولها صحیح و بی شبهه است!
آنچه دیده می شود این است که در قاموس اصلاح طلبان این ماجرا هیچوقت به اندازه پولی که برخی از نمایندگان و نامزدهای انتخاباتی از رحیمی گرفته اند برای آنان جالب توجه نبوده است و محکومیتی که به خاطر این اقدام و دیگر اتهامات رحیمی نصیب دولت احمدی نژاد شد هیچگاه به دولت اصلاحات وارد نشده است. اگر رحیمی دچار فساد اقتصادی بود مهدی هاشمی نیز اتهاماتی مشابه به علاوه جرائم امنیتی داشت. اما رحیمی به نماد منفور بودن دولت دهم تبدیل می شود در حالی که مهدی هاشمی از نظر این دسته قهرمانی است که نظام به وی و پدرش ظلم کرده است!زمانی احمدی نژاد با اشتباهی جبران ناپذیر رحیمی را خط قرمز خود می خواند و همه این رفتار را مذمت می کنند اما پای خط قرمز اصلاح طلبانه که به میان می آید بیشترین آمار حکم حکومتی رهبری و عفو مجرمان از سمت ایشان و بسیاری از مواردی که در آنها با فساد، بازی سیاسی شده است مربوط به اصلاح طلبان می شود.
مجلس ششمی هایی که زمان تصویب قانون مطبوعات حکم حکومتی درباره خارج شدن این لایحه از دستور کار مجلس را برنتابیدند، در زمان انتخابات ریاست جمهوری سال۸۴ با همان حکم حکومتی آقایان معین و مهرعلیزاده را به نامزدی انتخبات بازگرداندند. حتی بعدها در انتخابات ۹۲ وقتی هاشمی رفسنجانی رد صلاحیت می شود انتظار بسیاری از اصلاح طلبان حکم حکومتی رهبری برای تایید صلاحیت هاشمی است واین یعنی حکم حکومتی بد است مگر اینکه به نفع ما باشد!
و آنهایی که احکام قوه قضائیه را سیاسی می خوانند و معتقدند مجرمان دولت احمدی نژاد پس از چندی از زندان آزاد خواهند شد، درخواست عفو رهبری برای شهرام جزائری و کرباسچی قبل از اتمام دوره محکومیتشان را در کارنامه دارند.
***
این قطعا همه ماجرای تناقض گویی ها و دوگانگی های طیف سیاسی اصلاح طلب نیست. این روزها حتی پیاده نظامهایشان هم در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به عنوان همیشه طلبکاران(!) نظام از وجود خط قرمزها و حکم حکومتی ها و لیست های درجیب صحبت می کنند اما یادشان نمی اید که تاریخ سیاسی سردمدار بودنشان در تمام این ویژگی ها را به یاد دارد.
 
کلمات کلیدی : اصلاحات+رحیمی+مهدی هاشمی+صادق خرازی
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۰:۱۷:۰۳
سلام هیچ وقت بعضی ها اجازه نخحواهند داد فساد جمع شود (3131104) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۲:۵۶:۴۴
عجیبه خانم موحد در مورد حکم مهدی هاشمی کلی قلم فرسایی کردید و حکم را عادلانه توصیف کردید روزی 3تا مطلب مینوشتید دربارش اما در مورد حکم مرتضوی سکوت مرگبار!!! روتون نمیشه از حکم مرتضوی دفاع کنید؟؟از چی خجالت میکشید؟ (3131760) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۲:۵۹:۲۴
من ساده لوح وقتی در دولت قبل گزارش فساد اداری مالی یک مدیر را به مقام های متعدد نظارتی گزارش دادم، مرا از کار برکنار کردند و در این دولت هم کسی حاضر نیست به مدارک مستند فساد آن مدیر رسیدگی کند.
نتیجه گیری با شما ! (3131768) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۶:۴۲:۰۱
از نویسنده دعوت میکنم تا قانون مجازات اسلامی را مطالعه نمایند
http://www.shora-gc.ir/portal/File/ShowFile.aspx?ID=7d91954e-356c-42fd-842e-94d165c16f66

طبق این قانون چنانچه فردی از مفسده ای یا تخلفی مطلع باشد و فورا به مراجع ذیصلاح گزارش ندهد، خاطی است و بنابر قانون با وی برخحورد میشود.
حالا دعوت میکنم که این دزد و پلیس بازی را تمام کنید.
مراکز اقتصادی بانکی و بورسی و صنعتی و غیره و غیره توسط عده ای از همین مقامات گذشته به فساد آلوده شده و مستندات آن را حتی مردم هم میدانند.

رسیدگی قاطع و سریع به این آبروریزی خاتمه میدهد. (3132648) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۰:۵۰:۱۴
ز کجا میدانید رمضان زاده یا دیگر اصلاح طلبان دیگر در مورد قاچاق عتیقه به قوه قضائیه اطلاع نداده باشند؟ (3131217) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۰:۵۴:۴۲
فساد از هر حزب، گروه و جناحی از نظر مردم مردود هست مردم با کسی عقد اخوات نبستن که غلام حلقه به گوش آنها باشند و چشم بسته حرفهای آنها را باور کنند (3131244) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۰:۵۹:۳۳
آقای خرازی چرا با پرچم واقعی‌ خودش حزب درست نمیکند و اصرار دارد خودش را اصلاح طلب جا بزند؟ (3131261) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۱:۴۲:۰۳
اگه فردی بگه برخی اصلاح طلب ها به کشور خیانت کردن نمی تونه خودش رو اصلاح طلب بدونه؟ (3131457) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۲:۳۲:۱۸
چون پایگاه مردمی ندارد، الان دو دسته پایداری و اصلاح طلب بیشترین طرفداران را دارند (3131659) (alef-8)
 
آزاده
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۱:۱۲:۵۸
من که فکر میکنم مقایسه دو تیتر روزنامه وطن امروز جالب تر باشه، تا آرمان! نکنه "حقش بود" رو ندیدین سرکار خانم موحد؟!!!! (3131320) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۱:۵۶:۰۵
نویسنده درد دل ما را گفت خدا خیرش بده (3131508) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۱:۵۷:۲۲
در طیف مقابل هم از این نمونه ها بسیار است.
(3131512) (alef-8)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۲:۰۱:۵۰
خوبه که برای سایت های اصولگرا حسابی خوراک تهیه شده است !!!! (3131529) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۲:۰۳:۴۹
خشت اول چو زند معمار کج تا ثریا میرود دیوار کج !!!!!!!!!!!!!! از سازندگی شروع شد با امثاله بابک به روحانی رسید با برداشت غیر مجاز از صندوق توسعه !! (3131535) (alef-8)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۲:۱۷:۲۵

از آن جا که سیاست ما عین دیانت ما مسلمانان است، اصلاح طلبان میخواهند دین را از حکومت جدا کنند تا اسلام از بین برود. (3131607) (alef-8)
 
تبریزی
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۴:۲۷:۰۳
به نظر شما میزان پایبندی مردم ترکیه، مالزی و اندونزی به اصول اسلام بیشتره یا مردم ایران؟ (3132241) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۷:۳۴:۲۲
کاش موفق بشن! تا شما هم یه کم بهتر دیانت و زندگی کنی! (3132787) (alef-8)
 
یک استاد دانشگاه
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۲:۲۶:۰۶
بنده یک استاد دانشگاه هستم به تعبیر خودتان فرهیخته هستم و خارج دیده ام و درجات عالی علمی از یکی از بهترین دانشگاه های دنیا دارم هنوز هم نفهمیده ام منظور شما از اصلاحات چیست. شما تعریفتان به طور جزیی و تفصیلی از اصلاحاتی که می گویید چیست؟ چرا آن را منتشر و در اختیار عموم نمی گذارید؟ آن چه تا کنون فهمیده ام آن هم عمدتا از رفتار مدعیان اصلاحات، شل دینی و شکستن حرمت رهبری و حمله به مقدسات و قانون شکنی و دو بار تحمیل فتنه به نظام در سال های 78 و 88 و مواردی دیگر بوده است. (3131634) (alef-8)
 
نکته سنج
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۲:۵۹:۵۰
آقای استاد دانشگاه! منظور از اصولگرایی را میدانی؟! (3131773) (alef-8)
 
ﺳﻌﻴﺪ
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۴:۴۹:۰۲
ﻣﻦ اﺷﺘﺒﺎﻫﻲ ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﻣﺜﺒﺖ ﺩاﺩﻡ. ﻣﻦ ﻫﻢ ﻣﺜﻞ ﺷﻤﺎ اﺳﺘﺎﺩ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ ﻫﺴﺘﻢ اﻣﺎ ﻧﻪ ﺩﺭ اﻳﺮاﻥ. ﺑﻨﺪﻩ ﻫﻢ ﺑﻮﺭﺱ ﻳﻜﻲ اﺯ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻫﻬﺎﻱ ﺩﻧﻴﺎ ﺑﻮﺩﻡ. اﻳﻨﻬﺎ ﺭا ﮔﻔﺘﻢ ﺑﺪﻭﻧﻴﺪ ﺣﺪاﻗﻞ ﻫﻢ ﻃﺮاﺯ ﺷﻤﺎ ﻫﺴﺘﻢ.
ﺧﻄ و ﻣﺸﻲ اﺻﻼﺣﺎﺕ ﺩاﺭاﻱ ﺳﻪ ﻣﺤﻮﺭ ﻋﻤﺪﻩ ﻫﺴﺖ ﻛﻪ ﺑﺎﺭﻫﺎ و ﺑﺎﺭﻫﺎ اﺯ ﺯﺑﺎﻥ ﻟﻴﺪﺭﻫﺎﻱ ﺁﻥ ﮔﻔﺘﻪ ﺷﺪﻩ اﺳﺖ ﺣﺎﻻ ﺟﻨﺎﺑﻌﺎﻟﻲ ﻧﺸﻨﻴﺪﻳﺪ ﺩﻟﻴﻞ ﻧﻤﻲ ﺷﻮﺩ اﻳﻨﻬﺎ ﺧﻄ و ﻣﺸﻲ ﻧﺪاﺭﻧﺪ. ﻣﺤﻮﺭﻫﺎﻱ ﻋﻤﺪﻩ اﺻﻼﺣﺎﺕ: ﻳﻚ) ﻫﻤﻪ ﻗﻮاﻧﻴﻦ ﻣﻨﺪﺭﺝ ﺩﺭ ﻗﺎﻧﻮﻥ اﺳﺎﺳﻲ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﻲ ﻛﻢ و ﻛﺎﺳﺖ اﺟﺮا ﺷﻮﻧﺪ. ﻧﻤﻲ ﺷﻮﺩ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ اﻱ اﺯ ﻗﻮاﻧﻴﻦ ﺭا ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺳﻠﻴﻘﻪ ﺗﻌﻂﻴﻞ ﻛﺮﺩ. ﺩﻭﻡ) ﻗﻮاﻧﻴﻦ ﻭﺣﻲ ﻣﻨﺰﻝ ﻧﻴﺴﺘﻨﺪ و ﺑﻨﺎ ﺑﻪ اﻗﺘﻀﺎ و اﺯ ﻃﺮﻕ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺷﺎﻣﻞ ﺭﻓﺮاﻧﺪﻭﻡ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻐﻴﻴﺮﻧﺪ. ﺳﻮﻡ) ﺣﻘﻮﻕ ﺑﺸﺮ و ﭘﺎﻳﺒﻨﺪﻱ ﺑﻪ ﻣﻌﺎﻫﺪﻩ ﻫﺎﻱ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﺁﻥ ﻛﻪ اﺗﻔﺎﻗﺎ ﺟﻤﻬﻮﺭﻱ اﺳﻼﻣﻲ ﻫﻢ ﻋﻀﻮ ﻣﻬﻤﺘﺮﻳﻦ ﺁﻧﻬﺎﺳﺖ.
ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﻓﺘﻨﻪ ﻫﻢ ﺣﺮﻑ ﺯﻳﺎﺩ ﻫﺴﺖ. اﻳﻦ اﺩﻋﺎﻱ ﺷﻤﺎ ﻫﻢ ﺩﺭ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﺣﺎﻟﺖ ﻓﻘﻄ ﻳﻚ اﺩﻋﺎﻱ ﺷﺨﺼﻲ ﻫﺴﺖ. ﻣﺜﻞ اﻳﻨﻜﻪ ﻣﻦ ﺑﮕﻮﻳﻢ ﻓﺘﻨﻪ ﮔﺮاﻥ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﻛﻪ ﺷﺨﺼﻲ ﻣﺜﻞ اﺣﻤﺪﻱ ﻧﮋاﺩ ﺭا ﺑﺎ اﻧﻮاﻉ ﺣﻤﺎﻳﺘﻬﺎﻳﺸﺎﻥ ﺑﺮاﻱ ﻫﺷﺖ ﺳﺎﻝ ﺭﻳﻴﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭ ﻛﺮﺩﻧﺪ. اﺯ ﺣﻤﺎﻳﺘﻬﺎﻱ ﺷﻮﺭاﻱ ﻧﮕﻬﺒﺎﻥ ﺑﮕﻴﺮ ﺗﺎ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺫﻛﺮ ﻧﺎﻣﺸﺎﻥ ﻣﻮﺟﺐ ﺳﺎﻧﺴﻮﺭ اﻳﻦ ﻧﻆﺮ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ. (3132298) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۵:۴۹:۰۰
آورین بر شما استاد (3132513) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۹:۳۵:۱۵
احسنت (3134270) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۲:۳۱:۰۹
حالا اگر حرف رمضان زاده درست باشه چی؟ کسی رسیدگی میکنه؟ (3131653) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۳:۱۰:۳۶
اصلاحات 2 خردادی=رییس جمهوری که وقتی به فرانسه رفت ، وزیر مشاور در امور ساختمانی !!! به استقبال وی رفت .
اصلاحات 2 خردادی=گسترش و انفجارپدیده زنان خیابانی
...
اصلاحات 2 خردادی=تولد و رشد روزنامه هایی که عاشورا را (الیعاذبالله)نتیجه طبیعی خشونت و وحشی گری پیامبر در بدر می دانستند و به تعبیر صریح رهبری مطبوعاتی که پایگاه دشمن شدند.
اصلاحات 2 خردادی=فتنه تیر78=فتنه88
اصلاحات 2 خردادی=بیرون کشیدن مستشاران نظامی ایرانی از افغانستان که به دولت قانونی کمک می کردند و در نتیجه تقدیم افغانستان به طالبان و بعد امریکا
اصلاحات 2 خردادی=همکاری در اشغال عراق توسط امریکا و مخاصره 360 درجه ای ایران توسط امریکا و افزایش شدید احتمال حمله نظامی به ایران
اصلاحات 2 خردادی=کرسنت=کثافت
اصلاحات 2 خردادی=وزیرارشاد=مهاجرانی=... =جیره خور ال سعود=رفیق بی کلک بی بی سی
اصلاحات 2 خردادی=اقدام به نابودی قانون اساسی توسط ارائه لوایح دوقلو به مجلس
اصلاحات 2 خردادی=ایستادن تمام قد مجلس ششم دربرابر مردم و رهبری و نظام
اصلاحات 2 خردادی=حقوق 80هزارتومانی یک معلم که به یک باره در 84 85 به 200 تومان هم رسید .
اصلاحات 2 خردادی=عدم بازگشت بخش عظیمی از بورسیه های خارج کشور
اصلاحات 2 خردادی=تعلیق دانش هسته ای
اصلاحات 2 خردادی=فراموشی روستاها
اصلاحات 2 خردادی=کاشتن بذر بابک های زنجانی
اصلاحات 2 خردادی=رییس جمهوری که ذوب در دموکراسی و نظم نوین جهانی به رهبری آمریکا بود.
صلاحات 2 خردادی=هواپیمای اختصاصی ساخت فرانسه برای رییس جمهور که فقط 60 میلیارد تومان (سال83) صرف دکوراسیون داخلی آن شد .
اصلاحات 2 خردادی=اصلاحات امریکایی=اصلاحات یزیدی (3131826) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۳:۱۳:۲۷
هر نوع فسادی در جمهوری اسلامی پذیرفته نیست و مسئول مستتقیم آن روسای نظام هستند (3131834) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۳:۳۶:۵۴
هاشمی از فتنه 88 از چشم ملت ایران افتاده است. هاشمی در مورد وقایعی که باید طرفداری میکرد سکوت اختیار کرد در مورد خانواده حاضر نشد فرزندان فتنه گرش را به نظام تحویل دهدودر عرض چند ثانیه سند جور کند که بتواند فرزندانش که به نظام ایران اسلامی و امام توهین نمودند را با سند چندین میلیاردی آزادکند هاشمی فرزندان را به نظام ترجیح داد نظامی که امام عزیزمان برایش چه سختیها کشیده بود هاشمی از فتنه 88 بطور علنی از چشم ملت ایران افتاده است (3131989) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۳:۳۷:۱۰
دشمن برای استحاله انقلاب به هاشمی دلخوش کرده است. دیدگاه های ایشان از دیدگاه های انقلاب فاصله گرفته و این در گفتار ایشان محسوس است. دیدگاه ایشان در خصوص حذف شعار مرگ بر آمریکا به خوبی بیانگر این امر است چرا که امام یک ضدآمریکایی محض بود و گفت هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید (3131992) (alef-8)
 
جهانی
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۴:۰۹:۴۳
اقای خرازی در زمانی در فرانسه سفیر بود. اگر ملاقات خارج از عرف ازطرف افراد اصلا طلب برقرا رشد مبایست درهمان موقع به وزیرخارجه یابه ریس جمهور اطلاع میدادند. ولی طرح این موضوع دراین زمان کمی مشکوک میباشد . (3132185) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۵:۵۸:۰۸
کمالی آمد و صادقی خود را بر او تحمیل کرد . ادبیات سخن گفتن آقا صادق در وزارت خارجه زبانزد عام و خاص است . بیچاره کمال ! (3132532) (alef-8)
 
نان و نمک
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۲۱:۵۷:۳۴
ما به حرفهای آقای خرازی به عنوان یک اصلاح طلب نگاه نمی کنیم.
ایشان با این بازی ها رنگ مجلس را هم نخواهد دید. (3133338) (alef-8)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۰۷:۲۳:۰۲
خوشتان بیاید یا نه اصلاح طلبان کسانی بودند که در انتخابات ریاست جمهوری با وحدت و همدلی پیروز شدند و به دلیل موفقیت در اداره و پیشرفت کشور و خروج از وضعیت وحشتناکی که اصول گرایان ایجاد کرده بودند در انتخابات مجلس نیز پیروز خواهند شد. من به شخصه به اصلاح طلبان و کارگزاران رای خواهم داد چون چون بر عکس اصوگرایان به جای بدبختی و فقر پیشرفت و توسعه را به کشور آوردند (3133992) (alef-8)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.