نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464926
بازسازی سوریه چقدر هزینه دارد؟
تاریخ انتشار : شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۴
دبیر کل اتحادیه عرب گفت، بازسازی ویرانیهای سوریه به 900 میلیارد دلار نیاز دارد.

به گزارش العالم، به نوشته پایگاه اینترنتی النشره، احمد ابوالغیط دبیر کل اتحادیه عرب اعلام کرد: بازسازی ویرانی گسترده ای که سوریه با آن روبرو است به نهصد میلیارد دلار نیاز دارد.

وی افزود: یازده میلیون سوری در جهان آواره شدند.

ابوالغیط طی سخنرانی در مراسمی که در دانشگاه اسکندریه به مناسبت هفتاد و دومین سال تاسیس این دانشگاه برگزار شد، تصریح کرد  برخی کشورهای عربی مثل عراق با طوفان تروریسم و جنگهای داخلی ویران شدند و جریانهای افراطی بطور بی سابقه ای در این کشورها حضور دارند. همچنین کشور یمن که در آن تروریسم ظاهر شد با گسترش بیماریهای واگیر مثل وبا و فلج اطفال روبرو است.

وی افزود اتحادیه عرب انعکاسی از کشورهای عربی است  و اگر دولتهای عربی قدرتمند و فعال و تاثیر گذار باشند اتحادیه عرب نیز در همان سطح قرار خواهد داشت. ابوالغیط افزود وقتی جنگهای داخلی بین کشورهای عربی آغاز می شود تولید، کشاورزی و آموزش را در هم می کوبد.

به گفته وی، سه میلیون کودک سوری به مدرسه نمی روند و این نشانه خطرناکی است که سبب می شود این کودکان به محض رسیدن به سن پانزده سالگی  به گروههای افراطی و تروریستی ملحق شوند زیرا زمینه فرهنگی ندارند که آنها را از این گروهها  دور سازد.
 
کلمات کلیدی : سوریه+بازسازی سوریه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۴۰:۰۰
بیچاره شدیم رفت حالا حالا ها باید خرج کنیم (4277673) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.