توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454422
واکنش انگلیس به اتهام‌زنی فاکس نیوز
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
یک مقام امنیتی انگلیس با رد اتهامات تحلیلگر تلویزیونی آمریکا گفت، آژانس جاسوسی انگلیس حین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از دونالد ترامپ جاسوسی نکرده است.

به گزارش ایسنا، این مقام مطلع از سیاست دولت انگلیس و عملیات‌های امنیتی به خبرگزاری رویترز گفت، اتهاماتی که اندرو ناپولیتانو، تحلیلگر شبکه خبری فاکس نیوز سه‌شنبه مطرح کرد "کاملا نادرست و پوچ" است.

ناپولیتانو، تحلیلگر سیاسی و قاضی سابق نیوجرسی در برنامه "فاکس و دوستان" گفته بود اوباما به جای آنکه به آژانس‌های جاسوسی آمریکا بگوید از ترامپ جاسوسی کنند، نسخه‌های مکالمات ترامپ را از "مقر ارتباطی دولت انگلیس" که معادل آژانس امنیت ملی آمریکاست، گرفته بود.

ترامپ که ماه ژانویه به ریاست جمهوری رسید، اوایل همین ماه در یک سری توئیت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا را به شنود مکالماتش حین کارزار انتخاباتی ۲۰۱۶ متهم کرد. رئیس جمهور جمهوری‌خواه آمریکا هیچ مدرکی در اثبات ادعاهایش ارائه نکرد و سخنگوی اوباما هم آنها را "کاملا غلط" دانست.مقام‌های ارشد دوران اوباما از جمله جیمز کلاپر، مدیر سابق آژانس اطلاعات ملی آمریکا نیز انجام هرگونه شنود را رد کرده اند. وزارت دادگستری آمریکا هم دوشنبه به کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا گفت به زمان بیشتری نیاز دارد تا نسخه‌هایی از سندهای احتمالی را که شاید نشان بدهد اوباما دستور شنود از ترامپ را داده بود، ارائه کند.
 
کلمات کلیدی : انگلیس + فاکس نیوز + جاسوسی + ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.