توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504624
عقب‌راندن طالبان و تقویت ارتش افغانستان اولویت ترامپ است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۴
یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت،‌ عقب‌راندن طالبان و تقویت توانایی‌های ارتش افغانستان برای مبارزه دو هدف استراتژی جدید ترامپ در این کشور جنگ‌زده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا دوشنبه وعده داد کمپین نظامی علیه شبه‌نظامیان طالبان را که در حال مبارزه با دولت افغانستان تحت حمایت آمریکا هستند، تشدید کند.

او در تشریح استراتژی خود برای اعطای اختیارات بیشتر به ارتش آمریکا برای تصمیم‌گیری در میادین نبرد، جدول زمانبندی اعلام نکرد و نگفت که که فرماندهان چگونه پیشرفت‌ها را ارزیابی می‌کنند.  

با این حال یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت، سنجش کلی میزان پیشرفت نشان می‌دهد که چه مقدار از اراضی در کنترل دولت و یا طالبان و یا سایر گروه‌های افراطی مثل شاخه داعش در افغانستان است.

این مقام که خواست نامش فاش نشود، گفت: همچنین برآوردی از تعداد نیروها، حضور القاعده و داعش، قدرت آنها، تعداد شبه‌نظامیان آنها، نحوه آموزش‌ آنها و شبکه‌های مالی آنها وجود دارد.

او افزود: میزان اثرگذاری و کارآمدی ارتش افغانستان و اینکه آیا نیروهای نظامی تحت امر آمریکا می‌توانند به پس گرفتن بخشی از مناطق تحت کنترل طالبان کمک کنند یا خیر نیز ارزیابی شده است. ترامپ می‌خواهد نظارت دقیقی بر این مساله باشد که آیا پیشرفتی حاصل می‌شود یا خیر. با این حال گمان نمی‌کنم که دست‌کم برای شش ماه شاهد پیشرفتی باشیم.

از سوی دیگر ژنرال دیوید گلدفین،‌ رئیس ستاد نیروی هوایی آمریکا گفت، ممکن است نیروی هوایی آمریکا حملات در افغانستان را تشدید کرده و آموزش نیروی هوایی افغانستان را در پی تدوین استراتژی جدید توسعه دهد.

با این وجود او گفت، کاخ سفید همچنان در حال ارزیابی این مساله است و همزمان مقام‌های ارشد ارتش آمریکا روند تبدیل استراتژی جنگ ترامپ به عمل را آغاز کرده‌اند. این ژنرال در پاسخ به اینکه آیا تجهیزات هوایی بیشتری به افغانستان ارسال می‌شود یا خیر گفت، این مساله محتمل است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ + آمریکا + افغانستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.