نظر منتشر شده
۱۴۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 194629
پيام تحريم‌هاي جديد آمريكا چيست؟
داوود حشمتي، 13 مرداد 92
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۴۵
در دوران تبليغات انتخاباتي، عده‌اي با هدف تخريب وجه رقيب، دائم بر اين مسئله تاكيد مي‌كردند كه «معتقدان به كدخدايي آمريكا به دنبال سازش هستند». تنها چند روز مانده تا شروع كار دولت جديد، يك بار ديگر آمريكا، تحريم‌هايي جديدي را عليه ايران وضع كرد كه فروش نفت ايران را هدف قرار داده است.

پس از انتخاب حسن روحاني به عنوان رئيس‌جمهور و پيش از اين كه او رسماً سكان كشور را در دست بگيرد، اين دومين سري تحريم‌هايي است كه از سوي آمريكا وضع مي‌شود. اين درحالي است كه طي هفته گذشته شاهد نامه‌ نمايندگان كنگره آمريكا به اوباما و درخواست آنها براي عدم وضع تحريم‌هاي جديد بوديم. 

به اين ترتيب، سئوال اساسي اين است كه اين تحريم‌ها حقيقتاً از خواست ملت و براساس منافع ملي كشور آمريكا وضع مي‌شود؟ يا تحت فشار لابي‌هاي صهيونيست و براي رضايت سران اسرائيل برعليه ايران است؟ وضع اين تحريم‌ها در آستانه روز جهاني قدس، نشان مي‌دهد كه رضايت تل‌آويو نيز مدنظر بوده است.

فراموش كنيم حرف هاي تكراري كه مي‌گويد؛ آمريكا به دلیل خباثتش به دنبال تحريم‌هاست. هر تحريم هدف خاصي را دنبال مي‌كند. حتي زمان انجام تحريم‌ها نيز از سوي آمريكايي‌ها حساب شده است. اين خيال خامي است كه آنها را در يك بسته‌بندي با نام «خباثت آمريكايي» قرار داده و بعد به دور بيندازيم.

با آمدن روحاني مشخص مي‌شود كه در رابطه ايران و غرب چه اتفاقي خواهد افتاد. دو گزينه پيش‌روست. يا آمريكا و اسرائيل با اروپا در يك مسير قرار گرفته و برعليه دولت روحاني عمل مي‌كنند تا فشارها را بيشتر كنند. اين شايد خواسته برخي از جريانات سياسي داخلي براي ناكارآمد نشان دادن دولت نوپاي روحاني هم باشد. يا شاهد شكافي بين آمريكا و اروپا خواهيم بود. در اين صورت آمريكا و اسرائيل مسير خودش را از اروپا جدا خواهند كرد.

شواهدي در دست است كه نشان مي‌دهد، اروپا قصد دارد تا منافعش را از دوقلوهاي به هم چسبيده آمريكا و اسرائيل جدا كند. براي اثبات اين ادعا كافي است به موضع‌گيري‌هاي اخير مقامات اتحاديه اروپا، خانم اشتون و به ويژه مقامات انگليس نگاه كرد. شاهد اين مدعا اظهارات جك استراو و تماس تلفني مقامات انگليس با صالحي براي عادي سازي روابط ديپلماتيك است. فراموش نكنيم اين تماس درحالي صورت گرفته كه پس از حمله برخي عناصر «خودسر» به سفارت اين كشور در تهران، مقامات وزارت خارجه خواستار عادي سازي روابط بودند اما لندن اين درخواست‌ها را رد كرده و خواستار عذرخواهي و جبران خسارات شده بود.

با اين همه، به نظر مي رسد مقامات اسرائيل، توانستند سران واشنگتن را وادار كنند تا منافع اين كشور را پی بگیرند. اين يك واقعيت است كه اروپا احساس مي‌كند كه با وضع تحريم‌ها –به ويژه تحريم هاي نفتي– دچار خسارات زيادي شده است. دولت چين نيز با انتشار نامه‌اي به اين تحريم‌ها انتقاد كرد. بنابراين بايد منتظر تركيب جديد در ۱+۵ بود. تركيبي كه در آن روسيه، چين و انگلستان، آمريكا را در اقليت قرار خواهند داد. در اين صورت به راحتي قابل فهم است كه فرانسه و آلمان منافعشان را در نزديكي با اين قطب جست‌و‌جو مي‌كنند تا آمريكا.

حالا شايد بتوان پيام تحريم‌هاي جديد آمريكا را بهتر فهميد. آمريكايي‌ها تحت فشار اسرائيل، با افزايش فشار بر ايران به دنبال تندتر كردن فضا هستند. به اين ترتيب شايد بتوانند با گل‌آلود كردن، اوضاع را به نفع خود تغيير دهند. روزهاي آينده مشخص مي‌كند كه‌ برخلاف تمام تصورات مقامات آمريكايي، ايران تمايل دارد با غرب مذاكره مستقيم (بدون حضور آمريكا) داشته باشد، يا به دنبال مذاكره مستقيم با آمريكا مي‌رود.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + تحریم + انگلیس + اتحادیه اروپا
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۸:۵۱:۲۶
بعضی‌ها دوست دارند با شیطان بزرگ سازش کنند در حالی که آمریکایی‌ها قصدشان نابودی اسلام است. معلوم نیست چرا این عده اصرار دارند که خود را به جهالت بزنند. (1548029) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۵۹:۳۸
پیام تحریم های جدید این است بابا دمتون گرم به واسطه این تحریم ها خیلی از کشور ها آباد شدند پس برای آبادانی کل دنیا هی تحریمها بیشتر و بیشتر میشود ب (1548314) (alef-8)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۲۲:۵۳:۳۹
پیام تحریمهای جدید این هست که دیپلماسی آمریکا بر اساس مواضع خردمندانه و صبورانه هست در حالیکه دیپلماسی و فرهنگ ما کلا احساسی هست. الان با اومدن آقای روحانی انتظار داریم که آمریکا بیاد به غلط کردن بیفته.
در حالیکه الان سی و خورده ای ساله ما داریم میگیم مرگ بر آمریکا، سفارتشون رو حمله کردیم گرفتیم و.... هرچند اونها هم اقدامات متقابلی گاها انجام دادن (اونجا هم گاها کله خرابهایی مثل بوش بوده)
اما به هر حال واقعیت اینه که با اومدن روحانی ما انتظار داریم :
1- اقتصادمان 100 روزه درست شود.
2- کسب و کار و صنعت با 100درصد توان کار کنند
3- مشکل سیاست خارجی مان با تمام کشورهای دنیا حل شود
4- آمریکا به التماس بیفتد برای رابطه با ما
5- مشکلات فرهنگی و اجتماعی تا 100 روز برطرف شود
6- ارزش پول ملی مان دوبرابر شود
7-...
شما در تکمیل لیست کمک کنید (1549987) (alef-6)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۱۰:۴۲:۱۸
آقا چرا فرافکنی می کنی، اونا کی علیه ما اقدامات خرابکارانه انجام دادند،مصدق خودش حال کار کردن نداشت خودش علیه خودش کودتا کرد.قانون کاپیتولاسیون را خودمون تو مجلس تصویب کردیم.هواپیمای ایرباس مسافربری خودش خوردبه موشک . طرح برندازی نظام را ما خودمون تو کنگره آمریکا تصویب کردیم و ...
شما در تکمیل لیست کمک کنید. (1550950) (alef-8)
 
امير
۱۳۹۲-۰۵-۱۵ ۱۶:۵۳:۰۸
دوست عزيز
نميدونم ازكدوم طرز فكر هستي
اما اگر ما هم مي توانيم برويم و در كشور آمريكا قانون كاپيتولاسيون روا به نفع نظاميانخودمان تصويب كنيم.
برويم و عليه دولت اوباما كودتا كنيم
اگر ميتوانيم طرح براندازي نظام سرمايه داري را در مجلس خودمان تصويب كنيم


اينها را براي خنده نگفتم.
براي اين بود كه ما نمي توانيم و دليلش هم مشخص است
اما منظورم من بيشتر اين بود كه كلا از تصورات خودمان خارج شويم. هر چيزي در مغرمان فرو مي كنند بدون دليل نپذيريم.
مهمترين هدفم از اين كامنت اين بود كه براي خودمان روشن كنم كه ما تا چه حد احساسي فكر ميكنيم و احساسي توقع داريم. (1555290) (alef-1)
 
دایی سعید
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۲۰:۵۳
برقراری رابطه ی عالمانه با یک کشور دلیل بر سازش نیست کشورهای پیش تاخته ی دنیا با زیرکی وارتباط متقابل سالم با امریکا در مسیر پیشرفت وتعالی قرار گرفته اند. (1548488) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۹:۰۸:۲۸
راست میگه مثل مصر و مرسی! (1549606) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۲۳:۴۹:۱۹
اختلاف ما با امریکا تضاد ایدئولوژیکه. بحث اب و نون نیست . مسئله شرافت انسانیه. ایرانی جماعت عرضه داره دست به کمر بگیره با کار بیشتر خودش از جاش بلند بشه نه اینکه دریوزگیه چپاولگرای بین المللی رو بکنه تا یه تیکه استخوان جلوش بندازند. (1550061) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۵ ۱۶:۳۳:۴۴
پاسخ شما فقط یک کلمه است : چین... (1555255) (alef-1)
 
بدون نام
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۱۶:۴۵
آخه برادر من،عزیز من،بزرگ من به اسلام چه ربطی داره؟ اگه بخواد اسلام رو نابود کنه نمیتونه بره عربستان یا مالزی و اندونزی و .... نابود کنه؟ فقط ما مسلمونیم. یه کم منطقی نگاه و فکر کنیم. با شلوغ کردن کاری حل نمیشه. اوضاع اقتصادی کشور ما بحرانیه و این نیازمند تعامل با جهانه. ما انسانها به هم نیاز داریم برادر من. انسانیم آخه . نمیتونیم در رو دنیا ببندیم بگیم فقط ما آدمیم که. (1548617) (alef-1)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۴:۲۱:۰۳
آقای روحانی صرفا رئیس جمهور است و اختیارات محدودی دارد و در زمینه برقراری رابطه با امریکا و مصالحه موضوع هسته ای صاحب اخیتار نیست و ایشان رئیس قوه مجریه شده است و رئیس حکومت و رهبر نیست و همچنین اخیرا برخی مسئولین بلند پایه در صحبتهای خود بطور شفاف مخالت خود را با ارتباط با امریکا اعلام کردند، لذا تصویب تحریمهای جدید و فشار بیشتر غیر طبیعی تصور نمیشود (1548796) (alef-8)
 
صادقی
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۲:۰۴:۳۵
رهبر معظم انقلاب فرمودند من مخالف مذاکره با امریکا نیستم اما خوش بین هم نیستم.
یعنی چی؟ یعنی تعامل و مذاکره به شرط صداقت و راستی کردار است. و در عین حال ایشان به تعامل با دنیا هم تاکید داشتند.
بنابراین بر طبق منافع ملی و دینی به شرط تکریم ملت ایران چرا مذاکره نکنیم؟؟؟؟ تندروی تا کجا؟؟؟؟؟؟؟ آقا جان تدبیر اندیشیدن یعنی همین. نه اینکه قهر کنی و بشینی داد و بیداد راه بندازی دست اخر هم نتیجه اش واضحه دیگه... تحریم و مشکلات اقتصادی.... (1550338) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۳:۵۸:۱۸
اولا که تحریم های جدیدی وضع نشده و این تحریمهای تصویب شده توسط مجلس نمایندگان، ابتدا باید توسط مجلس سنا تایید شود که نخواهد شد و سپس هم باید به امضای اوباما برسد که نخواهد رسید! (البته تا زمانی که فکر کنند روحانی اهل مذاکره سازنده می باشد.)

دوما مشکل اونها با ما انتخابات ریاست جمهوری نبوده که بخاطر آن تحریمها را متوقف کنند! مشکل اونها با ما غنی سازی اورانیوم هست. بچه که نیستن! تا وقتی ما با سرعت به غنی سازی ادامه می دهیم چرا فکر می کنید اونها باید تحریمها رو تعلیق کنند؟ (1550463) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۸:۵۳:۲۹
تاریخ یکصد ساله ایران و خاورمیانه تنها نسخه مبارزه با امپریالیسم و صهیونیسم را برای مسلمانان و آزادیخواهان تجویز می‌کند چرا که در این میان قتل و فساد هدیه آنها به ما بوده است. (1548030) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۳۷:۰۳
متأسفانه نویسنده کوچکترین شناختی‌ از میزان نفوذ اقلیت یهودی در جامعه آمریکا و اروپا ندارد... اغلب در ایران گمان میرود که مقامات غربی عاشق اسرائیل هستند و این دلیل حمایت آنها از اسرائیل است، اما چیزی که باعث حمایت روسای جمهور و مجلس آمریکا از اسرائیل است نفوذ این جامعه در اقتصاد و فرهنگ و بالطبع سیاست آمریکا و اروپا است نه چشم و آبروی اسرایلیها!! (1548392) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۰۴:۳۴
حضرتعالی چرا از موبایل و اینترنت و داروی ساخت امریکا استفاده میکنی؟مرد باش دندانپزشک میروی بگو بی حسش نکن داروش امریکائیه
میلیونها ادم روی کره زمین بر اثر دستاوردهای امریکا نجات یافتند و رفاه کنونی بشر و پایان جنگ جهانی دوم مدیون امریکاست برادر
انواع اعمال جراحی
انواع درمان بیماری هایی مثل سرطان و...
انواع اعمال جراحی اصلاحی چشم
انواع دراروهای معده
انواع داروهای خون
انواع اختراعات موبایل اینترنت کامپیوتر
و...
و اما خروجی شما چه بوده؟ (1548448) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۸:۵۵:۱۴
آقای هاشمی گفته است ما نمی‌توانیم باهمه دنیا قهر باشیم. آیا منظور ایشان از همه دنیا آمریکاست؟ چون ما با همه دنیا قهر نیستیم . (1548032) (alef-1)
 
متاسف متحير
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۳۳:۴۹
به همت دولت نهم و دهم برادر مهر پرور و عدالت گستر ، دكتر محمود ، ، فعلا" ما فقط با كشور هاي گرسنه جهان سوم دوست هستيم و ارتباط داريم !!!!! (1548259) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۴۵:۴۷
اگه مشكل داري برو آمريكا و اروپا باهاشون دوستي برقرار كن .... (1548413) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۱:۳۸:۳۱
دوست محترم،
در ایران هم مثل سایر کشورها تکثر عقاید و آرا وجود دارد. بیان این مطلب که اگر خوشت نمیاید برو خارج، منطق محمد رضا شاهی‌ است نه منطق امام خمینی. (1550288) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۱۲:۳۹:۳۷
چه خوبه وقت سختی و بحران مثل زمان جگ این اقایون تکثر ارا و عشق امریکا به اندازه بقیه فداکاری کنند و هزینه بپردازند (1551374) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۲۰:۳۶:۳۳
دکتر چمران امریکا بود امریکا رفته بود زمان جنگ هم اومد جنگید چرا فکر میکنید که هر کسی تمایل به امریکا داششته باششه نمیجنگه؟ (1553033) (alef-1)
 
امین غلامی
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۰۳:۲۰
با سلام : خیر اقای محترم ما تنها با امریکا قهر نیستسم لطفا جنابعالی بفرمایید ما در دنیا با چه کشورها دوستیمان بصورت برابری بدون چشمداشت بدست مااست (1548589) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۳۰:۱۷
با همه دنیا قهر نیستیم
ولی با همه دنیا هم ارتباط نداریم

روابط ما خلاصه شده با سوریه بحران زده افغانستان ؛ونزویلا و یکی دو کشور افریقایی
و البته چین و روسیه

اگر کشور دیگری سراغ داری بگو (1548655) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۰:۳۲:۳۱
منظورت کشورهای افریقاافقانستان هندپاکستان همه انهانیازمندن اگرمنظورچین وروسیست اوناتاجنسهای بونجلشان هست درروابت مشکلی نیست چون چین وروسیه منافع اشان ایجاب میکنه درحال حاضر طرف ایران روبگیرن روزی بوی پول ازجای دیگربه مشامشون بخوره ایرانورهامیکنن (1550149) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۹:۱۰:۱۳
البته از اینکه آمریکا همیشه کارشکنی می کند شکی نیست. ولی برای من جای تعجب هست که چرا صدا و سیما و بعضی روزنامه ها از خبر تحریم های احتمالی اخیر احساس خوشحالی می کنند. (1548052) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۳۸:۳۵
مجلس آمریکا میخواهد بگوید اعتماد ،اعتماد میاورد، و عدم اعتماد ،عدم اعتماد!..یا به بیان ساده، بچرخ تا بچرخیم....وقتی‌ در ایران از طرف بالاترین مقامات رابطه با آمریکا با بدبینی مواجه میشود آنها هم با تحریم جدید می‌گویند ما هم به ایران بدبین هستیم...وانگهی آقای روحانی انتخاب شده ولی آیا ایران کوچکترین تقییری در سیاست عملی‌ خود داده که انتظار می‌رود آنها تغییر دهند؟!... (1548397) (alef-8)
 
همشیره
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۵۷:۱۴
اصلا تعجب ندارد زیرا صدا و سیما جناحی عمل می کند. (1548582) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۷:۳۲:۰۳
خوششون میاد مردم فقیر تر بشن !!! (1549281) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۷:۲۸:۰۴
به همون دلیلی که امثال شما از بد شدن اوضاع اقتصادی در زمان احمدی نژاد خوشحال شدین. (1550570) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۹:۱۳:۵۰
هر دو كار را بايد انجام دهد نكا ما بايد تعامل با جهان طبق منافع ملى باشد و نبايد دشمنى را دامن بزنيم (1548057) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۳۷:۴۲
این تصور که میتوان اروپا و انگلیس و چین ،روسیه را در مورد مساله هسته یی از هم جدا کرد ،ادامه همان تحلیل‌های غلطی است کشور را به اینجا رسانده و تحریم نفتی‌ ایران را غیر ممکن می‌دانست...تا ک‌ی ما باید خود را فریب دهیم و آرزوی خود از دنیا را به عنوان تحلیل بیان کنیم؟! (1548394) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۹:۱۷:۲۲
به اين ترتيب، سئوال اساسي اين است كه اين تحريم‌ها حقيقتاً از خواست ملت و براساس منافع ملي كشور آمريكا وضع مي‌شود؟ يا تحت فشار لابي‌هاي صهيونيست و براي رضايت سران اسرائيل برعليه ايران است؟ وضع اين تحريم‌ها در آستانه روز جهاني قدس، نشان مي‌دهد كه رضايت تل‌آويو نيز مدنظر بوده} است.

http://khabarbin.com/%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D9%88-%D8%B3%D8%A6%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D9%85-%D8%A7%D9%85/

شما هنوز خیلی بچه اید که چیزی بنویسد. برای قدم اول لطفن اظهارات آقای دکتر احمدی نژاد را بخوان تا بدانی موضوع چیست.


ما دو سئوال در مورد صهیونیست ها کردیم اما چه حملاتی که به ما نکردند! (1548062) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۳۸:۴۹
برادر عزيز عصر احمدي نژاد ديروز عصر به پايان رسيد. شما هم بزرگ شو تو ديروز باقي نمون (1548267) (alef-8)
 
ش
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۵۳:۱۷
احمدی نژاد رفت ولی هنوز به این سوال های او کسی پاسخی نداده است.
سوال هایش به جا بود شما که اگه می تونی جواب بده! (1548427) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۱:۲۳:۰۲
لحن سوالپرسیدن مهمتر از خود سوال است (1550260) (alef-6)
 
سهراب
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۵:۰۱:۱۹
از قدیم گفتن یه دیوانه سنگی به چاه میندازه که هزاران عاقل نتوانند درش بیارن اخه در دیپلماسی جهانی ادم هر طور دلش میخواد که نمی تونه حرف بزنه اینکه اسراییل بده هم دنیا حتی دوستانشان هم میدانند لازم نیست ما نبش قبر بکنیم وهمه مشکلات را گردن مردم خودمان بندازیم لقب عجوبه هزاره سوم را که الکی به همه کس نمیدن (1548921) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۹:۱۷:۵۸
سانسور نکن یه سوال ساده دارم جوابش یه کلمه است:
بنده متوجه نمیشوم که شما چرا در مورد یک حرکت کاملا بی تاثیر بحث می کنید؟رئیس جمهوری که تحریمها و قطعنامه ها را کاغذ پاره می نامید و همه مسولان هم میگویند تحریمها تاثیری ندارد بالاخره تکلیف ما را روشن کنید تحریمها تاثیر دارد یا نه به عبارت دیگر ایا شما قدرت امریکا و اینکه امریکا ما را دچار مشکل کرده میپذیرید یا نه
اگر میپذیرید که باید اذعان کنید امریکا کشوری قوی و مقتدر است و در استانه سقوط نیست اگر نمیپذیرید هم که دیگر بحث ندارد مثل این است که جزایز قمر ما را تحریم کنند
بالاخره موضع خود را شفاف بیان کنید امریکا قوی است و ما ضعیف هستیم یا نه
امیدوارم مغالطه نکنید بگویید امریکا قوی است ما هم قوی هستیم اگر ما هم قوی هستیم که باید متقابلا امریکا را تحریم کنیم و برایمان خیالی نباشد
منتظر پاسخ شما برادران هستم (1548063) (alef-1)
 
داوود حشمتي
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۳۳:۲۲
برادر عزيزم با سلام
موضوع بحث اساسا اندازه قدرت كشورهاي نيست. در اين نوشته سعي شده سه منفعت اروپا، آمريكا (واسرائيل) و ايران مورد نظر قرار گيرد. در ضمن به استحضار مي‌رسانم كه دولت كسي كه معتقد بود تحريم‌ها كاغذپاره‌ هستند ديروز عصر به پايان رسيد عصر نو را تجربه مي‌كنيم كه هم به موثر بودن تحريم‌ها اعتقاد دارد و هم به كوتاه نيامدن بي‌مورد در مقابل غرب. (1548256) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۴۵:۰۹
آقای روحانی انتخاب شده ولی آیا ایران کوچکترین تقییری در سیاست عملی‌ خود داده که انتظار می‌رود آنها تغییر دهند؟!... (1548411) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۵۶:۵۰
پاسخ دوست عزیزمان را سانسور نفرمایید
تا جایی که ما اطلاع داریم اکثر مسولان معتقد هستند که تحریمهای امریکا اثری ندارد و بسیاری هم معتقد به سقوط امریکا هستند بنده سوالم از شما این است چه لزومی دارد در مورد یک سری تحریمهایی که بی اثر هستند و از طرف یک کشور دچار بحران اقتصادی و در حال سقوط مثل امریکا اعمال شده اند شما بیایید مقاله بنویسید؟به هر حال ما معتقدیم که امریکا عددی نیست بنده می گویم وقتی که ما می گوییم عددی نیست چه لزومی هست که اقداماتش را تحلیل کنیم؟
احمدی نژاد نماینده میلیونها ادم بود و از جانب انها حرف میزد اینکه دولتش به اتمام رسیده دلیل نمیشود بگوییم این اقا از مسولان ما نیست و نبوده و...
با این تفکر که قطعنامه ها کاغذ پاره است وضع ما به اینجا رسیده بالاخره اگه قطعنامه ها کاغذ پاره است که این مقاله نوشتن شما چیه؟اگه تحریمها کاغذ پاره نیست چرا باید یه مسولی بیاد چنین حرفی رو بزنه و بعد یه عده بیان بگن وای چرا تحریم شدیم؟
ما بارها شنیده ایم که امریکا در حال سقوط است
در تلویزیون هم که مدام وضعیت داغون اقتصادی امریکا و فقر و بیکاریش نشان داده میشود چه لزومی دارد از یک چنین کشوری که در حال سقوط اقتصادی است بترسیم؟مگر شما هر روز در صدا وسیما اوضاع اسف بار امریکا را نشان نمیدهید؟
به این ترتیب سوال اساسی این است که ایا واقعا قطعنامه ها کاغذ پاره بوده یا نه؟اگر کاغذ پاره نبوده چرا این همه قطعنامه گرفته ایم و امریکا هم به پشتوانه انها و با فضایی که درست کرده ما را تحریم کرده؟شما عزیزان مگر زمانی که احمدی نژاد این حرفها را میزد هورا نمیگفتید؟
بالاخره ما جواب سوالمون رو نگرفتیم امریکا قوی است و شما ضعیف یانه؟
اون دوستانی که از احمدی نژاد حمایت می کردند چرا الان نمیایند جواب بدهند چرا اون موقع نمیگفتند قطع نامه ها کاغذ پاره نیست؟
امریکا قدرت دارد و تحریم می کند شما هم قوی بودی همین کار را می کردی اگر به کشورت دشنام بدهند و پرچمش را اتش بزنند این کمترین کاری است که برای پاسخ به بی حرمتی باید انجام بدهی
لذا من معتقدم امریکا کاملا طبیعی عمل می کند و شما دوستان در توهم هستید.افکار عمومی امریکا هم کاملا با امریکا است از 420 نماینده 400 نفر به تحریمها رای مثبت داده اند نمایندگان امریکا نماینده مردم امریکا هستند و قطعا این تحریمها خواست مردم امریکا هم بوده و هست و سخت تر هم خواهد شد.
اگر امروز در مجلس ما یک طرح تصویب شود شما میایید بگویید که طرح خواست مردم نبوده؟چنین چیزی مغالطه است.اگر امریکایی ها بگویند که طرحی در مجلس تصویب شده که خواست مردم ایران نبوده نمیایید جاروجنجال کنید؟ (1548435) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۲۲:۲۷
وقتی پذیرفتید امریکا ابر قدرت است اون موقع تازه قدم اول برداشته میشود وقتی میگویید قدرت پوشالی امریکا اینجا دیگه دستمان بسته میشود که چه لزومی دارد در مورد تحریمهای یک قدرت پوشالی حرف بزنیم لذا سوال اساسی این است که اصولا امریکا قوی هست یا نیست؟ (1548494) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۸:۳۴:۴۴
نه! جز خدا را به بزرگی نمی شناسیم. قلدری محکوم به شکست است. (1549471) (alef-10)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۳:۱۶:۳۸
قدرتی که متکی بر قدرت خداوند نباشه حتماً پوشالی است!

کسی نگفته که آمریکا قدرت نیست، بلکه حرف ما اینه که "ما تن به ذلت تعظیم در برابر زورگویی و استکبار آمریکاییها و اذنابشون نمیریم" و این ملت شریف در این راه به امام حسین (ع) اقتدا کرده و اگر ثابت قدم باشیم به وعدۀ الهی پیروزیم انشاالله.. (1550436) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۴۶:۲۵
امریکا کاری نمیتواند بکند و بحث کردن شما خلاف سخن امام خمینی است که فرمودند امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند
اصول انقلاب را لطفا با پذیرش موثر بودن تحریمها زیر سوال نبرید
مرگ بر امریکا (1548555) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۲۳:۰۵:۱۶
چه ما بپذیریم چه نپذیریم که تحریمها موثر هست فرقی در اصل موضوع نمیکند. خسته شدیم از شعارهای توخالی. (1550005) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۰۷:۳۸
ده ساله حرف از بی تاثیر بودن تحریمها زدیه ایم و حرف احمدی نژاد تنها هم نبوده همه اعتقاد دارند بعد الان که این همه مشکل تولید شده به نظر شما درسته بیاییم بگوییم حالا چه کنیم؟دارو هم گیر نمیاد کلی مشکل ایجاد شده بعد این همه مدت بیاییم بگوییم مگه نمیدونید چیه عصر جدیدی اغاز شده اخه این حرفتون رو کجای دلمون بذاریم؟
اگه رئیس جمهور عوض شد هشت ساله دیگه باز ممکنه عصر دیگری اغاز بشه و تحریمها کاغذ پاره قلمداد بشوند
چرا یک مطلبی هی در دوره های مختلف عوض میشه و مردم سرگردان میشوند؟سوال اصلی را جواب بدهید مشکل حل میشود: امریکا قوی هست یا نیست اگر جواب به این سوال داده شود اون موقع دیگه نیاز نیست عصر نویی اغاز بشه و دوباره به پایان برسه بعد عصر تیره ای جاشو بگیره (1548595) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۷:۲۵:۱۴
چه دلیلی داره امریکا ما رو تحریم نکنه؟دلیلی وجود نداره قویتره تحریم میکنه شما هم قوی باش تحریم کن ضمنا قرار بر این بود که وابستگی به نفت نداشته باشیم یه سری هم میگفتن وابستگی ما به نفت با افزایش صادرات از بین رفته اگه اینطور باشه که دیگه ما مشکلی نداریم (1549262) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۷:۲۶:۱۳
برو قوی شو اگر راحت جهان طلبی
که در نظام طبیعت ضعیف پامال است (1549266) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۴۵:۵۱
چين با جمعيت ميليارديش از آمريكا حساب ميبره . (1548290) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۵۸:۱۷
اگر چین از امریکا حساب میبره پس دیگه باید دستمان بیاد که امریکا خیلی خیلی قویه چون یه قوی دیگه داره ازش حساب میبره (1548440) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۱۶:۱۴
جناب محترم
چين که چيزي نيست دنيا دست آمريکاست اين رو بايد قبول کنيم
مثال:
چند تا کشور مي شناسيد که با دلار آمريکا تجارت مي کنه؟
تا مدتي که يورو نيومده بود شايد ميشد گفت 95% اما حالا 80% (1548613) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۵:۵۲:۱۴
ما حساب نمیبریم چون تو جزو ما حساب نمیشی میتونی حساب ببری (1549064) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۹:۵۶:۱۱
تو جزو دزدان بیت المال هستی پس اون دنیا حساب بردنت را خواهیم دید (1550800) (alef-1)
 
a
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۳۵:۵۸
شما هم به سوال من جواب بده
آیا اگر یک قلدر از شما باج بخواهد می دهی؟
مثلا سر کوچه بایستد بگوید اگر روزی هزار تومن بدهی کاری باهات ندارم و گرنه کتک می خوری!
جواب بده (1548387) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۸:۲۸:۳۲
خیر بنده باج نمیدهم و کسی هم شما را مجبور به باج دادن نکرده فقط وقتی با ادم قلدره درگیر شدم نمیام بگم طرف اینجوری زد و اونجوری زد
شما خودت ممیپذیری که وارد یه دعوا شدی وسط دعوا هم حلوا خیرات نمیکنن اگر که پذیرفتین که دعواست که طرف حق داره هر کاری دلش میخاد بکنه تو هم زورت رو بزن ولی حق نداری طلبکارش بشی قویه زور میگه زورت نمیرسه داد بیداد نکن شما اگه زورت میرسه برو بزنش نمیرسه دیگه این داد بیدادهاتون چیه؟
رابطه سیاسی با ما نداره هر کاری دلش بخاد میکنه همینطور که شما چند ده ساله پرچمش رو میسوزونی و شعار بهش میدی
شما میگید امریکا در حال سقوطه ضعیفه فاسده دداغونه خب برو بزنش
دیگه سرصدا کردن نداره
تحریم کرده تو هم کاری از دستت برمیاد بکن
از یه طرف میگید تحریمها بی تاثیره خب دیگه پس امریکا زوری نداره زوری نمیزنه توی توهمه از یه طرف میگید چرا تحریم کرد؟خب شما هم اونو تحریم کن (1549441) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۸:۵۹:۵۱
جواب سوال شما داده شد ممکن است الف منتشر نکند به اون جواب این رو هم اضافه می کنم که دقیقا حرف من هم همینه که امریکا قلدره یا نه
شما عزیزان از یک طرف امریکا را مسخره می کنید میگید کاراش تاثیری نداره زوری نداره چیزی نیست برای ما عددی نیست از یک طرف میگید زور میگه اگه عددی نیست اگه حرفی نداره برا گفتن پس این شلوغ کردناتون برای یه کشور ضعیف مثل امریکا چیه؟
زور داره میگه زورش میرسه ایا شما حرفی داری؟باید یا بری از پا درش بیاری یا اینکه تبعات قوی بودن طرف رو تحمل کنی دیگه داد بیداد نداره که ای وای امریکا ما رو تحریم کرد درگیریه دعواس شما هم تحریم شده ای حرفی داری؟تو هم تحریم کن
زورت میرسه تحریم کنی؟نمیرسه بازی رو باختی این طبیعت روزگاره (1549578) (alef-6)
 
س
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۹:۲۱:۵۷
ما در برابر زور مقاومت می کنیم و تبعاتش رو می پذیریم و این اسمش باخت نیست اتفاقا عین شرافته. (1550706) (alef-10)
 
داود حشمتي
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۱۴:۳۰:۴۶
برادر ما ايستاديم زورمون هم رسيد. نميدونم شما حتما ايران نبوديد يا به دنيا نيومده بوديد. نه تنها در مقابل آمريكا كه در مقابل همه دنيا ٨ سال ايستاديم. اگر قرار بود زور بپذيريم همون موقع بهترين جوون‌هاي اين آب و خاك رو فداي اين كشور نمي‌كرديم. اگر امثال همت و خرازي و باقري هم مثل شما فكر مي‌كردند امروز ماهم مثل عراق يا افغانستان بوديم. (1551792) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۱۶:۰۶:۲۶
برادر حشمتی
سلام علیکم
بنده جواب شما را دادم الف منتشر نکرده هرگز نگفته ام تسلیم شویم بنده یه سوال ساده پرسیدم امریکا قوی هست یا نیست.
ضمنا شما با پیش کشیدن جنگ ایران و عراق مغالطه قیاس مع الفارق را مرتکب شده اید اون قضیه امریکا با ما نمیجنگید اگر امریکا وارد عمل شده بود مطمئن باش نتیجه چیز دیگری بود(چاه های ما رو زد و نمیدونم هواپیمامون رو زد و اینا رو بذارید کنار مستقیم وارد عمل نشد)
این راهی که شما دوستان دارید میروید را شفاف سازی کنید اگر اعتقاد دارید که باید ایستاد دیگر بحث اینکه چرا تحریم کرده و اینها رو بذارید کنار مثل این می ماند که یک نفر در جنگ بیاید بگوید دشمن دارد تیر اندازی می کند تحلیل کنیم ببینیم چرا داره تیر اندازی می کند؟چرا به طرف یکی دیگه تیراندازی نکرد؟چرا این دفعه از تانک استفاده کرد؟چرا شلیک کرد؟
شما از یک طرف امریکا را ضعیف مینامید و از طرف دیگر از تحریمها اه و ناله سر میدهید که ای وای امریکا ما رو تحریم کرد چرا تحریم کرد؟دیدید امریکا با ما دشمنی داره خب برادر من شما به یک کشوری میگویید مرگ بر تو پرچمش را میسوزانید توقع دارید تحریم نکند؟سی و چند ساله است میگوییم امریکا دشمن ماست خب دشمن باید دشمنی کنه دیگه هی هربار شما میایید بحث می کنید چرا تحریم کرد؟تحریمها اثر ندارد دوباره چرا تحریم کرد؟تحریمها بی فایده است و...
دیگه اه ناله نداره اگه معتقدی که باید ایستاد خب بایستید
لطفا بحث را الان عوض نکنید که نه ما در جنگ عراق از 70 کشور جهان اسیر داشتیم امریکا اومد نقشه ماهواره فلان جا رو داد صدام و...اینها همه مغالطه و قیاس مع الفارقه

در همین نظرات بسیاری از دوستان شما امریکا را ضعیف می دانند خب اگر ضعیف است چرا نگران تحریمهایش هستید؟اگر ضعیف نیست و شما در جنگ 8 ساله شکستش داده اید هم که دیگه ناراحتی نداره
داره؟ (1552203) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۱۶:۲۳:۱۶
نظرات شما جمله به جمله بررسی شده و پاسخ مفصل چه برای این اظهار نظر چه اظهار نظر بالاتر داده شده اما الف صلاح نمیبیند منتشر کند با توجه به اینکه نویسنده مقاله هستید توصیه می کنم نظرات منتشر نشده را از الف دریافت کنید و شخصا بررسی کنید سایر دوستان هم حتما نظرات جالبی دارند که خوب است از عقاید انان نیز اگاه شوید. (1552272) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۱۱:۳۶
آیا کشورهایی که از آمریکا حساب برده اند الان در وضعیتی خیلی بهتر از ما هستند. و در ضمن آمریکا اگر خیلی قوی بود منافع ملت خودش رو برای آرزوهای احمقانه صهیونیست ها به بازی نمی گرفت، کی می خوایم متوجه بشیم جنگ جنگ ایدئولوژی است و اقتصاد فقط یکی از سلاح ها یاین جنگ است ، هر وقت اونا از این سلاح نا امید بشن سراغ سلاح های دیگری می رند (1548461) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۴۷:۵۰
جواب شما بیشتر از یک کلمه است.
اینکه رییس جمهور [سابق] گفته تحریم ها کاغذ پاره اند برای مصرف خارجی بوده است. ناشیگری از این عده ای است که آنرا مدام در داحل تکرار می کنند.
کسی منکر قدرت امریکا نیست. در این 34 سال 80 درصد گرفتاری های ما زیر سر امریکا بوده. (20 درصد بقیه هم بی کفایتی داخلی بوده!)
این هم از نادانی است که بگوییم امریکا در «آستانه» سقوط است. اما مسیری که امریکه در چند دهه اخیر طی کرده در جهت ضعف بوده. امریکای امروز اگرچه همچنان ابرقدرت است اما اکنون بسیار ضعیفتر از گذشته خود است. (این را ازمن نشنوید. خودتان بروید و نظر منتقدان امریکایی مطالعه کنید) در مقابل ایران امروز اگرچه ابرقدرت نیست اما در بعضی از زمینه ها بسیار قدرتمندتر از ایران 57 است. (1548561) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۱۶:۱۶:۱۴
حرفهای شما پراز تضاد است
در ابتدا گفته اید 80 درصد گرفتاری های ما زیر سر امریکا است در پایان گفته اید امریکا ضعیف تر از گذشته است پس یه کشور ضعیتر شده 80 درصد برای ما مشکل ایجاد کرده است و در ایجاد مشکل برای ما موفق بوده(پس یا امریکا قوی است یا ما ضعیفیم )
حرفهای شما با حرفهای اقای داود حشمتی هم در تناقض است(یه دو تا نظر بالاتر را نگاه کنید) شما میفرمایید 80 درصد امریکا برای ما مشکل درست کرده این دوستمان معتقدند که زورمان به امریکا رسیده بالاخره ما نفهمیدیم ایا امریکا مشکل درست کرده ما رو گرفتار کرده یا نه یا یه سری مشکلاتی درست می کند ما حل می کنیم
اگر حل می کنیم که دیگه خیالی نیست دارد یه سری کارهایی می کند که ما برایش راهکار داریم بنابرین اصلا جای نگرانی بابت تحریم و اینا نیست اگر نه گرفتاری درست کرده ما در گرفتاری مانده ایم که موفق بوده
بالاخره ما نفهمیدیم ایا امریکا قوی هست نیست از پسش بر میایم؟ نمیایم ؟گرفتاری داریم ؟نداریم؟ زورمون بهش میرسه نمیرسه؟ تحریمهاش دردسره ن؟یست؟ بیخیال تحریمها بشیم؟ نشیم ؟جواب روشنی شما دوستان به ما ندادید (1552245) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۱۶:۲۰:۲۶
پاسخ شما و سایرین را بنده ارسال می کنم اما الف صلاح نمیبیند منتشر کند برادر (1552262) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۴:۲۱:۱۳
بحث سر قوي يا ضعيف بودن آمريكا نيست . همانطور كه امام خميني فرمودند آمريكا شيطان بزرگ است و شيطان نيز براساس طبيعتش تا وقتي كه تسليمش نشوي دست از وسوسه هايش بر نمي دارد. آمريكا هم كه خوي شيطاني دارد دست از فشارهايش برنمي دارد تا زماني كه تسليمش شوي . .حال اين سوال است .آيا بايد تسليم زورگويي هاي آمريكا شد؟ (آيا بايد تسليم وسوسه هاي شيطان شد؟) . خدا ، قرآن ، پيامبران و دينمان چه تكليفي را براي ما تعيين كرده اند؟ (1548797) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۸:۳۰:۳۸
اقا تسلیم زورگویی نشو اونم زور خودش رو میزنه دیگه چرا داد بیداد میکنید ؟اگه در عمل کاری دارید بکنید نمیتوانید اون قویتره تحریم میکنه حرفی دارید؟ تسلیم زور نشدن تاوان داره تاوانش رو پس بدهید دیگه جاروجنجال نداره (1549449) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۹:۱۵:۲۴
ما قوی هستیم که اگه نبودیم مطمئن باش انقد مسئله ما تو دنیا مطرح نبود
و یکی مثل آمریکا که ادعای ابرقدرتی داره از ما ملت بقول خودشون عقب مونده نمی ترسید. (1549621) (alef-10)
 
دلاور
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۹:۴۲:۰۱
عزیز من آمریکا قوی هست ولی این کشو حتی چین یا روسیه را بخواهد تحریم کند اونها هم ممکنه وضع بدی پیدا کنند ،تحریم آن کشورها دودش به چشم خودشون میره ولی تحریم ما براشون خوبه (1549691) (alef-10)
 
a
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۹:۱۹:۲۹
پیام دشمن همیشه روشن است؛ دشمنی.
ما نباید به لطف دشمنان خود دل خوش کنیم.
ما باید به خودمان اتکا کنیم.
باید دستمان را روی زانوی خود گذاشته و یا علی بگوییم و تلاش کنیم. (1548065) (alef-10)
 
بدون نام
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۲۴:۲۹
شما از امروز لطف کن دست بزار رو زانوی خودت شیر پاستوریزه تولید کن ببینم میتونی. (بدون خرید از مغازه) (1548634) (alef-10)
 
معنی تحریم
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۹:۲۴:۲۶
پیام تحریمهای جدید آمریکا این است که به ما بگویند در کشور آنها خرد جمعی حاکم است و مثلا برای تحریم نفتی ایران چهارصد و بیست نفر باهم مشورت می کنند و نتیجه آنی می شود که می بینیم و حال اینکه ما برای سیاستهای خیلی کلانتر از اینها از چنین خرد جمعی برخوردار نیستیم. اسلام دین شور و مشورت است و استفاده از نظرات نخبگان و صاحبان نظر ایرادی ندارد و اصرار بر استبداد رای نتیجه اش آنی میشود که اکنون برای مراسم تحلیف رییس جمهور کشور از کشورهای بزرگ و اثر گذار در صحنه بین المللی چون گینه بیسائو و توگو و زیمباوه و افغانستان و ... اینها دعوت به عمل بیاوریم. اکنون قرن قرن ارتباطات است و باید سیاست کشور در جهت تعامل با سایر کشورها شکل بگیرد و مطمئنم این کشورهای آفریقایی تمام دنیا نیستند. (1548074) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۹:۳۱:۳۰
این که بفهمیم کاغذ پاره نیست , با لات بازی چیزی درست نمیشه بلکه باید با خردورزی به مقابله پرداخت (1548088) (alef-1)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۹:۳۹:۳۸
این تحلیل ها شما مثل تیم فوتبالی میماند که خودش نمیتونه ببره و امتیاز بگیره و همش دنبال نتیجه بازی تیم های دیگر است تا شاید با باخت یا مساوی آنها وضعیتش توی جدول بهبود پیدا کند....بهتر است بجای اینجور تفسیر ها ما خودمون با درایت و کیاست بتوانیم راه مقابله با اینجور تصمیمات رو پیدا کنیم..انشاالله.. (1548105) (alef-8)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۹:۴۰:۱۲
این تحریم ها برای این است که تحت فشار ایران را به پای میز مذاکره بیاورند ! امیدوارم درس عبرت بگیرند و این قدر برای مذاکره له له نزنند . (1548108) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۹:۴۳:۱۸
هراس آمریکا از روابط ایران و اروپا...هراس روسیه از نزدیکی ایران و آمریکا...هراس اروپا از نزدیکی ایران و آمریکا...بابا ول کنید این بلبشو رو یه سیاست صادقانه و اعتماد ساز با جامعه جهنی در پیش بگیرید.مثل هند مثل برزیل مثل ترکیه... (1548118) (alef-8)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۹:۴۹:۲۸
اروپایی ها هم وضع بهتری ندارند ! این جک استراو هم که هیچ کاره است ! اینها معمولا وقتی میرن کنار از این حرف ها می زنن ! تازه دعوتش کردن برای مراسم تحلیف اما نیومد !!!
ضمنا رئیس MI6 گفته باید ظرف دو سال به ایران حمله کنیم ! بابا این قدر خوشخیال نباشید ! اینها حتی به روحانی تبریک هم نگفتند ! برید پیامهاشون را بخونید .

اگر روحانی بخواهد با رفع تحریم مشکلات کشور را حل کند هیچ فایده ای ندارد : اولا آنها تا بتوانند امتیاز می گیرند چرا که می دانند روحانی مجبور است به هر قیمتی تحریم را بردارد چون به مردم قول داده و انتظار ایجاد کرده ، دوما باید با تکیه به توان داخلی سعی شود از این فشار برای تحرک بیشتر استفاده شود . تجربه نشان داده که ما ایرانی ها تا زور بالای سرمان نباشد کار درست انجام نمی دهیم ! پس حالا از این زور استفاده بهینه کنیم و حالا که احساس نیاز می کنیم در جهت خودکفایی بیشتر و قطع وابستگی به نفت اقدام کنیم ! رهبری اول فروردین گفت 16-17 سال پیش به مسئولین گفتم کاری کنید که هر وقت خواستیم بتوانیم درب چاههای نفت را ببندیم اما مسئولین پوزخندی زدند و گفتند مگر می شود ؟!!! خب طبیعی است احساس نیاز نمی کردند پس دنبالش هم نرفتند ! الآن که این احساس نیاز به طور ضدید ایجاد شده است باید دنبال کرد و الا مجبوریم مدام امتیاز بدهیم . دوباره چندسال بعد یه چیز دیگه میذارن رو میز میگن تا تحریم یا ... (1548130) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۰۹:۵۰:۱۶
توی دعوا اگه سرتو بگیری پایین طرف میزنه تو سرت !!! (1548132) (alef-8)
 
علی
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۴:۵۵:۳۸
شما شاید یادتون نیاد توی محله های قدیم بعضی بودند که همیشه دنبال شر می گشتن کسایی هم بودند که همه احترامشون را داشتند و هیچ وقت هم دنبال دعوا نبودند که استراتژی سر پایین یا سر بالا داشته باشند. (1548911) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۰۱:۰۳
اروپا به قدری به آمریکا وابسته است که اگر بخواهد هم نمی تواند مستقل از آمریکا عمل کند...فراموش نکنیم که فقط حدود نیم میلیون سرباز آمریکایی در سراسر اروپا مستقر است... (1548150) (alef-8)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۰۳:۴۷
به نظرمی رسدسیاستهای امریکاازمان جورج بوش هدف خاصی که همان ازبین بردن نظام اسلامی است دنبال می شود.این کارهاهمه اجزای یک سناریوی بزرگتراست که مرحله به مرحله درحال انجام است تابالاخره ملت ایران رابه زانودراورند.امابه لطف خداوندمتعال رهبری مدبرانه وشجاعت مردم شکست خواهندخورد. (1548154) (alef-8)
 
بسيجي واقعي
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۱۴:۵۱
ما نيز بايد دست از لجبازي بر داريم . (1548191) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۵۴:۲۳
آخه اونموقع بيكار ميمونيم كه ! (1548307) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۵۵:۵۲
اره بعد مشکلات رو گردن کی بندازیم؟خدای نکرده منظورتان این نیست که مشکلات را گردن مسولان عزیز خودمان بیندزیم استفر الله لذا باید به لجبازی ادامه دهیم اگر به لجبازی ادامه ندهیم مشکلات گردن مسولان خودمان می افتد بعد خیلی بد میشود. (1548575) (alef-1)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۴۳:۰۰
نپذیرفتن حرف زور لجبازی نیست. (1548405) (alef-10)
 
عادل
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۱۷:۴۲:۳۶
نداشتن واقع بینی و توجه به آرمانها بدون توجه به واقعیت به معنی شجاعت نیست .... اگه اینطور باشه چرا امام حسن صلح کرد و امام حسین جنگید؟!! از بین ائمه فقط امام حسین به قیام برخواست، آیا میشود گفت امام حسن و بقیه ائمه شجاع نبودند و فقط امام حسین شجاع بوده؟!!!! (1552525) (alef-6)
 
a
۱۳۹۲-۰۵-۱۵ ۰۹:۲۴:۲۸
بله بستگی به شرایط داره و الان شرایط ما شبیه شرایط امام حسین است و اگر جلوی امریکا خم شویم عین بی شرفی است. (1554121) (alef-1)
 
nader
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۶:۲۶:۳۷
یعنی دستامونو ببریم بالا؟ (1549138) (alef-10)
 
كارشناس اقتصادي
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۱۶:۱۹
اروپا هيچگاه منافعش را با آمريكا بر سر موضوع ايران از دست نخواهد داد . (1548194) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۴۳:۴۲
نه تنها اروپا ، بلكه چين و روسيه هم منافعشون را بر سر موضوع ايران ، با آمريكا از دست نخواهند داد .
كاهش واردات نفت چين از ايران ، مهر تائيدي بر اين ادعاست . (1548284) (alef-8)
 
کریم
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۱۷:۱۹
مطمئن باشید که هر چی به نفعل رژیم سرطانی صهیونیزم است چون هم آمریکا و هم اروپا ثابت کرده اند که نوکر این رژیم هستند. (1548198) (alef-1)
 
تعميركار قفل
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۱۸:۰۵
با اين تحريم ها ؛ دولت كليد ، عملا" راه به جايي نخواهد برد . (1548201) (alef-1)
 
جعفر كليد ساز
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۴۸:۱۰
با اين تحريم ها ، فوقش بتونه قفل موضوع خانه سينما رو باز كنه . (1548294) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۵۲:۰۶
من كه چشمم آب نميخوره قفل ها باز شه . (1548300) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۰۰:۴۲
کلید به قفل نمیخوره (1548316) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۱۹:۲۷
اون کلید رو لولو برد (1548351) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۲۲:۰۵
دنيا بر روي $ ميچرخد .
مسئولين ما بايد از اين موضوع آگاهي باشند . (1548215) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۲۴:۰۷
من جاي روحاني بودم از فردا گفتگوي سازنده ، ( تكرار ميكنم « گفتگوي سازنده » ) رو با كشورهاي اروپايي و آمريكا آغاز ميكردم . (1548220) (alef-8)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۳:۲۲:۵۳
کشورهای اروپایی و آمریکایی هم منتظرند با گفتگوی سازنده تمام حق و حقوق شما رو بدهند!

نهایت گفتگوی سازندۀ جناب دکتر روحانی تعلیق تمام فعالیتهای هسته ای بود!

مشکل ما از دشمن شناسی ماست برادر، مشکل کلید و تحریم و تکریم نیست! (1550440) (alef-6)
 
مفسر
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۱۷:۴۹:۳۱
اختیارات رئیس جمهور محدود است و نمیتواند در مورد مذاکره مستقیم و مصالحه با امریکا تصمیم بگیرد و همچنین در مورد موضوع هسته ای و سیاست های اصلی نظام در اختیار و اراده بالاترین مقام کشور که رهبری است می باشد.
این موضوع را هم امریکا و هم کشورهای اروپائی می دانند (1552545) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۲۴:۰۹
هرقدر بیشتر خم شید ما بیشتر کولی میگیریم. ما نوکر بیجیره ومواجب میخوایم نه رقیب (1548221) (alef-10)
 
مطلع و آگاه از آينده
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۲۶:۰۳
ما اگه رابطه رو بر قرار نكنيم ، بايد منتظر خريد آدامس 25 هزار تومني باشيم . (1548229) (alef-8)
 
ديپلمات
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۲۷:۳۷
اروپا هيچگاه موضعش را در مورد ايران تغيير نخواهد داد . (1548233) (alef-8)
 
Ali
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۲۸:۲۲
کل کشورهای اتحاديه اروپا در مقابل امريکا رقمی نيستند و از امريکا حساب می برند. (1548237) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۲۸:۳۴
اروپا در صورت سرپيچي از دستورات آمريكا ؛ از گشنگي خواهد مرد . (1548239) (alef-8)
 
دبير فيزيك
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۳۰:۴۲
اروپا در برابر آمريكا ؛ - 0 - مطلق است .
-0 - مطلق = 274- درجه سانتي گراد . (1548245) (alef-1)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۳۴:۴۶
دوست عزیزی که این تحلیل رو نوشتن بهتره قبل از نوشتن مطالب دیگه به این نکته دقت کنه که مردم دیگه محدود به رسانه های داخلی نیستند و مستقیما به گفته ها و دلایل افرادی که این لایحه تحریم رو نوشتن دسترسی دارن و میتونن خودشون دلیل این اقدامات رو درک کنن. (1548260) (alef-8)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۴۲:۲۶
تحلیل از این خنده دار تر وجود نداره!
غیر ممکنه اروپا از اسرائیل و آمریکا جدا بشه!
از یه طرف تحریم میکنن و از طرف دیگه اروپایی ها با ریاکاری از در مهربانی حرف میزنن!
خیلی بده که بعد از این همه مدت هنوز اروپا و آمریکا و اسرائیل رو نشناختید و برای ما تحلیل مینویسید!!! (1548283) (alef-8)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۱۰:۴۳
خود آقای روحانی تو مناظره هاش گفت که من اعتقاد دارم که کدخدای اروپایی ها آمریکاست حالا شما چطور می گید که آمریکا می ترسه از اینکه ایران با اروپا وارد مذاکره بشه.
ضمنا این مسئله رو از یاد نبرید که اروپا و آمریکا بر سر یک اصل باهم متحدند و هیچ انعطافی از خود نشون نمی دهند و آن هم رژیم غاصب صهیونیستی است. (1548335) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۱۶:۱۴
لعنت خدا بر امریکاو صهیونیست (1548347) (alef-8)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۵۱:۳۵
برادر من با فش مشکل حل نمی شه باید با منطق و پنبه سر برید تمام دنیا با هم در آرامش هستند مرگ بر آمریکا و اسرائیل تو این چندین سال چکار کرده اونا رو مرگ گرفته یا داره پدر من و تو رو در میاره کمی با خودمان روراست باشیم تندروی هیچگاه نتیجه ای جز بدبختی ندارد (1548567) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۴۹:۱۳
بايد مسئوليني پاسخ گو باشند كه از ابتدا اقتصاد ايران رو بر پايه نفت گذاشتند .... (1548421) (alef-10)
 
ml.Araki
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۵۰:۵۱
با سلام و خسته نباشید
ایران باید به سرعت توسعه یابد. برای اینکه این اتفاق بیافتد ، ما نیاز به افراد خلاق و فعال داریم.. بسیاری ممکن است افرادی در دانشگاه درس خوانده باشند اما آنها نه خلاق هستند و نه برای بعضی از کارهاساخته شده اند. هر کسی باید در جای خود گذاشته شود
به منظور دفع تهدیدات غرب، همه ما باید سخت تر کار کنیم و کارآمدی بیشتری داشته باشیم. . در حال حاضر تقریبا 55٪ از نیروی کار ما در کشور بیکاراست . این نیروی بیکار همه (مرد و زن) بین 18-65 را شامل میشود. امروز بزرگترین تهدید برای ایران ، سیستم های تولید ناکارآمد با بهره وری پایین و ساختارهای قدیمی و ناکارآمد اداریست .در حال حاضر بهره وری نیروی کار در ایران 5٪ -10٪ در مقایسه با نیروی کار در کره جنوبی، اروپای غربی و آسیای جنوب شرقی است. ما میتوانیم با بکار گیری یک مدیریت جدید و بومی بهره وری را بالا برده و تولید داخلی را چه از نظر کمی وجه از نظر کیفی بالا ببریم. ۳۵ سال ازانقلاب اسلامی میگذرد ولی متاسفانه تا کنون ما قادر به تعریف یک مدیریت جدید که با اسلام و فرهنگ ایرانی ما مطابقت داشته باشد نبوده ایم. این مهم نیست که چه کسی رئیس جمهور می شود اگر او یک طرح و برنامه ای برای کنترل ایران در مسیر درست نداشته باشد. ما هم پول داریم هم مردمی اگاه و فهم ، اما تا زمانی که نتوانیم امکانات کشور را در مسیر درست بکار ببریم همین آش است و همین کاسه. تا کی ما میخواهیم به فروش نفت خام وابسته باشیم? تا کی میخواهیم منتظر پول نفت برای گذران زندگی باشیم (1548423) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۵۵:۴۶
نباید زیاد تند رفت چون باید قبول کرد همونطور که در داخل افرادی تندرو و خودسر داریم که همیشه مخالف عادی سازی روابط هستند در آمریکا هم گروه های تندرو وجود دارند که با همیشه ساز مخالف سر میدهند.
ولی همیشه کشورها برای منافع خودشون قدم برمیدارند و ایجاد رابطه هم برای ایران و هم برای آمریکا منفعت زیادی دارد. (1548433) (alef-1)
 
ش
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۱:۵۷:۵۱
قدرت های جهان با توجه به قدرت اقتصای و سیاسی و نظامی ما با ما صحبت می کنند. اگر قوی شدیم آنها هم با ما مودب خواهد شد و گر نه همیشه با ما با زبان تهدید سخن خواهند گفت. (1548436) (alef-1)
 
ml.Araki
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۱۱:۰۷
آمریکا یک کشور بدهکاره. گافیست بدانید که این امریکایی که شما به عنوان ابرقدرت نام میبرید ۳۰۰۰ میلیارد دلار به چین بدهکار است. آمریکا تنها کشور در دنیاست که به اندازه تولید ناخالص ملی خود به بانکها بدهکار است. امروز سروصدای ملتهای اروپا هم بیرون آمده که چرا اروپا باید بدهکاری آمریکا را با مالیات مردم اروپا بپردازد. آمریکا تنها کشور غربیست که در اون حتی مدارس ابتدای درحال ورشکسته شدن هستند. روزی نیست که یک کارخانه یا شرکت بزرگ در امریکا تعطیل نشود. امروز حتی پرچم آمریکا نیز در چین ساخته میشود. (1548459) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۸:۳۳:۰۹
خدا پدرت رو بیامرزه ما هم همین رو میگیم
ما هم میگیم که یه کشور ضعیف و داغوون و ورشکسته و بدهکار ما رو تحریم کرده دیگه پس چرا نگران هستید؟ایا این نگرانی داره؟
خودش اسیب میبینه خودش سقوط میکنه
دیگه چرا داغ کردین ناراحت شدین؟ (1549462) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۲۰:۲۵:۵۶
این نظر دوستمان را به دقت بخوانید اینها نتیجه تبلیغات صداو سیمای خودمان است امریکا یک جزیره بدهکار و مقروض در غرب افریقاست
خب دوست عزیز اگر امریکا اینجوریه چطور این همه اختراع و اکتشاف از اونجا میاد؟
نتیجه این تفکرات شده تحریمهای امروز
وقتی که میپرسیم امریکا قوی است یا نیست دوستان می ایند انتقا د می کنند می گویند سوال اساسی این نیست
اتفاقا اول باید شما به این سوال جواب بدهید شما که فکر می کنید امریکا ضعیف است دیگر چرا اصلا میروید مذاکره می کنید؟خب ما خودمان ابرقدرت دنیا هستیم دیگه چه نیازیهست برویم مذاکره؟
امریکا هم در حال فروپاشی است دیگه (1549774) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۱۹:۴۹
چند نکته را یاداوری می کنم
امریکا تحریم بکنه دیگه یه شبه نمیاد تحریمها رو برداره
ما سالها مشتری دائمی نفت داشتیم اونها دیگه از ما نفت نخواهند خرید
امریکا تعهدی نداده که ما رو تحریم نکنه یک کشور مستقله علیهش شعار داده بشه پرچمش سوزانده بشه حق داره واکنش نشون بده
تحریمها رو 400 نماینده امریکا وضع کردن نه اسرائیل
یک میلیون بشکه دیگه مونده این رو هم از چرخه خارج خواهند کرد و وضع کشور بحرانی خواهد شد.
من نمیدانم چرا ما انتظار داریم وقتی علیه امریکا شعار میدهیم و موضع گیری میکنیم امریکا کاری به ما نداشته باشه؟
مسولان معتقدند که صادرات غیر نفتی ما زیاد شده چندان به نفت وابسته نیستیم تحریم کامل نفتی صحت این ادعا را نشان خواهد داد(جنبه مثبت تحریم) (1548482) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۱۹:۴۹
هدف اين تحريم ها اين است که دولت در برابر رهبري قرار بگيرد. در واقع ميخواهند دولتمردان را وادار به سازش خفت بار کنندو دولت را در اين رابطه در مقابل رهبر قرار بدهند. چون با اين تحريم ها دولت عملا درآمدش از نصف الان هم کمتر مي‌شود و نرخ ارز باز هم سقوط خواهد کرد. (1548624) (alef-8)
 
خلیل مهاجر
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۲۵:۲۹
نا دیده انگاشتن نقش ایالات متحده آمریکا و اسرائیل در فرآیندهای سیاسی غرب و تاکید یک جانبه و بیش از اندازه بر اختلافات اروپا و آمریکا بر سر مسئله ایران میتواند منجر به نتایج مشابه با انتقال پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل داشته باشد. اگر چه انتخاب آقای روحانی فضای بالنسبه مثبتی برای مذاکرات با 1+5 فراهم آورده ولی نباید فراموش کنیم که برنامه اسرائیل و متحدانش در آمریکا و جهان متقاعد کردن افکار عمومی به این امر است که هیچ چیزی در ایران تغییر نکرده و این کشور همچنان به دنبال نابودی اسرائیل و تغییر موازنه قدرت در منطقه و جهان از طریق دستیابی به بمب اتم و کمک به تروریسم بین الملل است. نکات حساس و کلیدی که بارها اروپا و چین و روسیه را به مواضع آمریکا نزدیک کرده و آنها را در اجرای تحریم ها علیه ایران با یکدیگر هم پیمان کرده است.

اتهامات آژانس بین المللی انرژی اتمی در عدم همکاری کامل ایران با بازرسان آژانس و خودداری این بازرسان از اعلام صریح و بی پرده این امر که فعالیتهای ایران قانونی و تحت نظر آژانس میباشد به فضای بی اعتمادی به انگیزه های ایران در سطح کشورهای طرف مذاکره بیشتر دامن میزند و زمینه مساعد تری را برای مانور تبلیغاتی و تحریکات آمریکا و اسرائیل فراهم نموده و مواضع اروپا، روسیه و چین را در بیمورد قلمداد کردن شک و ظن این دوکشور را با در نظر گیری روابط استراتژیک دفاعی با برخی و اقتصادی با کل بدنه بسیار دشوار مینماید. ایران باید در نظر داشته باشد که نظم کنونی در جهان بیشتر نتیجه تعاملات و توافقات قدرتهای فعلیست تا زور و تحمیل آمریکا و اسرائیل. بی جهت نیست که نزدیکترین حلقه های قدرت به ایران بر ضرورت همکاری بیشتر ایران با آژانس به عنوان یک اقدام ضروری برای اعتماد زایی تاکید کرده اند.

اگر بر این نظر باشیم که سیاستهای ایالات متحده در قبال ایران کاملا متاثر از نظرات اسرائیل میباشد، پس باید بپذیریم که مذاکرات ایران با آمریکا بر خلاف منافع اسرائیل بوده که همچنان خواستار تغییر رژیم در مجامع بین المللیست و اگر سیاست آمریکا را مستقل از خواسته های اسرائیل ارزیابی کنیم که دیگر در منطقی بودن پیشبرد مذاکرات تردیدی نمیماند. ولی اگر این سیاستها را امتزاجی از منافع ملی آمریکا و شانتاژهای اسرائیل و ارتجاع عرب بپنداریم، پیشبرد امر مذاکره مستقیم با آمریکا به تقویت مواضع حلقه های نزدیکتر به ایران در شورای امنیت سازمان ملل و 1+5 میانجامد و نوک پیکان اتهام غیر قابل اعتماد بودن را به سوی آمریکا و اسرائیل باز میگرداند. از طرف دیگر امکان میانجی سازی و امتیازاتی که میانجیگران بالقوه از ایران درخواست مینمایند را به حداقل کاهش میدهد.

بدیهیست که تیم سیاست خارجی و مذاکره کننده ایران میبایستی ابتکار پیشبرد مذاکرات را هر چه سریعتر به دست گرفته و با ملاقات های جداگانه با رهبران کشورهای اروپایی و چین و روسیه به تقویت مناسبات در این زمینه پرداخته و از انتظارات حداقلی و حداکثری هم پیمانان آمریکا در مذاکره با آن کشور آگاه شوند. (1548638) (alef-1)
 
امير110
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۳۸:۱۹
1- بيخود شلوغ نكنين. تمامي تحريم هاي امريكا بر اساس يك برنامه زمانبندي شده است كه دارد انجام مي شود و ربطي به رئيس جمهور شدن روحاني و پيغام و اين حرفها ندارد. لطفا حاشيه سازي نكنيد.
2- سياستمداران امريكايي بر خلاف ما ايراني ها برنامه محور هستند. بر اساس برنامه هم كارهاشون (منجمله تحريم) را انجام مي دهند و در حرفهاشون هم ميگن برايمان فرقي ندارد كه چه كسي در ايران به راس قدرت مي رسد بلكه پالس ها و تصميمات ايران است كه در تحريم بيشتر يا كمتر تاثصير گذار است.
3- تا امثال افرادي مثل شما، روزنامه چماق بدست " ك" ، اماان جمعه مثل "ع" و "خ" هستند مملكت ايران روي ارامش به خود نخواهد ديد. چون منافع اين افرا و شماها در همين افزايش تحريم ها به حداكثر مي رسد. (1548676) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۴:۳۷:۴۲
پیام تحریمها این است:
زور داریم قوی هستیم میتونیم تحریمتان می کنیم دلمون میخاد اصلا حرفی دارید؟ (1548837) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۴:۴۷:۲۱
این تحریم ها برای اینه که در مذاکرات بعدی به ایران بگند غنی سازی 20 درصد رو تعلیق کنید تا ما این تحریم های اخیر رو برداریم. یعنی امریکا داره به گونه ای عمل می کنه که هر چقدر زمان می گذرد برگ برنده های بیشتری در مذاکرات دارد. از یک طرف تحریم ها بیشتر می شوند از طرف دیگه منابع مالی دولت کم می شود و دولت تحت فشار قرار می گیرد. ایران هم در این مدت یک سال هیچ برگ برنده ای اضافه نکرده است چون غنی سازی در همان حدود هست و مقداری که تولید می شود به میله سوخت تبدیل شده است.
الف ببینم دوباره سانسور می کنی با نه (1548877) (alef-10)
 
هستی
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۴:۵۴:۴۱
ظاهرن نویسنده این مقاله فکر میکنند که میشود از طریق اروپا (و یا چین و روسیه)، امریکا را در مسیله ی هسته ای دور زد. اگر این برداشت من درست باشد، نشان دهنده ی این است که نویسنده ی محترم هنوز به نوع رابطه ی اروپا و امریکا پی نبرده اند. اروپا (همچنین چین و روسیه) هنوز به آن مرحله از قدرت سیاسی و اقتصادی نرسیده اند که در مسایل استراتژیک امریکا موضع مخالفی بگیرند. این وضعیت لااقل تا چند ده ی آینده همینگونه باقی خواهد ماند.

ضمنن تحریمهای اخیر، تحریمهای یکجانبه ی امریکاست و اروپا هیچ نقش مستقیمی در وضع و یا رفع این تحریمها نمیتواند بازی کند. (1548905) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۶:۴۶:۴۹
رابطه با امریکا تنها گزینه پیش روست
به نفع دنیا و اخرت هفتاد ملیون ایرانیست تا بتوانند به حیات شیرین خود ادامه دهند در غیر اینصورت روز به روز تلخی زندگیشان بیشتر خواهد شد (1549170) (alef-6)
 
خودم
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۷:۱۵:۱۷
البته نباید اجازه داد هیچ کشوری کشورمان را استثمار کند ولی اینکه صبح تا شب به کشوری فحش بدهی و مرگ بر مرگ بر کنی و توقع داشته باشی کاری به کارت نداشته باشه ؟؟
میشود با کشورهای دیگر از موضع مساوات و قدرت تعامل کرد و نه استثمار شد و نه باج دا نه تحریم شد و خدای ناکرده مورد حمله قرار گرفت (1549224) (alef-10)
 
آریو
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۷:۴۷:۱۵
خب حالا واقعا پیامش چی بود؟ چهار تا جمله چسبوندی به هم یه مطلب زدی به اسم پیام تحریم ها!! ولی پیامی ندیدیم که!! (1549321) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۸:۳۷:۳۸
آن چیزی که نویسنده محترم در خیال خود تصور می کند با واقعیت تفاوت دارد. پیام روشن است: هر کسی هستی باید اطاعت کنی! این خیال خام است که اروپا حرف شنوی نداشته باشد. شما را به خدا بیایید عاقل شویم و کار کنیم. (1549492) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۹:۲۱:۲۰
تنها کشورهایی که از دشمنی ایرن و آمریکا سود میبرند این کشورهای عربی هستند. (1549638) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۹:۴۶:۱۸
باید مذاکرات ایران با یک گروه تبدیل به مذاکره ایران با چند کشور به طور جداگانه باشه
حتی مذاکره ایران با آمریکا به تنهایی نتیجه بهتری خواهد داشت (1549703) (alef-10)
 
سلامبرحسین
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۲۰:۰۱:۵۰
اگر معتقد به غلط بودن رفتار جاری در دیپلماسی کشور در 8 سال گذشته نباشید که هیچ
ولی اگر به این روند غلط جاری اذعان دارید و ضرورت تغییر رویکرد را می پذیرید بدانید که آنها رفتار دولتمردان جدید را به دقت بررسی میکنند
فرصت جناب روحانی برای این تغییرات بسیار محدود بوده و هست
بدین سان این تحریم های جدید معنا پیدا میکند (1549732) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۲۱:۳۴:۳۱
بالاخره چه ما باور کنیم چه نکنیم چه دوست داشته با شیم چه نداشته باشیم این دهکده کد خدایی دارد بنام امریکا و خانی دارد بنام اسرائیل حالا این غده سرطانی است یا غیر سرطانی واقعیتی است که 15 میلیون یهودی که بخشی از انها صهیونیست هستند بر تمام دولتمردان غربی تسلط دارند و تمام حکومتها از آنها حساب میبرند و در واقع بر میلیاردها مسیحی و مسلمان حکومت دارند. و با سرمایه اونها روسای غربی سر کار میایند. اگر ما واقعیتی را خوشمان نیاید با انکار کردنش از بین میرود؟ (1549856) (alef-6)
 
مجتبی
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۲۲:۳۹:۵۵
اونها کوتاه نخواهند اومد خصوصا حالا که بعد از سی سال یکی از اقداماتشون به موفقیت نسبی رسیده است.تنها راه مقاومت و پایداری مردم و مسولین هست.دولت بعدی باید با تکیه بر بازار داخلی اقتصاد رو شکل بدهد.کمبودها را با استفاده از نبوغ جوانان ایرانی جایگزین و مرتفع کند و خصوصا روند پیشرفت تسلیحات موشکی و پدافندی رو سرعت بدهد.
الان وقت مذاکره نیست اونها هم جز قرارداد تسلیم بدون قید و شرط چیز دیگری به ما پیشنهاد نمی دهند.
کار نباید به اینجا می رسید اما حالا که رسیده یا پیروز می شویم یا تسلیم. (1549958) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۰:۳۹:۳۵
اگر امروز مردم به اعتدالی ها رای میدهند و افراط گراها پایین کشیده میشوند، نتیجه ی همین تحریم ها و اثر آن بر اقتصاد و معیشت مردم هست. (1550174) (alef-10)
 
مرادی
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۰:۵۱:۰۸
آسایش دوگیتی تفسیر این دو حرف است بادوستان مروت بادشمنان مدارا (1550197) (alef-6)
 
مهران
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۴:۵۲:۳۲
امریکا ممکنه به سادگی تحریم کند اما برداشتن ان خیلی سخت خواهد بود تحریم ایران از واجبات مهم امریکا وحتی اتحادیه اروپا است هدف قطع کردن شاهرگهای اقتصادی حزبالله وحماس است باضافه انرزی هسته ای وحتی کم شدن کمک های مالی ایران به سوریه است ایران هم هرگز از سوریه دست نخواهد کشید چون سقوط بشار یعنی باخت تمام برگه های بازی که سی سال مشغول پرورش ان بوده است حتی باید اندک اندک خود را اماده جنگ ناخواسته یا خواسته کنیم با توجه به حساسیت امریکا نسبت به قدرت گرفتن سلفی و وهابی در سوریه که این مسئله بسیار دردسر دارتر از قدرت گرفتن بشار برای امریکاخواهد بود با دیپلماسی قوی میشود راه فراری در این میان پیدا کرد طولانی شدن جنگ در سوریه و تحریم میتواند منابع ذخایر ارزی و پولی ایران را کاهش دهد هدف جنگ سوریه هم صرف ته مانده پولی ایران است اگر خیلی سریع به جمع بندی نرسیم متاسفانه نمیتوانیم دست بالا در مذاکرات داشته باشیم (1550479) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۹:۵۳:۵۸
برادر من ما در بالا با این جماعت بحث کردیم یه عده میگن امریکا قوی نیست یه عده میگن قویه(البته واضح نمیگن) ولی ما برای شرافتمان داریم درگیر میشویم
امریکا یک میلیون بشکه باقیمانده نفت ایران رو تحریم کرده دیگه چیز ی برای از دست دادن نمیماند به عبارتی به اخرین ایستگاه تحریم رسیده ایم.
نظر من این است که اگر پذیرفته اید که این راه را بروید دیگر جاروجنجال ندارد مشخص است که امریکا تحریم می کند ما هم عقب نشینی که نمیکنیم پس به فکر چاره باشید برای ارز برای بیماران و نبود دارو برای تورمی که بوجود خواهد اورد و...دیگه اینکه وای باز تحریم شدیم و اینا فایده نداره با این طرز تفکر دوستان باید برای روزهای سخت اماده شد
نمیشه هم امریکا رو کوبید هم تحریم نشد
باز هم میگم اگر تصمیمتان بر درگیری با امریکا است دیگر اه و ناله فایده ندارد باید قوی جنگید این یه جنگه (1550788) (alef-8)
 
احمد م
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۱۰:۳۶:۱۳
آنچه باعث درد است این موضوع است که پس از 35 سال از انقلاب اسلامی ظاهرأ اینگونه است که اگر نفت فروش نرود همه ما از گرسنگی ، بیکاری و... خواهیم مرد . (1550922) (alef-8)
 
جواد
۱۳۹۲-۰۵-۱۵ ۱۸:۲۱:۵۷
اینا رو که آدم کوچه بازار هم می دونه، اینا چه حرفاییه
عزیز من این برمی گرده به روش عملیاتی امریکایا که بهش میگن هویج و چماغ
اینکه چرا این کارو می کنن به دلیل رویکرد تنش زدایانه دولت روحانیه، آمریکاییا می خوان در آینده از روحانی امتیاز بگیرن (1555418) (alef-1)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.