نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 423525
طرح زوج و فرد از درب منزل به زودی اجرایی می‌شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۷
سرهنگ کرمیان به طرح زوج و فرد اشاره کرد و گفت: این طرح را بر اساس بررسی‌ها و تحقیقاتی که در خصوص گنجایش راه‌ها در ساعت اوج سفرهاست اجرا کردیم.

به گزارش تسنیم، سرهنگ کرمیان در ابتدا در خصوص ورود خودروهای تک سرنشین گفت: به باور من، عدم ورود خودروهای تک سرنشین، یک اصل معنوی و اجتماعی است. باید این را به عنوان یک اصل استوار قرار دهیم و تا آنجا که ممکن است این کار را نکنیم و اگر مجبور به این کار شدیم، خودمان را ملزم بدانیم چند نفر دیگر از شهروندان را سوار کنیم.

وی افزود: بار سنگینی بر دوش همه همکاران در راهنمایی و رانندگی برای خدمتگزاری و فراهم ساختن انظباط و آرامش و ایمنی سفر همشهریان است اما فکر می کنم بار سنگین تر بر دوش خود مردم است که باید ساعت ها وقت گرانبهایشان را در ترافیک هدر بدهند و آسیب های جسمی و روحی و روانی اش را بپذیرند.

جانشین پلیس ترافیک شهری ناجا به وضعیت ترافیک در شهرهای پیشرفته دنیا اشاره کرد و بیان داشت: این شهرها راه حل های خروج از ترافیک را پیدا کردند و اساساً راه حل های این مسئله مبهم نیستند که بخواهیم دنبال آنها بگردیم. گسترش ناوگان مسافربری همگانی یکی از راه های مهم برای کاهش ترافیک است و باید بیشتر توان مان را به خودروهای مسافربری همگانی اختصاص دهیم.

کرمیان ادامه داد: وقتی "مسیر" گسترده ای را به خط ویژه اختصاص می دهیم و آن را ویژه می کنیم و دیگر شهروندان را از ورود به آن باز می داریم، باید به شایستگی از این فضا بهره گیری شود و بنا به نیازی که در آن مسیر به سفر است، وسیله مناسب و ایمن فراهم شود.

وی به طرح زوج و فرد اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح را بر اساس بررسی ها و تحقیقاتی که در خصوص گنجایش راه ها در ساعت اوج سفرها ست اجرا کردیم زیرا این راه ها نمی تواند، پذیرای همه شهروندان و مسافران باشد. این طرح از درب منزل پس از اطلاع رسانی انجام می شود و به وسیله عوامل و گشت های پیاده و سواره نظارت خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : طرح زوج و فرد+ترافیک
 
محمد
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۰:۵۰:۴۹
تنها راه حل اساسي در كاهش ترافيك والودگي وحشتناك هواي تهران تا زمان ساخت وتوسعه مترو وتاكسيراني با خودروهاي هيبريد همين طرح زوج وفرد از درب منازل ومنع تردد موتورسيكلتهاي كاربراتوري است كه در همه جهان هم درحال اجراست. (4063989) (alef-13)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۳:۱۵:۰۲
بايد دولت سريعتر طرح زوج وفرد از درب منازل را اجرا ميكرد ، بايد جلوي توليد خودروهاي داخلي بي كيفيت وشماره گذاري موتور سيكلت غير برقي هم گرفته شود، واردات بدون گمرك خودرهاي برقي وهيبريدي نيز بايد انجام شود، جلوي تردد خودروهاي گازوييل سوز قديمي هم بايد گرفته شود. (4064137) (alef-11)
 
رمضاني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۳:۲۱:۳۳
بايد زوج وفرد كنن وضمناً تردد روزانه فقط براي خودروهاي هيبريد وبرقي ازاد باشه ، ديگه هم خودروهاي ايران خودرو وسايپا شماره نشه مگه اينكه هيبريدي وبرقي بسازن. (4064148) (alef-11)
 
اميد
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۰:۵۲:۰۸
چه عجب بالاخره مسوولان به فكر افتادن كه اين طرح رو انجام بدن، واقعاً الودگي هوا وترافيك زندگي مردم را مختل كرده است. (4063992) (alef-13)
 
معصومي
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۰:۵۴:۳۸
از ابتداي فصل بازگشايي مدارس تا پايان سال بايد اين طرح رو اجرايي كنن من به عنوان يك راننده آژانس تمام عمرم را بايد در ترافيك هدر بدم در صورت اجراي اين طرح زوج وفرد در يك روز به اندازه دو روز با اعصاب راحت كار ميكنم وبنزين كمتري هم ميسوزونم. (4063997) (alef-13)
 
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۳:۱۶:۴۷
بايد زوج وفرد كنن فقط تاكسي هاي هيبريدي اجازه تردد هرروزه را داشته باشند وموتورسيكلت هاي برقي. (4064140) (alef-11)
 
نوابي
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۰:۵۷:۲۵
طرح زوج وفرد از درب منازل بايد خيلي قبل تر از اول مهر اجباري ميشد، مردم ديگر تحمل الودگي هوا وترافيك را ندارند، بچه ها چه گناهي كردن كه بخاطر يكسري كه ميخوان راحت سر كارشون برن وتك سرنشين بچرخن بايد آسم بگيرن. (4064002) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۱:۰۲:۱۶
كارخانه ايران خودرو و سايپا را تعطيل كنيد مشكل هوا و ترافيك شهرهاى بزرگ حل ميشود (4064007) (alef-13)
 
بنده خدا
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۱:۳۴:۱۱
به این فرمانه محترم بگید ما که با ماشین کار میکنیم از کجا نون بیاریم .بخوریم.بهش بگید یه خورده به فکر مردم باشه.نه درجش. (4064042) (alef-13)
 
محمديان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۳:۱۹:۰۳
نون رو نبايد با به خطر انداختن جون بدست اورد. مردم از الودگي هوا روزانه عزيزانشون رو از دست ميدهند، حفظ جون يك نفر در اسلام به مثابه حفظ جون امت است وبرعكس. (4064143) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۱:۳۶:۱۷
طرح هایی که راحتی و آسایش مردم را در نظر نمی گیرد. (4064046) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۱:۴۳:۰۲
خیلی خوبه وقتی خروجی ماشین نداریم دیگه چاره ای نیست (4064052) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۲:۵۱:۴۷
قبل از ارائه هر طرحی باید شرایط و بسترهای لازم آن طرح مهیا شود. (4064118) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۳:۴۱:۲۸
اقاي محترم اين چه راهكاري استكه هركسي ماشين آش را استارت زِد به دنبالمسافر بگردد تا مجوز حركت در محدودة زوج و فرد داشته باشد چه منطقي پشتاينراهكار وجود دارد (4064171) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۳:۴۷:۳۲
اگه یه کم منصف باشیم می بینیم که نشدنی است... کافی است یک باران از آسمان ببارد، ان وقت وسایل رفت و آمد جمعی که هیچ، دیگر تاکسی و آژانس هم یافت نمیشود... چقدر عادت کرده ایم به راه خل های غیر منطقی... (4064174) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۰۰:۱۹:۴۸
حرف الکی و تایید الکی تر دوستان....طرح زوج و فرد و جریمه تک سرنشبن و....همه کشک است عزیزان، فقط راهکار افزایش قیمت بنزین تا حدود 4 هزار تومان، بهبود کیفیت واقعی حمل و نقل عمومی و گسترش بسیار بیشتر آن نظیر خطوط مترو ونکوور یا مسکو، و صد البته بستن درب خودروسازهای عزیز ایران خودرو و سایپا و واردکنندگان کم خرد خودروهای چینی.
البته همه اینها به جز افزایش قیمت بنزین اجرا نخواهد شد چون سود مدیران محترم در عمل نکردن به آنهاست (4064206) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.