توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456628
احمد امیرآبادی: دولت اراده‌ای برای مبارزه با قاچاق کالا ندارد
تاریخ انتشار : شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۰
عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه متأسفانه دولت اراده‌ای برای مبارزه با قاچاق کالا ندارد، به بیان ماجرای آقازاده‌ای پرداخت که با اطلاع از تعرفه گمرکی توانست میلیاردها تومان به جیب بزند.

به گزارش فارس، احمد امیرآبادی نماینده مردم قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در سال جدید، اظهار داشت: تحقق اقتصاد مقاومتی نیاز به روحیه جهادی و انقلابی دارد.

وی افزود: آنچه که مشخص است اینکه متأسفانه تا به امروز نه در بحث فرهنگ‌سازی برای اقتصاد مقاومتی اقدام مناسبی صورت گرفته و نه در حمایت‌های عملی از بخش‌های مختلفی که می‌توانند اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنند به ویژه بخش خصوصی.

این عضو هیأت رئیسه مجلس در ادامه تصریح کرد: کاری که باید برای حمایت از تولید داخلی انجام دهیم موضوع حمایت از کالای ایرانی و مصرف کالای ایرانی است، این موضوع هم نیاز به فرهنگ‌سازی دارد تا مردم باور کنند که کالای ایرانی از مزیت نسبی نسبت به کالای خارجی برخوردار است.

امیرآبادی با بیان اینکه هم دولت و هم رسانه‌ها باید روی موضوع حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی کار کنند، گفت: دولت باید هزینه‌های تولید محصول ایرانی مانند مالیات، گمرک، بیمه‌ها و سود بانکی را کاهش دهد، باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی اقدام انقلابی انجام شود.

وی ادامه داد: تولیدکننده داخلی نمی‌تواند نرخ‌های بالای سود بانکی امروزی را پرداخت کند، او مشکل نقدینگی دارد، نمی‌تواند شاهد قوانین خلق‌الساعه باشد.

نماینده قم در مجلس تأکید کرد: اگر بناست به تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی بها دهیم، یکی از اقدامات اساسی مبارزه با قاچاق‌های سازماندهی‌شده است، مبارزه به قاچاق نیازمند اراده دولت است، اما متأسفانه دولت برای مبارزه با قاچاق کالا اراده‌ای ندارد، ما نمی‌گوییم با کولبرها برخورد شود، ما می‌گوییم با قاچاق‌های سازماندهی‌شده مبارزه شود.

امیرآبادی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه وقتی آقازاده‌ای از تعرفه گمرکی با خبر می‌شود و می‌رود آهن یا کالای دیگری وارد کشور می‌کند و بعد از ترخیص کالا، عوارض و تعرفه‌های جدید اعلام می‌شود و آن فرد میلیاردها تومان به جیب می‌زند، این مسئول دیگر نمی‌تواند اقتصاد مقاومتی را در کشور عملیاتی کند، او نمی‌تواند از تولید داخلی حمایت کند، چون تفکرش تفکر رانت‌خواری، رفاه‌طلبی و تجمل‌گرایی است.
 
کلمات کلیدی : قاچاق کالا+احمد امیرآبادی+اقتصاد مقاومتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.