توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462720
گرگ' فضای مجازی دستگیر شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۴
پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فارس (فتا) گفت: ماموران این واحد با همکاری پلیس آگاهی فارس، فردی را که در فضای مجازی با لقب 'گرگ' قدرت نمایی و شرارت می کرد، دستگیر کردند.

به گزارش  فارس، شنبه در مطلب ارسالی به ایرنا از قول سرهنگ حبیب الله رجبلی اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا در گشت زنی‌ های خود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، صفحه‌ای را شناسایی کردند که در آن شخصی با لقب 'گرگ' اقدام به قدرت نمایی و شرارت می‌ کرد.
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع، کارشناسان پلیس فتا با اقدام های فنی، متهم را در فضای مجازی رصد و شناسایی کردند و پرونده متشکله در این زمینه به پلیس آگاهی ارسال و متهم توسط ماموران پلیس آگاهی دستگیر و تعدادی اسلحه غیر مجاز از او کشف شد.
رئیس پلیس فتا استان فارس به ماده 15 بند 'ب' جرایم رایانه‌ای اشاره کرد و گفت: چنانچه کسی از این طریق، افراد را به ارتکاب جرایم منافی عفت یا استعمال مواد مخدر، روان‌گردان، خودکشی، انحرافات جنسی و انجام اعمال خشونت‌آمیز تحریک، ترغیب یا تهدید کند و یا آنها را فریب دهد و یا شیوه ارتکاب این اعمال یا استعمال مواد مخدر را تسهیل کند یا آموزش دهد، به حبس از 91 روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا 20 میلیون ریال یا هر 2 مجازات محکوم می‌شود.
 
کلمات کلیدی : گرگ فضای مجازی+پلیس فتا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.