توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410925
انتحاری ایرلندی در عربستان زندانی بود!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۸
یک روزنامه انگلیسی فاش کرد، تروریست ایرلندی که در موصل دست به عملیات انتحاری زد، پیش از این مدتی در عربستان زندانی بود.

به گزارش العالم، "آبزرور" روز یکشنبه فاش کرد این ایرلندی "ترنس ادوارد کلی" نام داشت و در سال 1967 در دوبلین متولد شد. به نوشته این روزنامه انگلیسی، ادوارد کلی هنگامی که در عربستان سعودی به دلیل ساخت مشروبات الکلی زندانی بود، به تفکرات افراطی گرایش پیدا کرد.

وی در عراق با نام "ابو اسامه الایرلندی" شناخته می شد. وی قبل از عملیات انتحاری، عکسی از خود را مقابل یک تانک منتشر کرد. گفته می شود که کلی خودش را در شهر تلعفر در غرب موصل منفجر کرد.

کلی 3 فرزند داشت و در عربستان پرستاری می کرد، ولی به دلیل تولید مشروبات الکلی به زندان افتاد و پس از آن از عربستان اخراج شد. ادوارد کلی پس از بازگشت به لندن، به گروه ممنوع "المهاجرون" پیوست و رئیس شاخه آن در ایرلند شد.

کلی بعد از مدتی برای شرکت در یک دوره آموزشی به پاکستان سفر کرد و در سال 2010 به ایرلند بازگشت. نیروهای امنیتی انگلیسی وی را در سال 2011 به دلیل تهدید به قتل باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا بازداشت کردند.
 
کلمات کلیدی : تروریست، ایرلندی ، موصل ، عملیات انتحاری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.