توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488524
نیروهای کُرد سوری وارد جنوب «الرقه» شدند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۲
«نیروهای دموکراتیک سوریه»، که ائتلافی تحت حمایت آمریکا هستند، برای نخستین بار با عبور از رود فرات در جنوب الرقه، وارد این شهر شدند.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، «نیروهای دموکراتیک سوریه»، روز یکشنبه برای نخستین بار موفق شده‌اند از سمت جنوب الرقه، وارد این شهر شوند. الرقه، پایتخت خودخوانده داعش در سوریه است.

گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» (وابسته به معارضان)، روز یکشنبه اعلام کرد که شبه‌نظامیان عمدتا کُرد در گروه «نیروهای دموکراتیک سوریه» از رود فرات گذشته، از بخش جنوبی الرقه، وارد این شهر شده‌اند.

«رامی عبدالرحمن» مدیر «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» تصریح کرد، این «نخستین بار است» که شبه‌نظامیان مورد حمایت ائتلاف به جنوب الرقه رسیده و نیز موفق شده‌اند بازار «الهال» را به کنترل خود درآورند.

طبق این گزارش، «نیروهای دموکراتیک سوریه»، رو یک‌شنبه از «تجدید قوا» و پیوستن هزار نیروی تازه‌نفس به جبهه‌های شرق و غرب الرقه خبر دادند.

پنجشنبه گدشته، «نیروهای دموکراتیک سوریه»، با پشتیبانی آمریکا، با تصرف مواضع داعش در جنوب الرقه،‌ آخرین مسیر فرار عناصر این گروه تروریستی را مسدود کردند.

آزادسازی الرقه در سوریه و موصل در عراق، ضربه سختی به گروه تروریستی داعش وارد خواهد کرد. این دو شهر بزرگ و پرجمعیت، در سال 2014 به اشغال تروریست‌ها درآمدند.
 
کلمات کلیدی : سوریه + آزادسازی رقه + کردها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.