توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407929
عربستان در حال «ابرهه‌سازی» از ایران است
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۳
عربستان که به دروغ ادعا می‌کند یمنی‌ها با موشک‌های ایرانی شهر مکه مکرمه را هدف قرار داده‌اند، در حال تبلیغ سوء علیه ایران و یمن با چاشنی تاریخی «حمله ابرهه به مکه» است.
 
به گزارش فارس، پنجشنبه شب گذشته (27 اکتبر) ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از هدف قرار دادن فرودگاه «عبدالعزیز» در جده (غرب عربستان) را هدف یک موشک بالستیک برکان-1 قرار داده است.

با این وجود عربستان که از زمان آغاز حمله به یمن اقدام به تحریف اخبار و قلب واقعیت‌ها در یمن کرده و آخرین نمونه این اقدام خبر مربوط به جنایت آل سعود در صنعا بود که رسانه‌های وابسته به ریاض سه روایت متفاوت از این جنایت ارائه داده بودند؛ اینبار نیز رسانه‌های سعودی به صورت مضحکی این خبر را تحریف کرده‌اند.

خبرگزاری عربستان «واس»، برای تهییج احساسات مسلمانان مدعی شده انصار الله از مسجدی در صعده اقدام به شلیک موشک بالستیکی به سوی مکه کرده‌اند که اتفاقا این موشک هم ساخت ایران است.

رسانه‌های سعودی عزم خود را برای انتشار این شایعه جزم کرده و دست‌آویز امامان جماعت و چهره‌های مذهبی اهل سنت از کشورهای مختلف شده‌اند تا به این ترتیب افکار عمومی جهان اسلام را علیه انصارالله و ایران تحریک کنند.

در این راستا روزنامه «عکاظ»، با تیترهایی مانند «به سوی زباله دان تاریخ...حوثی‌ها ابرهه را زنده کردند»، «حوثی‌ها خودشان را به شیطان فروختند...حمله به مکه نشانه وفاداری حوثی‌ها به ایران است»، «سازمان فتوای فیلیپین: برای حمایت از قبله مسلمانان در کنار عربستانیم» از پیشتازان نشر این شایعات است.

روزنامه الوطن عربستان نیز با انتشار کاریکاتوری، نیروهای یمنی را با اصحاب الفیل مقایسه کرد که در حال حمله به کعبه هستند. این روزنامه تلاش کرد وانمود کند که ارتش یمن به مکه موشک شلیک کرده است. روزنامه الوطن همچنین با انتشار یک اینفوگرافی مدعی شد که یمنی‌ها از سه جهت به مکه موشک شلیک کرده‌اند.

از سوی دیگر سازمان‌ها و نهادهای بین المللی عربی مانند شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب نیز که طی چندسال گذشته و با سکوت در برابر جنایت‌های عربستان و تروریست‌های مورد حمایت این کشور در سوریه و عراق و یمن نشان داده‌اند سازمان‌هایی در اختیار مقاصد و سیاست های آل سعود هستند با صدور بیانیه‌هایی آنچه هدف قرار دادن مکه نامیده شده را محکوم کرده‌اند.

در حالی که تنها چند هفته پیش صدها غیرنظامی یمنی در وحشیانه ترین حمله عربستان به صنعا جان خود را از دست داده بودند مفتی‌های سعودی و مجلس شورای این کشور واکنشی نشان نداده و حتی بعد از اعتراف ضمنی ریاض به حمله به صنعا، این حادثه را محکوم نکردند اما اکنون و در راستای جوسازی عربستان مجلس شورای این کشور انصارالله را مزدوران ایرانی نامیده و گفته با حمله به مکه حوثی‌ها قلب یک میلیارد مسلمان را به درد آوردند.

این در حالی است که ارتش یمن تأکید کرده مکه را هدف قرار نداده و با وجود حملات مجدد ریاض به مناطق مسکونی، زیرساخت‌های شهری،‌ آثار باستانی و مذهبی یمن؛ ارتش این کشور تا کنون یک پایگاه غیرنظامی سعودی را هدف قرار نداده است.

از سوی دیگر «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصار الله نیز به خبرگزاری یمن «سبأ»، گفت که مکه برای همه مسلمانان یمن عزیز و محترم است و یمن پیش از عربستان به حفظ حرمت اماکن مقدس مسلمانان متعهد است.

عبدالسلام افزوده که بهتر بود رسانه‌های عربستان از این ابتذال رسانه‌های و نادانی سیاسی دست کشیده و به صراحت اعلام می‌کردند که موشک ارتش یمن یک هدف نظامی در شمال جده را هدف قرار داده نه اینکه یک موشک را در 65 کیلومتری مکه متوقف کرده است.

عربستان که در باتلاق جنگ یمن گرفتار شده در شرایطی که امکان حل سیاسی این پرونده وجود دارد، تلاش می‌کند با تبلیغات رسانه‌ای و مذهبی کشورهای مسلمان را علیه یمن تحریک کند.

ریاض که پیش از این نتوانست با بهانه بازگرداندن مشروعیت و قانون به یمن کشورهای اسلامی را برای حمله‌ای جهانی علیه یمن متحد کند حالا با دروغ پردازی و به اتهام هتک حرمت مقدسات می‌خواهد مسلمانان را علیه مردم یمن متحد کند.
 
کلمات کلیدی : تجاوز عربستان+یمن+جنایات آل سعود
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.