توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481422
موضع حماس درباره اختلافات کشورهای عربی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۵
نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) تاکید کرد که این جنبش وارد اختلافات میان کشورهای عربی نمی‌شود و خواستار گفت‌وگو برای حل این مشکلات است.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، موسی ابومرزوق، نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در جریان دیدار هیأت‌های فلسطینی و لبنانی خاطرنشان کرد: حماس در منازعات داخلی کشورهای عربی از هیچ طرفی حمایت نمی‌کند؛ چرا که به محوریت مساله فلسطین و گزینه مقاومت پایبند است.

هیأتی از جنبش حماس به ریاست موسی ابومرزوق با هیات لبنانی به ریاست نبیه بری، رئیس پارلمان این کشور دیدار کرد. از جمله اعضای هیأت حماس می‌توان به احمد عبد الهادی، اسامه حمدان، رأفت مره و ابراهیم صلاح اشاره کرد.

ابومرزوق در این دیدار به تشریح آخرین و مهم‌ترین تحولات فلسطین پرداخت و بر پایبندی فلسطینی‌ها به راهکار مقاومت و مقابله با رژیم صهیونیستی و نیز ایستادگی در برابر تمامی اشکال محاصره و فشار تاکید کرد.

وی تصریح کرد که آوارگان فلسطینی مقیم لبنان به امنیت و آرامش این کشور پایبند هستند و هیچ ترسی از تنش در داخل اردوگاه‌ها ندارند.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان + ایران، حماس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.