توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384204
آمریکا بار دیگر هشدار سفر اتباع خود به ایران را تمدید کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۸
وزارت خارجه آمریکا هشدار ماه مارس به اتباع این کشور در خصوص سفر به ایران را روز دوشنبه بار دیگر تمدید کرد.

به گزارش فارس، وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه (دیروز به وقت محلی) به اتباع خود در خصوص سفر به ایران هشدار داد و مدعی شد که سفر به ایران خطر دستگیری و بازداشت را برای آنها به همراه دارد.

به نوشته پایگاه پالیتیکو، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: «شهروندان آمریکایی که به ایران سفر می‌کنند می‌بایست به دقت خطرات سفر را سبک و سنگین کنند و به تعویق انداختن سفر خود (به ایران) را بررسی کنند. شهروندان آمریکایی که در ایران زندگی می‌کنند می‌بایست از نزدیک گزارشات رسانه‌ای را دنبال کرده، اوضاع محلی را تحت نظارت قرار داده و خطرات ماندن در ایران را مورد ارزیابی قرار دهند».

در ادامه بیانیه‌ هشدار‌آمیز وزارت خارجه آمریکا آمده است: «توانایی دولت آمریکا برای کمک به شهروندان آمریکایی در ایران در مواقع فوری و ضروری بسیار محدود است. شهروندان آمریکایی در ایران می‌بایست اطمینان حاصل کنند که در تمامی مواقع مستندات را به روز رسانی کرده‌اند و برنامه‌ریزی‌های خود را در مواقع ضروری و اضطراری داشته باشند».

وزارت خارجه آمریکا در حالی چنین هشداری را مطرح کرده است که تمامی آن دسته از اتباع خارجی که در ایران دستگیر شده‌اند، به نوعی در حال جاسوسی از ایران بوده‌اند.

پیش‌تر «نازنین زاغری» تبعه ایرانی- انگلیسی به اتهام ارتباط با شبکه‌های برانداز در فروردین سال جاری توسط نیروهای اطلاعات سپاه کرمان در فرودگاه امام خمینی، دستگیر شد.
 
کلمات کلیدی : وزارت خارجه آمریکا ، سفر به ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.