توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 383007
واکنش ایران به اظهارات رییس مجلس کویت
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰
بهرام قاسمی می‌گوید: بدون تردید اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران داشتن بهترین روابط با همسایگان و کشورهای منطقه است.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران در خصوص رویکرد مثبت رییس مجلس کویت در مصاحبه با روزنامه الشرق آن کشور گفت: بدون ترديد اولویت سیاست خارجی جمهوري اسلامي ايران داشتن بهترين روابط با همسايگان و كشورهاي منطقه است. ما و تمامي كشورهاي همسايه از قابلیتهاي فراواني براي همکاری و هم افزایی ظرفیت هایمان در جهت حسن همجواري ، مشاركت سياسي ، توسعه اقتصادي و مبارزه با تهدیدات مشترک برخورداريم.

قاسمی تاکید کرد: جمهوري اسلامي ايران بر اساس سياست ثابت، غير قابل تغیير و اصولي خود همواره و هميشه خواستار ثبات، امنيت و پيشرفت در كشورهاي همسايه خود بوده است و ضمن استقبال از هر گونه تلاش و اقدام عملي و رفتار توام با حسن نيت، اميدوار است سياستهاي تحريك آميز و غير سازنده برخي طرفهاي ثالث تأثيري در اراده دولتها براي برقراري روابط دوستانه و تحقق منافع و دوستي هر چه بيشتر ملتها در اين منطقه نداشته باشد.
 
کلمات کلیدی : بهرام قاسمی+ایران+کویت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.