نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482403
اعترافات مدیر سابق اف‌بی‌آی برکناری ترامپ را کلید می‌زند؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳
سخنان جیمز کومی، مدیر پیشین پلیس فدرال آمریکا می‌تواند به پیگرد قضایی رئیس جمهوری آمریکا به اتهام جلوگیری از فعالیت مستقل دستگاه قضایی منجر شود.

به گزارش تسنیم به نقل از رادیو فرانسه، جیمز کومی در اظهارات پنجشنبه گذشته‌اش در مقابل کمیسیون اطلاعات سنای آمریکا صریحاً گفت که دونالد ترامپ از او خواسته بود که تحقیق دربارۀ تماس های مایکل فلین، مشاور پیشین رییس جمهوری آمریکا در امور امنیت ملی، را متوقف کند. جیمز کومی تصریح کرده است که او درخواست رئیس جمهوری را به عنوان فرمان تلقی کرده بود.

قانون اساسی آمریکا جلوگیری از فعالیت مستقل دستگاه قضایی را جرم و مستوجب پیگرد قضایی می داند، در صورتی که انگیزۀ ممانعت به اثبات برسد. رئیس پیشین پلیس فدرال آمریکا در اظهاراتش همچنین افزوده است که برکناری غیرمنتظرۀ او از سوی دونالد ترامپ بی ارتباط با این درخواست نبوده است. او گفته است : "رئیس جمهوری بر این گمان بود که تحقیق من در واقع او را تحت فشار قرار می دهد و به همین خاطر وی قصد داشت این تحقیق را خفه کند."

بعید نیست که رابرت مولر، دادستان مستقلی که به تازگی از سوی وزارت دادگستری آمریکا برای ادامۀ تحقیق دربارۀ پروندۀ مایکل فلین به کار گماشته شده سخنان جیمز کومی را مورد بررسی قرار بدهد. خبرگزاری فرانسه به نقل از وکیلی در واشنگتن نوشته است: "اگر من وکیل ترامپ بودم، می دانستم که از این پس پروندۀ جلوگیری از فعالیت آزاد دستگاه قضایی آمریکا روی میز کار رابرت مولر گشوده شده است." بنابراین، به گفتۀ همین کارشناس، "مسئله از این پس عبارت از این است که آیا دلایل لازم برای اثبات انگیزه رئیس جمهوری" در اعمال فشار به جیمز کومی به دست می آید یا نه.

"باب انگلیس"، یکی از اعضای کمیسیونی که فرآیند برکناری بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، را آغاز کرده بود به خبرگزاری فرانسه گفته است : اتهامی که علیه رئیس جمهوری کنونی آمریکا ایراد شده به مراتب سنگین تر از اتهام "رابطۀ نامشروع بیل کلینتون با مونیکا لووینسکی" است. "چارلز کولیر"، استاد حقوق در دانشگاه فلوریدا، به خبرگزاری فرانسه گفته است که بعد از اظهارات جیمز کومی احتمال برکناری دونالد ترامپ بسیار بیشتر است، هر چند او تأکید می کند که هنوز برای رسیدن به این نقطه باید مراحل بسیاری در مجالس نمایندگان و سنای آمریکا که در کنترل جمهوریخواهان است طی شود.

دو نمایندۀ دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه گذشته اعلام کردند که به زودی خواستار آغاز فرآیند قانونی برکنار شدن دونالد ترامپ خواهند شد، هر چند در وضعیت حاضر این اقدام بخت چندانی برای موفقیت ندارد

خود رئیس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ، دیروز یکشنبه یازدهم ژوئن در صفحۀ توئیتر خود جیمز کومی، مدیر پیشین پلیس فدرال آمریکا، را به پستی و زبونی متهم کرد و اظهارات او را در کمیسیون سنای آمریکا ساختگی و دروغ خواند.
 
کلمات کلیدی : جیمز کومی، ترامپ، استیضاح
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۱:۵۴:۰۶
واقعا انتظار دارید ترامپ با این اعترافات کنار برود (4424502) (alef-3)
 
Turkey
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۲:۳۴:۵۱
انشاالله که برکنار میشه این مردک دیوانه (4424578) (alef-3)
 
آ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۳:۱۰:۵۲
...این آدم حداقل تا 4 سال دیگر هم هست.اگر حرف مرا ..قبول ندارید حداقل به نوشته های این روانشناس آمریکایی کمی توجه کنید.آنتونی رابینز در کتابی که در سال 1992 به نام به سوی کامیابی 2 نوشته است،این آدم را اینجور توصیف کرده است :
«نیروی محرکه دانلد ترامپ در زندگی چه بوده است؟او یاد گرفته است که لذت را در داشتن بزرگترین و گرانترین کشتی های تفریحی،بدست آوردن مجلل ترین ساختمان ها و انجام زیرکانه ترین ترین معاملات و به طور خلاصه در جمع آوری بزرگترین و بهترین اسباب بازهای بداند.او همچنین یاد گرفته است که رنج را در چیزهای دیگری ببیند.وی در مصاحبه های خود فاش ساخته است که بزرگترین رنج زندگی او این است که در زمینه ای نفر دوم باشد.او نفر دوم بودن را به منزله شکت می داند و...........»(به سوی کامیابی 2،صفحه 51،ترجمه مهدی مجردزاده کرمانی،سال 1372)
جان کلام،این آدم مثل اوباما و هیلاری کلینتون گاگول و احمق نیست.اوباما و هیلاری کلینوتن دو تا آدم چپ کمونیست از نوع استالینیست و عاشق تروریست های تندرو بودند.اما برای ترامپ منافع آمریکا مهم است نه منافع آقازاده ها و رانت خوارها را و اروپایی ها دزد و... (4424628) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.